Strona główna

Tomek, 10 lat Mama i Tata rządzą aplikacjami


Pobieranie 16.2 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar16.2 Kb.


Bezpośredni dostęp do wiadomości prasowych G DATA Software
www.gdata.pl/nowosci,dla-prasy

.


Szczecinek, 01.09.2014 r.
Mobilna ochrona dla małych odkrywców

Nowy moduł do kontroli i monitoringu dzieci podczas korzystania ze smartfonów i tabletów
Angry Birds, Plant vs. Zombies czy Candy Crush Saga to tytuły, które przyciągają najmłodszych użytkowników. Dzieci spędzają coraz więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych. Zgodnie z raportem „Dzieci i nastolatki 3.0” przygotowanym na zlecenie stowarzyszenia BITKOM 39% dzieci w wieku 6-7 lat oraz 76% dzieci w wieku 8-9 lat korzysta z sieci. Po dziesiątym roku życia praktycznie każde dziecko zostaje użytkownikiem internetu, spędzając w sieci średnio 22 minuty dziennie.
Z najnowszą funkcją kontroli rodzicielskiej dostępną wraz z aplikacją G DATA INTERNET SECURITY for Android rodzice mogą nadzorować odkrywanie internetu przez swoje pociechy.
Konfiguracja modułu kontroli rodzicielskiej jest banalnie prosta i zajmuję dosłownie chwilę. Przed oddaniem smartfona dziecku aktywujemy tryb kontroli, by po zakończeniu korzystania przez dziecko odblokować urządzenie hasłem i powrócić do standardowych ustawień. Rodzic może określić dostępny czas zabawy na smartfonie lub tablecie od 15 minut do 4 godzin. Aplikacja przed upływem dostępnego czasu zakomunikuje swoje „zmęczenie” , pożegna się i wprowadzi urządzenie w stan uśpienia.
W szkole to są te blokady i tam nie możemy wchodzić na zakazane strony, ale w domu z kolegami to zawsze czegoś szukamy i czasem znajdujemy fajne strony, których rodzice nie pozwoliliby nam oglądać.” ~Tomek, 10 lat
Mama i Tata rządzą aplikacjami

Rodzice mogą użyć kontroli rodzicielskiej, by określić z jakich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu mogą korzystać pociechy. To oznacza, że każda pojedyncza aplikacja lub gra może zostać zaakceptowana dla dziecka lub też nie. Oczywiście rodzice powinni także wiedzieć, że ich dziecko nie będzie mogło skorzystać ze sklepu Google Play, a tym samym zainstalować kolejnej gry.” – mówi Christian Geschkat odpowiadający za rozwiązania mobilne w G DATA.


Połączenia, z wyłączeniem numerów alarmowych, oraz wysyłanie wiadomości SMS mogą zostać zablokowane w ustawieniach aplikacji. Twoje dziecko nigdy już nie nabije horrendalnego rachunku! Aplikacja sprawia, że korzystanie z urządzenia przez najmłodszych jeszcze nigdy nie było, aż tak bezpieczne. Oddaj smartfona w ręce dzieciaków bez najmniejszych zmartwień.
Kluczowe funkcje kontroli rodzicielskiej G DATA INTERNET SECURITY for Android:

  • Ochrona najmłodszych. Urządzenie mobilne może zostać przekazane dzieciom do zabawy lub nauki bez obaw o ich bezpieczeństwo.

  • Pełna kontrola. Rodzice mogą określać aplikacje z których będą korzystały dzieci. Sklep Google Play jest zablokowany domyślnie.

  • Monitoring czasu. Czas korzystanie z urządzenia może być określony z 15 minutową dokładnością. Koniec z nieprzestrzeganiem ustaleń przez najmłodszych.

  • Odpowiedni design. Okno w którym dzieci korzystają z urządzenia zostało specjalnie zaprojektowane z uwzględnieniem ich wymagań.

  • Blokada połączeń wychodzących. Rodzice mogą zablokować połączenia telefoniczne oraz wysyłanie wiadomości SMS, by uniknąć zwiększonych rachunków.

  • Tryb dziecięcy. Kiedy dziecko kończy korzystać z urządzenia rodzic po wprowadzeniu wcześniej zdefiniowanego hasła przywraca normalne ustawienia smartfonu lub tabletu.

Określaj godziny korzystania z urządzenia, dostępne aplikacje, blokuj połączenia oraz możliwość zakupu gier.Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania G DATA Software jako źródła.

O nas

Od 30 lat nieustannie doskonalimy nasze produkty, by móc zapewnić absolutne bezpieczeństwo ich użytkownikom. Rezultat naszej pracy to wielokrotnie nagradzana i uznane w testach programy antywirusowe. Oprogramowanie G Data to perfekcyjna i wszechstronna ochrona sprzętu dzięki łatwej instalacji, intuicyjnej obsłudze i znakomitej wydajności.


Firma powstała w 1985 roku w Bochum. Eksperci G Data opracowując swojego pierwszego antywirusa stali się prekursorem i firmą wyznaczającą standardy bezpieczeństwa IT dla całej branży. G Data jest najstarszym producentem oprogramowania antywirusowego na świecie.
Nasz asortyment składa się z całego pakietu rozwiązań dla klientów indywidualnych oraz małych jak i dużych klientów biznesowych. Rozwiązania G Data obecnie są dostępne w ponad 90 krajach na całym globie.


I
G DATA Software sp. z o. o.

28 lutego 2

78-400 Szczecinek

Polska
www.gdata.pl
Informacje prasowe

Robert Dziemianko

Specjalista ds. marketingu

Tel.: +48 668 016 694Email: robert.dziemianko@gdata.pl

T IS NOT SAFE UNTIL IT’S
SICHER.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość