Strona główna

Skandynawia L ofoty oraz Nordkapp 16 dni (autokar) 1 dzień warszawa gdynia


Pobieranie 23.12 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar23.12 Kb.SKANDYNAWIA

L

ofoty oraz Nordkapp


16 dni

(autokar)

1 dzień WARSZAWA GDYNIA

07:45 Zbiórka przed Pałacem Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich)

08:00 Odjazd autokaru do Gdyni (możliwość dołączenia do grupy w Gdyni, na przystani promowej).

18:00 Zaokrętowanie na prom nocny do Karlskrony.


2 dzień KARLSKRONA OSLO

(śniadanie) Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Karlskrony. Wyokrętowanie i przejazd w kierunku Norwegii. Podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji, przekroczenie granicy z Norwegią w Svinesund. Dojazd do Oslo. Wizyta na Holmenkollen, podziwianie panoramy miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Oslo na nocleg.
3 dzień OSLO MJOSA LILLEHAMMER TRONDHEIM

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd do centrum Oslo. Zwiedzanie miasta m.in.: Park Vigelanda, Pałac Królewski, Katedra, Parlament, Ratusz, centrum miasta z ulicą Karl Johan Gate. Po zwiedzaniu Oslo dojazd do największego jeziora w Norwegii – Mjosa. Przejazd wzdłuż malowniczego jeziora w kierunku Lillehammer. Postój w Ringebu Stavkirke – kościele słupowym z XIII wieku. Kontynuowanie podróży przez Gudbransdalen – dolinę polodowcową do Dombas. Dalsza podróż przez płaskowyż Dovre, Drivdalen do Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trondheim.
4 dzień TRONDHEIM BOLAREINEN MO i RANA

(śniadanie) Po śniadaniu krótkie zwiedzanie średniowiecznej stolicy Norwegii – miasta Trondheim, z charakterystyczną zabudową i słynną Katedrą Nidaros w której dokonywano koronacji norweskich monarchów. Po zwiedzaniu dalsza podróż na północ. Przejazd wzdłuż Trondheimfiordu i jeziora Snasa. Postoj w Bolareinen, gdzie odkryto rysunki naskalne z najsłynniejszym rysunkiem w Norwegii – reniferem. Po postoju podróż trasą widokową prowadzącą wzdłuż doliny rzeki Namsen, przez górskie tereny centralnej części Norwegii w kierunku Mo i Rana. Dojazd do hotelu na nocleg.
5 dzień MO i RANA TYSFJORD

(śniadanie) Po śniadaniu wyjazd w kierunku lodowca Svartisen. Rejs łodzią i górska wędrówka pod jeden z jęzorów lodowca (wymagane odpowiednie obuwie i strój). Malownicza trasa prowadzi szlakiem wśród skał odsłoniętych przez lodowiec, z widokiem na wodospad powstały w wyniku jego działania. Powrót – taką samą drogą: piesza wędrówka, rejs łodzią. Po powrocie do autokaru przejazd w kierunku Koła Polarnego. Postój przy centrum turystycznym znajdującym się na płaskowyżu Saltfjellet, czas wolny na celebrację przekroczenia astronomicznej granicy Arktyki… Następnie przejazd w kierunku Saltdalsfjord. Podróż wzdłuż wybrzeża fiordu w kierunku Tysfjord. Dojazd do hotelu na nocleg.
6 dzień TYSFJORD LOFOTY

(śniadanie/kolacja) Po śniadaniu dojazd do Bognes, przystani promowej. Zaokrętowanie na prom lokalny. Godzinny rejs promem do Lodingen leżącym na wyspach Vesteralen. Przejazd z Lodingen na Lofoty. Trasa prowadzi przez wyspę Hinnoya, a następnie wybrzeżem wysp tworzących archipelag Lofotów z niezapomnianymi widokami. Na Lofotach wizyta w Henningsvaer – jednej z najsłynniejszych wiosek rybackich. Dojazd do hotelu. Nocleg na Lofotach. Po zakwaterowaniu – dla chętnych – wycieczka na „Koniec Norwegii” (koszt ok. 180 NOK/os). Wyjazd fakultatywny (dodatkowo płatny) trasą widokową prowadzącą przez wioski rybackie położone na archipelagu. Dojazd do A i Lofoten – symbolicznego końca Norwegii. Powrót na nocleg.
7 dzień LOFOTY NARVIK

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd z Lofotów na archipelag Vesteralen. Podróż przez wyspę Hinnoya w kierunku przeprawy mostowej przez Tjeldsund. Przejazd mostem na stały ląd i dojazd do Narviku – miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta w miejscach upamiętniających walki. Dojazd na nocleg do hotelu.
8 dzień NARVIK SKAIDI

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd trasą widokową prowadzącą wzdłuż wybrzeży najbardziej malowniczych fiordów północnej części Norwegii: Lyngen, Kvaenangen, Langfjorden, Altafjord. Przejazd przez Alta w kierunku Sennalandet – bezludnych terenów Wyżyny Lapońskiej. Dojazd na nocleg w okolicach Skaidi.
9 dzień SKAIDI NORDKAPP

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Porsangerfjorden, części Oceanu Arktycznego. Okazja do podziwiania niesamowitego krajobrazu, małych osad zagubionych nad wybrzeżem fiordu. Dojazd do Kåfjord, fiordu i dawnej osady gdzie znajdowała się przystań promowa na wyspę Magerøya. Przejazd Nordkapptunellen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie na wyspę Magerøya. Dojazd do najdalej na północ położonego miasta na świecie - Honningsvåg. Czas wolny w mieście. Po wizycie w Honningsvag przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari, czyli rejs łodzią po Oceanie Arktycznym – okazja do podziwiania ptaków zamieszkujących wyspy i skały rezerwatu. (Uwaga: rejs jest uzależniony od warunków pogodowych). Po Birdsafari przejazd na Nordkapp. Wizyta w Nordkapphallen, centrum turystycznym, spacer po centrum i czas wolny. Okazja do podziwiania Oceanu Arktycznego z majestatycznym widokiem w kierunku Bieguna Północnego odległego od Nordkapp o 2093 km…. Po wizycie na Nordkapp przejazd do hotelu.
10 dzień NORDKAPP DROGA RENIFERÓW IVALO

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd na południe wzdłuż Porsangerfjorden w kierunku Lakselv. Dalsza podróż prowadzi słynną Drogą Reniferów w kierunku Karasjok – stolicy norweskiej części Laponii. Przejazd w kierunku granicy norwesko-fińskiej, przez fińską cześć Laponii w kierunku Inari i Ivalo. Wizyta w Siida – muzeum i skansenie poświęconym kulturze Saamów. Nocleg w okolicach Ivalo.
11 dzień IVALO WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA KAJAANI

(śniadanie) Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu dojazd do Wioski Świętego Mikołaja. Ponowne przekroczenie koła polarnego. Wizyta w Wiosce i spotkanie ze Świętym Mikołajem! Okazja do zakupu pamiątek, wysłania listów i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Czas wolny. Po wizycie w Wiosce przejazd na nocleg w centralnej części Finlandii.
12 dzień KAJAANI LAPPENRANTA

(śniadanie) Śniadanie w hotelu. Przejazd przez Pojezierze Fińskie w kierunku Kuopio. Wizyta na wieży widokowej Puijo – z panoramą na okoliczne jeziora. Następnie przejazd do Kerimaki, małej wioski z największym na świecie drewnianym kościołem! Dalsza podróż przez oz Punkaharju – ciągnący się przez dziesiątki kilometrów przesmyk dzielący jeziora w kompleksie jezior Wielka Saimaa. Dojazd na nocleg w okolicach Lappenranta.
13 dzień LAPPENRANTA HELSINKI TURKU

(śniadanie) Po śniadaniu dojazd do Helsinek. Zwiedzanie najciekawszych zabytków stolicy Finlandii m. in.: katedra, kościół wykuty w skale, pomnik Sibeliusa. W godzinach popołudniowych przejazd do portu w Turku. Zaokrętowanie na prom. Rejs promem na trasie Turku – Sztokholm. Nocleg na promie.

14 dzień SZTOKHOLM ANGELHOLM

(śniadanie) Śniadanie na promie. Dopłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in.: spacer po Starym Mieście, Vasamuseum, Pałac Królewski, Ratusz. Czas wolny. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Angelholm.
15 dzień ANGELHOLM KOPENHAGA KARLSKRONA

(śniadanie) Przejazd do Helsinborga. Przepłyniecie promem do Helsingor. Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii m.in. Pałac Amalienborg – siedziba rodziny królewskiej, symbol Kopenhagi Mała Syrenka, bulwar Nyhavn, okrągła wieża Rundetarn, pałac Christianborg i Charlottenborg. Spacer po głównym deptaku miasta Stroget. Po zwiedzaniu przejazd z Kopenhagi do Szwecji przez Oresundbron – połączenie mostowo – tunelowe łączące te dwa kraje. Dojazd do Karlskrony. Zaokrętowanie na prom. Rejs promem do Gdyni.

16 dzień GDYNIA WARSZAWA

(śniadanie) Przypłynięcie do Gdyni. Wyjazd w kierunku Warszawy.

Przyjazd autokaru do Warszawy (Plac Defilad, parking pod Kinoteką).


UWAGI
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.
Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych (bądź 2-osobowych z dostawką), z łazienką. Trzy noclegi na promie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych (z łazienką).
Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 2000 NOK + 400 SEK + 250 DKK + 50 EUR stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Brakujące posiłki można bez problemu zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota.
TERMIN IMPREZY: CENA:
03.07 – 18.07.2016 5 890 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego oraz kabiny jednoosobowej: 3000 PLN
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość