Strona główna

Tereminy dowolne


Pobieranie 38.56 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar38.56 Kb.
HISZPANIA i PORTUGALIA F A T I M A – S. DE COMPOSTELA HISZPANIA i PORTUGALIA

TEREMINY DOWOLNE

MADRYT – LIZBONA – TOLEDO – SEGOVIA – AVILLA - SALAMANKA – BRAGA - NAZARE – BATHALA - OCEAN

PROGRAM DUSZPASTERSKI OPARTY O PRAWA DUCHOWEGO ŻYCIA ORAZ DUCHOWOŚC J. P. II i DUCHOWOŚC Św. S. FAUSTYNY O BOŻYM MIŁOSIERDZIU.


WYJAZD NA LOTNISKO DO KATOWIC/PRAGI lub BERLINA , dokładna godzina zostanie podana na spotkaniach organizacyjnych. Przelot DO MADRYTU lotnisko Barajas T1.Autokarem z lotniska rozpoczynamy spokojny objazd i spokojne zwiedzanie centrum stolicy Hiszpanii. Nie będzie to forsowne tempo. Większość znaczących miejsc zobaczymy i do większości dojedziemy , zachowamy tutaj spokojne tempo zwiedzania. Zobaczymy część Burbońską i Habsburską. Rozpoczniemy od PLAZA DE TORROS – areny walk z bykami – symbolu Hiszpanii. Dalej, przejazd panoramiczny Paseo Castellana – Gran Via. Plaza Castillia – „Brama Europy” i Wieżowce ‘Tour de Kioto”. Stadion Santiago Bernabeu Realu Madryt, Place; Hiszpański, Sol, Mayor, Oriente, Pałac Królewski. Katedra NS Almudena – msza św. , Bazylika Św. Michała – K-ł Opus Dei. Dworzec Atocha – stara częśc + pomnik ataku terrorystycznego, przejście obok Muzeum Prado , odpoczynek w Parku Królewskim Retiro – piękny park z jeziorem jest alternatywą dla osób starszych nie mogących długo zwiedzać i chodzić z grupą – reszta zwiedzających dotrze do tego parku . Madryckie Sanktuarium Serca Pana Jezusa na wzgórzu Los Angeles – środek geograficzny Hiszpanii, punkt widokowy. Przejazd do hotelu , obiado-kolacja, nocleg. UWAGA zwiedzanie jest przedstawione w całości na cały czas pobytu w Madrycie. Może ono być rozłożony na kolejny dzień. Ważne abyśmy nastawieni byli na spokojne tempo dobrego zwiedzania. Gwarantujemy poukładany sposób zwiedzania nawet dla osób mających problemy z wytrzymałością fizyczna. + dla wszystkich NIESPODZIANKA . Program na cały pobyt w Madrycie jest plastyczny może być poszerzany jak i zawężany w ramach potrzeb koordynacyjnych.. OBIADO-KOLACJA „szewdzki stół”, nocleg HOTEL AMURA MADRYT GETAFE ****
TOLEDO I cześć dnia + MADRYT II część dnia. ( Śniadanie ) Toledo– perła w koronie miast Hiszpanii . Na samym początku wjedziemy na punkt widokowy aby spojrzeć na panoramę miasta – i „oszaleć” z zachwytu. Spacerkiem przechodząc uliczkami dojdziemy i nawiedzimy Katedrę z zbiorami obrazów malarzy hiszpańskich w tym toledańczyka El Greco. Możliwość przeżycia Eucharystii , zwiedzanie katedry ( wejście do katedry opłata indywidualna + 7 euro ) , czas wolny a na koniec przy pomniku pisarza Servantesa i arabskim Alkazarze pożegnamy się z byłą stolica Hiszpanii. MADRYT – kontynuacja zwiedzania wg propozycji programu z pierwszego dnia. OBIADO-KOLACJA HOTEL AMURA MADRYT GETAFE.
MADRYT – FATIMA ( śniadanie ) LOS ANGELES – SANKTUARIUM SERCA PANA JEZUSA – geograficzny środek Hiszpanii, miejsce ważne dla Kościoła i historii narodu. Po nawiedzeniu bezpośredni przejazd z planowymi postojami do Fatimy. Zmiana czasu po przejechaniu granicy. Przejazd przez rejon Estramadury do celu naszego pielgrzymowania – ok. 600 km. Po przyjeździe do Fatimy od razu nawiedzimy teren sanktuarium , aby przywitać się z najważniejszymi Osobami; PANEM JEZUSEM I JEGO MATKĄ.

Zakwaterowanie w domu hotelowym Seminario Verbo Divino.......12 min do sanktuarium. Teren zamieszkania jest najlepszym optymalnie miejscem dla pielgrzymów. Wygodne pokoje – w lutym , wiadomo ogrzewane, , duża przestrzeń, dobra obsługa, spokój, ogrodzone bezpieczne tereny spacerowe wokół hotelu, restauracja na miejscu.Itd. OBIADO-KOLACJA ( zawsze z zupą). 21.30 nasze pierwsze wieczorne nabożeństwo różańcowe przy Kaplicy Objawień z procesja ze świecami – program ustalony dla pielgrzymów wg wytycznych i zasad Centrum Koordynacyjnego dla Pielgrzymów Fatima. W tym dniu w Fatimie w jednej z kaplic naszego domu – Msza św. PROGRAM LITURGICZNY w Fatimie podamy osobno.


FATIMA – NAZARE – BATHALA – OCEAN – FATIMA Śniadanie 8.00. Wyjście o godz. 9.15 do atrakcyjnego, tańszego sklepu z dewocjonaliami i pamiątkami.11.30 wyjazd do NAZARE – OCEN ATLANTYCKI. W Nazare znajduje się najstarsze Portugalskie Sanktuarium, urocze i majestatyczne z łaskami słynąca figurka MB Zwycięskiej. Z górnej części miasta, ze 110 m klifu nad brzegiem oceanu zapierająca dech panorama atlantyku. W dole stare portowe Nazare do którego jak wszyscy wyrażą chęć możemy zjechać kolejka szynową za 0,90 euro. Czas wolny i powrót do Fatimy przez arcypiękne Sanktuarium MB Zwycięskiej w BATHALA – gdzie wybudowano bazylikę królewska wraz z opactwem dominikańskim. Kościół miał być mauzoleum wszystkich królów Portugalii. Powrót do Fatimy. Msza św. wg planu, obiado-kolacja. 21.30 różaniec i procesja ze świecami – procesja..
FATIMA – LIZBONA – FATIMA ( VALINJOS – AJUSTRIEL – domy rodzinne Pastuszków ) DZIEŃ POSTU O CHLEBIE I WODZIE

PO SNIADANIU w naszym programie duszpasterskim powracamy i zachęcamy do starej i dobrej praktyki chrześcijańskiej , jaka jest post o chlebie i wodzie połączony z modlitwą. Jest to także dojrzała odpowiedź koordynatorów na liczne wezwania Matki Bożej w Jej objawieniach w ostatnich ponad 150 latach. Osobna katecheza zostanie podana w formie mini konferencji jak i wydana na piśmie. Opracowanie bazuje na najlepszej obecnie szkole katolickiej na temat postu wywodzącej się z nauczania ojców franciszkanów z wydarzeń w Medjugorie. Post i modlitwe ofiarujmy w naszych intecjach, szczególnie za uzdrowienie relacji w rodzinach i z tymi , którym często z serca nie potrafimy wybaczać. W TYM DNIU NIE MA OBIADO-KOLACJI.Wyjazd do Lizbony ok. 130 km ( wyjazd poprzedzimy nawiedzeniem domów rodzinnych Hiacynty, Franciszka, Łucji ) . W stolicy Portugalii zwiedzamy; Dzielnice Belem z Opactwem Św. Hieronima z grobami Vasco de Gamy i pisarza Camoesa. Spojrzymy na Pomnik Wielkich Odkrywców wypraw oceanicznych. zobaczymy manuelińską wieżę obronną Belem z figurą MB Szczęśliwego Powrotu. Wszystko to w ujściu Tagu do oceanu z panoramą na dwa wielkie mosty Vasco da Gamy ( 17 km ) oraz Most 24 kwietnia. Przejedziemy do Katedry a przy niej nawiedzimy K-ł Św. Antoniego „Lizbońskiego” , stojącego w miejscu narodzin w/w Świętego. Spacerkiem udamy się do dzielnicy Baixa, wybudowanej po wielkim trzęsieniu ziemi z pięknymi placami miasta. Wejdziemy na jeden z punktów widokowych i spojrzymy na panoramę miasta. Czas wolny pozwoli nam na skosztowanie atmosfery życia mieszkańców stolicy. Odjeżdżając z Plaza Commercio przejdziemy przez centralny pasaż miasta obok pomniku markiza Pombala lub przez super nowoczesna dzielnice EXPO. Wieczorna liturgia w sanktuarium 21.30. MSZA św. wg osobnego planu przygotowanego przez serwis obsługi pielgrzymów w Fatimie.
FATIMA – MÓJ OSOBISTY DZIEŃ W SANKTUARIUM – CZAS WOLNY. W tym dniu planujemy; śniadanie, obiado-kolacje, Mszę św. oraz WSPÓLNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ na zakończenie której udzielony zostanie SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH. Obok postu to kolejny dar Kościoła , który wspomaga nas w procesie uzdrowienia duchowego i fizycznego. Planujemy - dwie niespodzianki. CZAS WOLNY – zagospodarujmy sobie go sami, abyśmy dobrze przezyli doświadczenie Fatimy w ostatnim dniu pobytu. 21.30 RÓŻANIEC I PROCESJA ZE ŚWIECAMI.
FATIMA – S. DE COMPOSTELA . Msza św. na zakończenie pobytu w Fatimie , śniadanie. Wyjazd do Santiago de COMPOSTELA – do grobu św. Jakuba Apostoła. Autostradą prawie 400km, z pięknymi krajobrazami nad rzekami Duero i Minio, przez Porto – po zmianie czasu, dotrzemy do tego ważnego miasta w tradycji chrześcijańskich pielgrzymek. Po drodze w miarę możliwości czasowych w BRADZE nawiedzimy Sanktuarium BOOM JEZUS - „Dobrego Jezusa” na wzgórzu z piękną panoramę na miasto zwane „Portugalskim Rzymem”. W Compostelii – postaramy się jeszcze w tym dniu nawiedzić Grób Jakuba Apostoła. Obiado-kolacja
S. DE COMPOSTELA – SALAMANKA Śniadanie. Podjazd do Miasta i sanktuarium. Czas wolny. Uroczysta międzynarodowa msza św. w katedrze o godz. 12.00. Czas wolny. 14.00 wyjazd do SALAMANKI. Po przyjeździe nastąpi zakwaterowanie i obiado-kolacja a po niej spacer wieczorny po starej uniwersyteckiej części miasta – kolejnego miasta perły w koronie miast Hiszpanii.
SALAMANKA – AVILA -SEGOVIA – MADRYT Śniadanie. Choć ilość miejsc może troszeczkę przerazić to jednak nie będzie to zbyt forsowne czy ekspresowe tempo zwiedzania. Ten program jest wielokrotnie przerabiany. Więc na początku jeszcze w Salamance nawiedzimy z rana dwie katedry; tzw. STARĄ I NOWĄ. Po tym nawiedzeniu jedziemy do oddalonej ok. 103 km AVILII – kolejnej perły Hiszpańskich miast. Tutaj spotkamy się z postacią Patronki Hiszpanii- SW. TERESA WIELKĄ. Przejdziemy spacerkiem wzdłuż murów miasta, wejdziemy do konwentu karmelitańskiego , kościoła w miejscu którym stał kiedyś dam Świętej – zatrzymamy się przy Jej relikwiach, przeżyjemy Mszę św. W tym mieście św. Teresa żyła i współpracował z kolejnym Świętym , na którym wzorował się i pisał prace naukowe Karol Wojtyła - to przyjaciel Teresy – św, Jan od Krzyża. Przy katedrze na zakończenie pobytu wypijemy małą kawę i odjedziemy do SEGOVII – 63 km. A w tym uroczym mieście dotkniemy najstarszego i największego słynnego rzymskiego akweduktu, podejdziemy do słynnej, największej gotyckiej katedry Hiszpanii i nawiedzimy karmelitański klasztor w którym pochowany jest św. Jan od Krzyża. Na koniec spojrzymy na Alkazar – arabski zamek, którego fasada stała się logo Disneylandu. Trasą przez masyw madryckich gór Sierra Guaderrama , wzdłuż słynnej Doliny Poległych z majestatycznym Krzyżem na kopule bazyliki w której pochowany jest Gen. Franko dojedziemy do MADRYTU na ostatni nocleg przed powrotem do kraju. Obiado-kolacja.
Śniadanie. Transfer na lotnisko Madryt – Barajas T1 , odprawa , odlot do Pragi / Katowic / Berlina. MSZA ŚW. Na zakończenie pielgrzymki w kaplicy lotniska Matki Bożej z Guadelupe. Z lotniska transfer autokarowy do kraju , do miejsca wyjazdu.


UBEZPIECZENIE

KOSZTY LECZENIA I NNW DO SUMY 10. 000 EURO

UWAGA – osoby aktualnie leczące się po udarach, zawałach innych operacjach mające chorobę przewlekła jak cukrzycę, chorobę wrzodową – muszą TO ZGŁOSIĆ KOORDYNATOROM PIELGRZYMKI – nie ma tutaj jakiś zakazów ale takie przypadki wymagają tzw. do-ubepieczenia. To koszt dodatkowy + 30 zł. Jeżeli tego nie zgłoszą – zwykłe ubezpieczenie takich osób nie obejmuje i w przypadku nie zgłoszenia takiej choroby wszelkie zagraniczne koszty pokrywa dana osoba osobiście.BAGAŻ W CZASIE LOTU

PODRĘCZNY DO SAMOLOTU 5kg , GŁÓWNY DO ODPRAWY – 20 kg.

Co wolno a czego nie wolno do poszczególnych bagaży – patrz ABC PIELGRZYMA podczas spotkania organizacyjnego 5.02. ( przy locie z Pragi podreczny 10 kg , główny 15 kg )HOTELE / POKOJE

HOTELE , 2,3,4 GWIAZDKOWE, DOMY PIELGRZYMA. POKOJE 2 OSOBOWE, NA ZYCZNIE INNE.

WYZYWIENIE

SNIADANIE I OBIAD – OKOLACJE. Wg PLANU . W piątek POST – ale śniadanie jest gwarantowane.

DODATKOWE OPŁATY

7 euro za wejście do katedry w Toledo, KL i NNW + 30 zł – przypadki indywidualne.

NA SWOJE WYDATKI

10 euro minimum na osobo/dzień.

AUTOKAR

Hiszpańska przewoźnik, pełny serwis, profesjonalna obsługa, pełna kultura jazdy i przestrzegania czasy pracy kierowcy.
REZYGNACJA W NAGŁYM PRZYPADKU

21 DNI PRZED WYJAZDEM jeżeli Z NAGŁEGO POWODU UCZESTNIK ZREZYGNUJE OTRZYMA ZWROT WSZYSTKICH KOSZTÓW POD WARUNKIEM ŻE NA SWOJE MIEJSCE ZNAJDZIE OSOBE ZASTEPCZĄ. PO UPŁYWIE TEGO TERMINU UTRACIE PODLEGA KOSZT ZALICZKI NA BILETY LOTNICZE – 900 ZŁ , POZOSTAŁA KWOTA ZOSTANIE ZWRÓCONA DO 30 DNI PO ZAKONCZENIU PIELGRZYMKI

CEL PIELGRZYMOWANIA

To nie jest zwykła świecka wycieczka czy wycieczka religijna – JEST TO PIELGRZYMKA – coś wybitnie programowo lepszego. CELEM PIELGRZYMKI jest dobry odpoczynek, dobre zwiedzanie, dobre odkrywanie relacji z Panem Jezusem , który jest naszym Bogiem. Odkrywanie dobrej relacji z Jego Matka – Maryją i świętymi. Praktycznym celem jest także stawanie się lepszym dla Boga, dla siebie, szczególnie dla innych, dla tych obok nas, dla tych najbliższych z naszych rodzin i dla naszych przeciwników. Nadrzędnym celem – jest POWRÓCIC Z PIELGRZYMKI I STAĆ się LEPSZYM, NOWYM CZŁOWIEKIEM – W SERCU, SPOSOBIE MYSLENIA, WYRAZANIA MYSLI - LEPSZYM W CODZIENNOŚCI – DLA SIEBIE I DLA INNYCH.

W naszych pielgrzymkach – programach może brać udział każda osoba, bez względu na kształt, poziom i obraz WIARY. Może brać udział osoba nawet nie wierzącą. Prosimy jednak wszystkich aby w realizacji programu NIE PRZESZKADZAĆ . Proszę czuć się wolnymi i o ile nie chce się brać udziału w szczegółach programowych – to prosimy o respektowanie porządku dnia szczególnie jeśli chodzi o punktualność wyjazdu i przejazdów.
SOS W RAZIE ZAGUBIENIA

TELEFON KONTAKTOWY + 48 880 020 832 ( naucz się na pamięć )

jeśli stracisz kontakt z grupa – zostań w tym miejscu – gdzie straciłaś kontakt – nie panikuj, nie wpadaj w stres i złe emocje – zadzwoń do koordynatorów pielgrzymki. Ktoś z nas wróci trasa przejścia i odnajdziemy się . Koordynatorzy są przeważnie ubrani na ZÓŁTO .

Ostatecznie zgłoś się do policji lub służb miejskich - podaj nr tel.
INNE

Program jest plastyczny i może ulegać ulepszeniu. W czasie pielgrzymki życzymy wszystkim dobrego humoru, wspaniałych przeć estetycznych z nawiedzanych miejsc, radości, pokoju serca, wielu łask Bożych, wzajemnej życzliwości. NIE ŻYCZYMY SOBIE – nadużywania alkoholu, szczególnie w miejscach noclegowych, postaw kłótliwości, oczerniania, obmawiania , plotkowania – w słowach i czynach . Prosimy o postawę POMOCNICZOŚCI jedni drugim o usmiech na twarzy wypływający z życzliwości i WRAŻLIWOŚCI serca.


W czasie podróży – gwarantujemy przygotowany z góry program duszpasterski wspierany świadectwami uczestników, księdza duszpasterza, sióstr zakonnych . Wspieramy wszystko dobrym humorem, żartami, filmami, dobrą refleksyjna muzyką, modlitwą różańcowa, litaniami, czasem na ciszę itd.

Odpowiedni poziom przygotowania merytorycznego o IBERII i teologicznego – pilota i tzw. „małego przewodnika” przybliży nam Hiszpanię i Portugalie oraz zdrowa naukę Kościoła.


ricoESPania FATIMSKIE DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE ricoESPania

WROCŁAW – POZNAN – KALISZ – OSTRÓW WIELK – KEPNO – KATOWICE - SZCZECIN

+48 880 020 832 / pielgrzymki@dofatimy.pl / www.dofatimy.pl

DANE TELE/ADRESOWE – W STOPCE NA DEKLARACJI UMOWIE ZGŁOSZENIA
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość