Strona główna

Szanowni Państwo ! Problematyka uwzględniana w składanych przez Zarząd dorocznych sprawozdaniach z działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Kurdwanów Nowy”


Pobieranie 464.39 Kb.
Strona4/7
Data18.06.2016
Rozmiar464.39 Kb.
1   2   3   4   5   6   7

Dom Kultury SM „Kurdwanów Nowy”, stanowiący – w strukturze organizacyjnej Spółdzielni – jeden z jej Działów, poprzez swoją działalność stwarza dla mieszkańców osiedla Kurdwanów ciekawe propozycje w sferze wychowawczo - społecznej, rozpowszechniając oświatę, sport, turystykę i rekreację oraz rozbudzając zainteresowania artystyczne. Istotne znaczenie ma również organizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Dom Kultury jest placówką prowadzącą działalność kulturalno-edukacyjną oraz sportowo-rekreacyjną na Osiedlu. Placówka zlokalizowana jest w pawilonie przy ul. Witosa 39. W okresie sprawozdawczym działalność Domu Kultury realizowana była w formie: • zajęć stałych,

 • imprez cyklicznych typu sportowo — rekreacyjnego,

 • imprez okazjonalnych,

 • akcji sezonowych związanych z feriami szkolnymi.


ZAJĘCIA STAŁE


Stałe formy działania obejmują:

 1. Naukę gry na instrumentach muzycznych (pianinie i gitarze) – 45 uczestników,

 2. Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży – 71 uczestników,

 3. Klub Przyjaciół Bajki i Ruchu – 17 uczestników,

 4. Ćwiczenia gimnastyczne dla pań, m.in. Aerobik, BPU – 20 uczestniczek,

 5. piłkarski Klub Oldboy’a – 15 uczestników,

 6. Koło Brydżowe – 49 uczestników,

 7. Taniec Współczesny – 35 uczestników,

 8. Niezależna Grupa Teatralna „Porfirion” – 8 uczestników,

 9. Modelarnia – 12 uczestników,

 10. Rytmika i balet – 15 uczestników.

W wymienionych powyżej zajęciach systematycznie uczestniczyło 287 osób.

IMPREZY CYKLICZNE

Do imprez cyklicznych organizowanych przez Dom Kultury można zaliczyć: 1. „Pomysł na Weekend” – to propozycja skierowana do osób chcących aktywnie spędzić wolny weekendowy czas w atrakcyjnych krajobrazowo miejscach. Wyjazdy realizowane były wspólnie z Ogniskiem T.K.K.F. „Top Spin” i obejmowały piesze wycieczki turystyczne oraz doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie w miejscowościach górskich w Polsce i na Słowacji: Kubińska Hola i Wielki Chocz, Mała Lucivna i Osnica, Szczawnica – Palenica i Małe Pieniny, Mosorny Groń i Babia Góra, Lubomierz i Kudłoń, Vitanova, Oravice i Skorusinskie Wierchy, Tatrzańska Łomnica i Zbójnicka Chata, Donovaly, Tatry Zachodnie - Rohacze, Banikov, Trzy Kopy, Rakoń i Wołowiec, Mała Fatra – Diery i Mały Rozsutec, Dolina Revucy, Ploska i Rakytov, Niskie Tatry - Chopok, Dumbier i Salatyn, Tatry Wysokie - Rysy, Krywań, Koprowy Wierch, Bystry Przechód, Polski Grzebień, Lodowa Przełęcz, Dolina Białej Wody, Javorowa i Keżmarska Dolina, Tatry Bielskie - Plesnivec, Szeroka Przełęcz Bielska i Plesnivec, Dolina Zimnika i Skrzyczne, Hala Łabowska, Cyrla i Rytro, Harenda i Hala Gąsienicowa oraz Oravska Lesna i Wielka Rycerzowa Program wyjazdów przygotowywany był zwykle dla turystów zaawansowanych oraz początkujących. W okresie sprawozdawczym udział w imprezach wzięło ponad 800 uczestników.

 2. Dzieci i młodzież w wieku od 6 - 16 lat uczestnicząca w zajęciach Koła plastycznego Domu Kultury wzięły udział w wernisażach zorganizowanych w dniach: 28 lutego oraz 25 czerwca 2013 r. W trakcie wernisaży prezentowanych było około 300 prac, m.in. płaskorzeźby, rzeźby w glinie i odlewy gipsowe, akwarele, malarstwo olejne, linoryty oraz rysunek. Prace eksponowane były później w sali widowiskowej oraz holu i na witrynie Domu Kultury.

 3. Turniej Tenisa Stołowego o „GRAND PRIX OSIEDLA KURDWANÓW NOWY”. Całoroczne rozgrywki prowadzone w kategorii open cechowały się wysokim poziomem sportowym. Po 30 rundach rozgrywek turniejowych na liście rankingowej znalazło się 28 uczestników.

 4. Turnieje Tenisowe: W dniu 28 czerwca ubiegłego roku rozegrany został turniej TOP 12, podsumowujący całoroczne zmagania uczestników turniejów o Grand Prix Kurdwanowa w tenisie stołowym, do którego zakwalifikowało się 12 najlepszych tenisistów z listy rankingowej.

 5. W dniach 12 stycznia, 9 marca, 11 maja i 6 lipca 2013 r. w sali widowiskowej Domu Kultury zorganizowane zostały przy współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Białe Soboty” – kolejne już akcje krwiodawstwa, które umożliwiły wszystkim chętnym mieszkańcom osiedla oddawanie nieodpłatnie („honorowo”) krwi.

 6. W dniach 30 sierpnia - 1 września 2013 r. na terenie osiedla „Kurdwanów Nowy” odbył się jubileuszowy - zorganizowany już po raz 20–ty, wielki festyn pn. „Kurdwanowska Jesień 2013”. Imprezy sportowe zainaugurowane zostały w piątek turniejem tenisa stołowego oraz brydżowym w kat. OPEN, które odbyły się w salach Domu Kultury przy ul. Witosa 39. Sobota była dniem sportowych potyczek - zawodów piłkarskich i turnieju Triobasketu, rozgrywanych na terenie obiektów sportowych Gimnazjum 28 przy ul. Bujaka. W tym dniu dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs psich piękności rasy mieszanej, zorganizowany już po raz 10-ty. Świetnie przygotowane czworonogi walczyły o punktowane miejsca. Przy doskonałej zabawie wyłoniono zwycięzców oraz ulubieńców publiczności. Po konkursie odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W godzinach popołudniowych na obiektach naszego osiedlowego Orlika rozegrano prestiżowy, pokazowy mecz piłki nożnej Przyjaciele Kurdwanowa kontra drużyna TVP 3 Kraków. Podczas meczu odbyła się aukcja na rzecz Fundacji Niepełnosprawnych Intelektualnie Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Po bardzo widowiskowym spotkaniu zwycięski puchar mogli wznieść do góry zawodnicy spod znaku Q Team, prezentując jednocześnie nowe logo Przyjaciół Kurdwanowa.

Część artystyczno-rekreacyjna festynu przypadła na niedzielne popołudnie i wieczór. Pierwsze popisy estradowe dały grupy artystyczne z Klubu Wola Duchacka Wschód, Przedszkolni Tancerze oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleczy. Punktualnie o godzinie 15-tej w imieniu organizatorów powitał wszystkich i uroczyście rozpoczął festyn Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni. Hasło do startu VII Mini Maratonu, którego trasa biegła wokół kurdwanowskiego parku dał przewodniczący Rady Dzielnicy XI-tej. Równolegle w alejkach spacerowych parku przeprowadzony został konkurs plastyczny KREDĄ na ASFALCIE pt: „Moje ulubione miejsce na osiedlu”, a przed estradą odbywał się pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Klubu „Olimpia”.

Już w godzinach popołudniowych licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu „Ala Boncol & Koalicja”. Estradowe przerywniki wypełniały konkursy m.in. wiedzy o gwiazdach srebrnego ekranu oraz 20-leciu „Kurdwanowskiej Jesieni”. Na scenie odbyło się także wręczanie nagród laureatom konkurencji sportowych, konkursu plastycznego i wystawy psów. Moc gorących rytmów tanecznych zaserwowała nam grupa „Boney M Imitation”, a Zespół Pieśni Słowiańskiej PRASŁOWIANKI zaprezentował pieśni, które przez lata słucha zawsze z przyjemnością kilka pokoleń wiernych fanów. Oczywiście najliczniejsze grono publiczności zgromadził koncert gwiazdy wieczoru, którą w ubiegłym roku była doskonale prezentująca się od lat Grupa VOX.

Uwieńczeniem tego wieczoru był jak zwykle bardzo widowiskowy i przez wszystkich oczekiwany pokaz sztucznych ogni, który wprawił w zachwyt bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Występy estradowe nadały tej imprezie rozmach i niepowtarzalny charakter. Zaproponowana przez Spółdzielnię impreza kulturalno-sportowa przyjmowana jest z uznaniem przez wszystkich jej uczestników i obserwatorów oraz wpisała się na stałe w krajobraz naszego osiedla. Zorganizowanie kolejnej „Jesieni Kurdwanowskiej” w takim wymiarze stało się możliwe dzięki wysiłkowi organizacyjnemu pracowników Spółdzielni oraz spontanicznej pomocy mieszkańców Kurdwanowa, jak również dzięki pozyskaniu licznego grona sponsorów, którzy w całości sfinansowali festyn. Podziękowania należą się również Radzie Dzielnicy XI za pomoc w realizacji głównie konkurencji sportowych festynu, a Panu Prezydentowi Miasta prof. dr hab. J. Majchrowskiemu za objęcie tej imprezy honorowym patronatem. 1. W dniu 27 grudnia ubiegłego roku rozegrany został turniej MASTERS, podsumowujący całoroczne zmagania uczestników turniejów o Grand Prix Kurdwanowa w tenisie stołowym, do którego zakwalifikowali się najlepsi tenisiści z listy rankingowej.IMPREZY OKAZJONALNE


Do tej formy działania zaliczyć można wystawy plastyczne, wernisaże, imprezy typu sportowo - rekreacyjnego, imprezy okolicznościowe, prelekcje i spotkania:

 1. Wielkanocne Spotkanie - świąteczne spotkanie Zarządu i Rady Nadzorczej naszej Spółdzielni z reprezentantami seniorów naszego osiedla oraz zaproszonym gośćmi odbyło się w dniu 26 marca ub. roku. Skromny poczęstunek, ale również artystyczna oprawa tego spotkania pozwoliły wielu starszym, samotnym mieszkańcom naszego osiedla zapomnieć o troskach dnia codziennego i wczuć się w świąteczną atmosferę. O wyjątkowy klimat tego wieczoru zadbali młodzi artyści z Niezależnej Grupy Teatralnej PORFIRION, a gwiazdą tego spotkania był Diamond Duo, czyli małżeński duet pochodzący z Iwonicza Zdroju – Iwona i Marek Rajchel. Na zakończenie tego świątecznego spotkania nie zabrakło oczywiście życzeń złożonych przez Prezesa Zarządu Spółdzielni.

 2. W dniu 24 maja ub. roku w sali widowiskowej Domu Kultury SM „Kurdwanów Nowy” odbyła się impreza z okazji Dnia Matki, na którą zaproszone zostały wszystkie mamy dzieci biorących udział w stałych zajęciach Domu Kultury oraz „seniorki” naszego osiedla. Impreza zgromadziła pełną salę gości. Zgodnie z tradycją minionych lat spotkanie było nie tylko formą podziękowania i pamięci dla wszystkich mam, ale także podsumowaniem i pokazem niemal wszystkich sekcji działających w Domu Kultury. Imprezę rozpoczęły najmłodsze 3-4 letnie dzieci z Klubu Bajki i Ruchu, prezentujące wzruszające, pełne miłości wierszyki i piosenki. Po swoim występie wszystkie pociechy z kwiatami oraz drobnymi upominkami ukochały swoje mamy. Zaraz po najmłodszej grupie swój udział w imprezie zaznaczyły dzieci z sekcji rytmiczno - tanecznej, tańca nowoczesnego oraz muzyczne koncerty szkolących się w naszej placówce młodych gitarzystów i pianistów. Swój udział w imprezie zaznaczyły także dzieci z Koła Plastycznego, które przygotowały specjalnie na to spotkanie wspaniałe, bajecznie kolorowe prace prezentujące kwiaty i pejzaże, oprawione w przepięknie zdobione ramki. Występy artystyczne, wzruszająca atmosfera oraz symboliczny kwiatek, stanowiły piękne podziękowanie dla bardzo licznie przybyłych mam i reprezentantek naszego Koła Seniora.

 3. Koncert Prasłowianek - w dniu 21 kwietnia ubiegłego roku w sali widowiskowej naszego Domu Kultury miał miejsce wyjątkowy koncert zespołu Prasłowianki. Wyjątkowość tego zdarzenia polegała na wspólnym graniu i śpiewaniu osób, które zakładały i tworzyły znany zespół Słowianki. Teraz mieszkając w różnych częściach Polski, a nawet świata, bardzo rzadko mają okazję spotkać się i koncertować w tak szerokim składzie jak podczas tej imprezy.

 4. W dniu 13 czerwca 2013 r. Niezależna Grupa Teatralna „PORFIRION” zainscenizowała w sali widowiskowej naszego Domu Kultury przedstawienie poetycko-muzyczne pt. Próba Generalna, które odkryło całkiem nowe oblicze zespołu utalentowanych dziewcząt, pracujących wspólnie już od wielu lat. Wielki potencjał tej grupy bardzo dzielnie od strony muzycznej, literackiej i choreograficznej wspiera trójka sprawdzonych instruktorów. Zapewne już niedługo spektakl ten przedstawiony zostanie szerszej, krakowskiej publiczności, bo na pewno jest tego wart.

 5. Z okazji Dnia Dziecka na płycie boiska Orlik zorganizowano w terminie „zastępczym” (15 czerwca 2013 r.) piknik rekreacyjny pt. „Wszystkie Dzieci na Start”, której organizatorami były Dom Kultury SM „Kurdwanów Nowy”, Świetlica Terapeutyczna IKAR oraz Rada Dzielnicy XI. Sprawdzona w ubiegłym roku formuła udziału w wielu konkurencjach o charakterze sportowym, zręcznościowym oraz technicznym umożliwiła spontaniczny i bezstresowy udział prawie 100 dzieciom w wieku od 3 do 15 lat. Dobór konkurencji oraz szerokie grono Animatorów spod znaku Q Team dało możliwość zapoznania się z wieloma popularnymi formami rekreacji ruchowej, a dla wielu uczestników tego pikniku oraz ich opiekunów stworzyło szansę ciekawego spędzenia wolnego czasu. Impreza ta była niejako „dogrywką” do odwołanego pikniku z okazji Dnia Dziecka, dlatego wszyscy startujący otrzymali za udział w konkurencjach słodycze, a wielu uczestników losowo wybraną, atrakcyjną nagrodę rzeczową.

 6. W dniach 17 i 19 czerwca 2013 r. przy współpracy ze Strażą Miejską i Gimnazjum nr 28 na kurdwanowskim ORLIKU zorganizowany został Dzielnicowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Gimnazjalnej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące 7 podgórskich gimnazjów. Po eliminacyjnych grach grupowych, a następnie meczach finałowych, najlepszą okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 28 z ul. Bujaka.

 7. Dzielnicowy Turniej Tenisa Stołowego – 21 sierpnia ub. roku na terenie Naszego Domu Kultury przeprowadzony został turniej tenisa stołowego, którego uczestnikami były dzieci w wieku szkolnym /gimnazja i szkoły podstawowe/ reprezentujące podgórskie świetlice terapeutyczne. Współorganizatorem tych zawodów i fundatorem pięknych nagród była Krakowska Straż Miejska.

 8. Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem cieszyła się impreza „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” dla dzieci i młodzieży, zorganizowana w dniu 07 grudnia 2013 r. przez Dom Kultury SM „Kurdwanów Nowy”. Tym razem przybycie Świętego Mikołaja zwiastowało nie tylko wspaniałe prezenty, ale także doskonałą zabawę przygotowaną przez Studio Małych Form Teatralnych ART-RE, które małym i tym trochę starszym dzieciom przedstawiło inscenizację „Pana Twardowskiego”. Zorganizowano wspólne zabawy i zagadki. Kulminacyjnym punktem imprezy było rozdanie podarunków dzieciom przez Św. Mikołaja. Dla dzieci z rodzin spółdzielczych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, upominki i dużo słodyczy ufundowali sponsorzy. Pozostałe dzieci otrzymały paczki ufundowane przez rodziców. W spotkaniu ze Św. Mikołajem wzięło udział około 100 dzieci oraz ich opiekunowie.

 9. Świąteczno - Noworoczne Spotkania Integracyjne. Cykl przedświątecznych spotkań rozpoczęli najstarsi mieszkańcy naszego osiedla, z którymi w dniu 18 grudnia 2013 r. spotkali się członkowie Zarządu oraz przedstawiciele Rady Nadzorczej naszej Spółdzielni, Ksiądz Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy XI. Piękna scenografia sali widowiskowej Domu Kultury, wiersze recytowane przez kurdwanowskich poetów Panią Annę Blaschke i Pana Marka Porąbkę, a zwłaszcza kolędy w stylu góralskim śpiewane wspólnie z Kapelą „Na bok, z drogi” wprawiły wszystkich uczestników tego spotkania w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Dopełnieniem tego pięknego wieczoru były świąteczne i noworoczne życzenia przekazane przez Prezesa Zarządu Spółdzielni, wspólne łamanie się opłatkiem oraz skromny poczęstunek stanowiący namiastkę wigilijnego stołu.

Z kolei 20 grudnia ub. roku swoje spotkanie wigilijne odbyły w rodzinnej atmosferze maluchy /3- i 4-latki/ wraz z rodzicami, z działającego w Domu Kultury SM „Kurdwanów Nowy” Klubu Przyjaciół Bajki i Ruchu. W pięknie udekorowanej sali przy świątecznym stole pełnym słodkich wiktuałów dzieci wraz z rodzicami mogły świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Podczas imprezy nie brakowało wielu zabaw o charakterze świątecznym, w trakcie których integrowali się rodzice i dzieci. Kolędy, wierszyki i taniec, to część artystyczna, która dodatkowo uświetniła to spotkanie, a wspólnie przygotowane bożonarodzeniowe stroiki oraz okazjonalne upominki stanowiły miłą pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

W przedświąteczną sobotę 21 grudnia 2013 r. nadarzyła się kolejna okazja do wspólnego kolędowania, tym razem w bardzo gościnnych murach „Oberży Sąsiadów”. Właściciel tego pięknego lokalu oraz właściciele Agencji Turystyczno - Ubezpieczeniowej „GOMAR” bardzo znacząco przyczynili się do organizacji sympatycznego spotkania świątecznego, na które zaproszone zostały wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach prowadzonych przez Nasz Dom Kultury. Przy akompaniamencie chóru Szkoły Podstawowej nr 162, uczestnicy spędzili radosne przedpołudnie biorąc czynny udział w zabawach i animacjach prowadzonych przez wolontariuszy Świetlicy Terapeutycznej „IKAR”, oddając się profesjonalnej fryzjerskiej kadrze, kosztując wspaniałe wypieki - zarówno te słodkie jak i bardziej pikantne /pizza/ - tuląc się i głaskając cudownie opiekuńczego kota ..... Można byłoby długo wymieniać wszystkie atrakcje tego jakże udanego spotkania. Wraz ze świąteczno - noworocznymi życzeniami wszyscy uczestnicy otrzymali prosto z pod choinki, piękne, nadspodziewanie wartościowe /wyrazy uznania dla sponsorów/ upominki.AKCJE SEZONOWE

Sezonowe akcje związane są z feriami szkolnymi i wakacjami, w trakcie których zorganizowano: 1. Półkolonię w ramach Nieobozowej „Akcji Zima w Mieście” dla dzieci nie wyjeżdżających na ferie zimowe z Krakowa. W półkolonii, prowadzonej od 14 do 25 stycznia 2013 r., uczestniczyło 63 dzieci w wieku od 7 - 12 lat. Zajęcia w tym okresie prowadzone były od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, a w przypadku wycieczek poza Kraków do 17-tej. Dzieci codziennie otrzymywały w porze obiadowej ciepły posiłek - zwykle w stołówce Gimnazjum nr 28 przy ul. Bujaka oraz w „Burger King”. Całkowicie z opłat zwolniono 20 dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, wytypowanych przez parafialny Zespół Charytatywny i MOPS. Program akcji obejmował zajęcia rekreacyjne i turystyczne wycieczki poza Kraków oraz zajęcia świetlicowe połączone z konkursami i turniejami.

 2. W okresie ferii letnich, w ramach Nieobozowej „Akcji Lato w Mieście”, zorganizowano półkolonię dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 13 lat, w której uczestniczyło 120 dzieci zamieszkałych głównie na osiedlu Kurdwanów. Program akcji (prowadzonej od 01.07. - 12.07. oraz od 29.07. - 23.08.2013 r. w godz. 8 -15) był urozmaicony licznymi wyjazdami poza Kraków oraz na baseny. Opiekę instruktorsko - wychowawczą w czasie Akcji Lato pełnili wykwalifikowani instruktorzy, którzy spełniali zarazem rolę animatorów zajęć sportowych, kulturalnych i plastycznych. Z najciekawszych propozycji programowych warto wymienić:

 • udział w seansach filmowych w Cinema City „Zakopianka” i „Bonarka”,

 • wycieczki poza Kraków: Myślenice – Zarabie, Sułkowice – zalew, Tyniec – Opactwo o.o. Benedyktynów,

 • zwiedzanie ciekawych miejsc w Krakowie: Park Doświadczeń, Muzeum Inżynierii i Motoryzacji, ZOO, Skałki Twardowskiego, Las Wolski, Bulwary wiślane i Wawel,

Uczestnicy Akcji codziennie otrzymywali drugie śniadanie oraz w porze obiadowej ciepły posiłek w Gimnazjum nr 28, restauracji „Martello” oraz w galeriach handlowych. Nieodpłatnie przyjęto wytypowanych przez MOPS oraz pedagogów szkolnych 20 uczestników półkolonii (z uboższych rodzin). Współorganizatorem akcji było Stowarzyszenie - Świetlica Terapeutyczna „Ikar”. Na akcję uzyskano dofinansowanie z UMK.
Najstarsi mieszkańcy naszego osiedla chętnie spotykali się w ubiegłym roku na terenie Domu Kultury w ramach Klubu SenioraParadoks” oraz Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Miłe rozmowy przy kawie i herbacie, zabawy taneczne i wycieczki stanowią sympatyczne urozmaicenie monotonii dnia codziennego dla ludzi w wieku dojrzałym oraz są okazją do wymiany wrażeń dnia codziennego.

Po zawarciu odpowiednich porozumień przez Zarząd Spółdzielni, Dom Kultury kontynuuje współpracę z: • Ogniskiem TKKF „ Top Spin” – imprezy rekreacyjne, obozy wakacyjne, drużyna sportowa (liga tenisa stołowego),

 • Gimnazjum nr 28 – korzystanie z hali gimnastycznej,

 • Klubem Honorowego Dawcy Krwi – Białe Soboty, spotkania i konsultacje,

 • Krakowskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym – prowadzenie Sekcji Szachowej,

 • Klubem Sportowym „Grzegórzecki” – pomoc w pozyskiwaniu dotacji,

 • Biblioteką – dotacja na zakup nowości wydawniczych,

 • Świetlicą Terapeutyczną „Ikar” – imprezy rekreacyjne, Zimowe i Letnie Akcje.

Współpraca ta owocuje pozyskiwaniem dodatkowych środków na prowadzenie działalności społeczno – wychowawczej, gdyż w myśl obowiązującej polityki Urzędu Miasta Krakowa o dotację na swoją działalność starać się mogą tylko organizacje pozarządowe, tj. fundacje, stowarzyszenia oraz gminne placówki oświatowe.

W okresie sprawozdawczym na terenie „Domu Kultury” komercyjne kursy oświatowe prowadziła: • Szkoła Pamięci i Koncentracji „Wojakowskich” (treningi pamięci).

Wspólny wysiłek w poszukiwaniu sponsorów akcji oraz osobiste zaangażowanie i inicjatywa wielu osób, dały w efekcie możliwość zrealizowania ciekawego i urozmaiconego programu Domu Kultury, ku radości dzieci i zadowoleniu ich rodziców.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

SPÓŁDZIELNI ZA 2013 ROK

1   2   3   4   5   6   7


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość