Strona główna

Sufler informator Galerii „Druch Studio” 292 / 19 IV 2013 r


Pobieranie 25.06 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar25.06 Kb.
SUFLER

Informator Galerii „Druch Studio” 292 / 19 IV 2013 r.

920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638, kontakt: 609-532-3676, druchstudio@comcast.net
Fot. Adam Nawrot: Druch Studio Gallery

KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH27 kwietnia (sobota), 19:00124. Salon Artystyczny Druch Studio Gallery -wernisaż wystawy malarstwa olejnego „Paintings” KATARZYNY IWANIEC w Druch Studio Gallery.

28 kwietnia (niedziela), 16:00 – występ Kabaretu „Odlot” (Ryszard Druch, Leszek Kuciarski, Janusz Smulski, Tadeusz Turkowski) w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ.

19 maja (niedziela), godz. 18:00 125. Salon Artystyczny naszej galerii. Wieczór autorski poetki Anny Nejman z Baltimore, MD, oraz jej gitarzysty i recytatora. W czasie wieczoru odbędzie się również uhonorowanie przez Fundację „Polonia For Kids” artystów biorących udział w charytatywnej Akcji Malarstwa „Serce Dla Adasia” 13 IV br. w Filadelfii.

22 czerwca (sobota), 20:00 II Świętojańska Noc Kabaretowa z okazji X-lecia Druch Studio Gallery oraz XX-lecia firmy Druch Studio. W programie występy: Kabaretu „Prima Aprilisz Nowego Jorku, Kabaretu „Odlot” z Trenton (NJ) oraz kilku indywidualnych artystów. Dodatkowe atrakcje: „Świętojańska Aukcja Malarstwa”, konkursy z nagrodami. Wszystko w „Viva Dance Studio” w Lawreceville (NJ).

Z a p r a s z a m y !!!


Szkic z Getta Warszawskiego wykonany pisakiem i akwarelą przez Ryszarda Drucha

70 LAT TEMU W GETCIE WARSZAWSKIM WYBUCHŁO POWSTANIEKatarzyna Iwaniec, „Martwa natura z dzbanami”, olej na płótnie

124. Salon Artystyczny

PAINTING” - WYSTAWA MALARSTWA KATARZYNY IWANIECW sobotę 27 kwietnia br. o godz. 19:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się wernisaż malarstwa Katarzyny Iwaniec z Princeton Jct, NJ. Artystka jest z wykształcenia matematyczką z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat zajmuje się jednak malarstwem artystycznym malując farbami olejnymi pejzaże, portrety i matwe natury.

Kilka dni temu Katarzyna Iwaniec uzyskała nagrorę „Best In Still Life” na 150. Annual Small Oil Painting Exhibition w Filadelfii zorganizowanej przez Philadelphia Sketch Club, najstarszą w USA organizację artystyczną.

Artystka bierze udział w naszych piątkowych „Open Studio” czyli warsztatach portrecistów oraz letnich plenerach malarskich urządzanych przez naszą galerię. Uczestniczy w lokalnych i innych wystawach konkursowych i przeglądach twórczości plastycznej.

Jej malarstwo zaliczyć należy do realizmu lecz jest to realizm z mocnym piętnem indywidualnego sposobu postrzegania rzeczywistości. Malarstwo to jest bardzo ekspresyjne, wyszukane kolorystycznie, słowem oryginalne, niepospolite. Jest w nim rysunek odbiegający od akademickich kanonów ale idealnie współgrający z malarską warstwą prac.

Wstęp na wernisaż malarstwa Katarzyny Iwaniec jest wolny. Serwować będziemy tradycyjny poczęstunek i wina.

7190 DOLARÓW NA LECZENIE ADASIA !!!

Charytatywna akcja „SERCE DLA ADASIA” Fundacji „Polonia For Kids”, Druch Studio Gallery i naszego Kabaretu „Odlot” 13 kwietnia w „Domu Polskim” w Filadelfii zakończyła się wielkim sukcesem. Zebrano 7190 dolarów na leczenie oka 7-letniego Adasia Aftyki z Lublina w nowojorskim szpitalu. Z Akcji Malarstwa zorganizowanej dzięki obrazom podarowanym przez: Katarzynę Baryłkę, Ryszarda Drucha, Grzegorza Gustawa, Katarzynę Iwaniec, Jadwigę „Heidi” Jędrzejczyk, Justina Jędrzejczyka, Teresę Licholai, Halinę Nawrot, Marię Nowakowską, Maję Sidor, Jolantę Wolską, Ewę Zeller oraz Janinę i Ryszarda Kowalczuków, a także Małgorzatę Berczyńską uzyskaliśmy kwotę 4360 dolarów. Aukcję doskonale poprowadził Mariusz Klimek, któremu asystował Ryszard Druch oraz Dominika Smulska. Nagrody na loterię fantową ufundowali: dr Ewa Matczak, Aneta Olender, Katarzyna Stachowska, „Polka Deli” i Małgorzata Berczyńska.

W czasie imprezy z programem satyrycznym wystąpił Kabaret „Odlot” w składzie: Ryszard Druch, Janusz Smulski i Tadeusz Turkowski, a na sali „Domu Polskiego” zgromadził się komplet widzów. Słowem Polonia dopisała i okazała Adasiowi Aftyce wielkie serca. Wszystkim darczyńcom, w imieniu Adasia i jego babci Danuty Gołębiowskiej, serdecznie dziękujemy!!!

KONCERT RAFAŁA BLECHACZA W PRINCETON, NJ

25 kwietnia 2013 r. o godz. 20:00 (o 19:00 przewidziana jest prelekcja wprowadzająca) w Richardson Auditorium w Alexander Hall Uniwersytetu w Princeton z koncertem pianistycznym wystąpi polski pianista Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie z roku 2005.

Niedziela, 28 kwietnia o 16:00

KABARET „ODLOT” W CLARK, NJ

Kabaret „Odlot” zmienił ostatnio nieco skład osobowy. Do tria Ryszard DruchLeszek KuciarskiTadeusz Turkowski dołączył pianista jazzowy Janusz Smulski z Cherry Hill, PA. Zespół pracuje nad nowym programem „Quo Vadis Polonio?”, który zaprezentuje w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w niedzielę 28 kwietnia 2013 r. o godz. 16:00. Bilety wstępu w cenie 20 dol. do nabycia przed występem. W cenie biletu przewidziany jest również poczęstunek i lampka wina z artystami.

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”

W czwartki (18:15 – 21:00) - zajęcia z malarstwa dla nastolatków i osób dorosłych. W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory, materiały oraz poczęstunek.

W piątki (18:30 – 21:30) – coś dla fanów rysunku i to bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania - „OPEN ART STUDIO – Live Figure, Portrait Drawing & Still-Life Painting”. To nowa forma edukacji artystycznej w zakresie rysunku i malarstwa artystycznego. Zajęcia polegają na uczestnictwie w 3-godzinnych sesjach rysunku i malarstwa z żywym modelem. Przy okazji informujemy o stałym poszukiwaniu modelek lub modeli do pozowania.

Tel. 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.netPOLSKA KSIĘGARNIA I ANTYKWARIAT

KSIĄŻKI NOWE i UŻYWANE!!! Klasyka polska i światowa, wspomnienia, biografie, historia, sztuka, kultura, słowniki do nauki języka angielskiego, bajki dla dzieci, kryminały i romanse...

Sprowadzamy polskie książki na życzenie klienta.

Skupujemy używane książki w języku polskim!!!

NOWOŚCI:

Zygmunt Bauman, Nowoczesność i zagłada,

Zygmunt Bauman, To nie jest dziennik,

Alina Cała, Żyd – wróg odwieczny? Antysemityzm w Polsce i jego źródła,

Krystyna Czerni, Jerzy Nowosielski, sztuka po końcu świata,

Bohumil Hrabal, Taka piękna żałoba,

Jacek Hugo-Bader, Dzienniki kołymskie,

Roman Ingarden, Książeczka o człowieku,

Tadeusz Konwicki, Wniebowstapienie,

Sławomir Koper, Wielcy zdrajcy od Piastów do PRL,

Grzegorz Kucharczyk, Pierwszy Holocaust XX wieku,

Wojciech Kuczok, Poza światłem,

Dorota Masłowska, Kochanie zabiłam nasze koty,

Madeleine Masson, Wojna moja miłość. Krystyna Skarbek – ulubiona agentka

Churchila,Monika Milewska, Bogowie u władzy,

Daniel Passent, Passa,

Ludwik Stomma, Historie przecenione,

Ludwik Stomma, Historie niedocenione,

Paweł Śpiewak, Żydokomuna. Interpretacje historyczne,

Wisława Szymborska, Tutaj, Here,

Bernard Wasserstein; W przededniu. Żydzi w Europie przed drugą wojną światową. Przekład Władysław Jeżewski;

Bronisław Wildstein, Dolina nicości,

Janusz Wiśniewski, Samotność w sieci,

DRUCH STUDIO & ART GALLERY

SZKOŁA JĘZYKA ANGIELSKIEGO „Mark’s School of English” – kontakt: 609-933-6701

REKLAMY – plansze, liternictwo, ulotki, wizytówki, broszury.

OFICYNA WYDAWNICZA – wydajemy publikacje bibliofilskie, katalogi itp.

OPRAWA OBRAZÓWRENOWACJA MEBLI i PRZEDMIOTÓW SZTUKI

KARYKATURY, RYSUNKI SATYRYCZNE, PASTELE, OLEJE I OBRAZY AKRYLOWE I PLAKATY RYSZARDA DRUCHA

OBRAZY ARTYSTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z DRUCH STUDIO GALLERY

Druch Studio Gallery

609-532-3676,

druchstudio@comcast.net

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść teksów nadesłanych.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość