Tony Blair przyjedzie do Polski Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców I premier Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, już wkrótce przyjedzie do PolskiPobieranie 6.76 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar6.76 Kb.
Tony Blair przyjedzie do Polski
Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, już wkrótce przyjedzie do Polski. Brytyjski polityk będzie gościem VI Konferencji ABSL, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Krakowie. Będzie to jedno z największych wydarzeń biznesowych w tej części Europy. Przywódca weźmie udział w dyskusji o tym, jak Polska może kontynuować umacnianie swojej politycznej i gospodarczej pozycji na arenie międzynarodowej.
W latach 1997-2007 Tony Blair pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii, a w latach 2004-2007 stał na czele brytyjskiej Partii Pracy. Blair wspierał powiększenie Unii Europejskiej w 2004 r. i wejście Polski do NATO w 1999.


Konferencja ABSL jest organizowana już po raz szósty. Wydarzenie jest istotną platformą dyskusji na temat strategii rozwoju polskiej gospodarki, skupiającą liderów biznesu i polityki. W roku ubiegłym Gościem Specjalnym wydarzenia była Madeleine Albright, 64. Sekretarz Stanu USA. Ponadto, w minionych edycjach Konferencji brali udział m.in. Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Marek Belka i Jan Krzysztof Bielecki.

- Dynamiczny rozwój sektora wiąże się z rosnącą profesjonalizacją oraz prowadzeniem coraz bardziej zaawansowanych procesów biznesowych. Konferencja ABSL to ważna platforma dyskusji na temat tego, jak dalej stymulować wzrost branży. Cieszymy się, że kolejny rok jedno z najważniejszych wydarzeń sektora w tym regionie Europy przyciąga inspirujących i doświadczonych liderów - skomentował Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska, dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków oraz wiceprezes ABSL.

Siła napędowa polskiej gospodarki
Sektor usług dla biznesu, któremu poświęcona jest Konferencja ABSL, to obecnie jeden z głównych motorów napędowych polskiej gospodarki. Zlokalizowane w naszym kraju centra usług z zagranicznym kapitałem zatrudniają już ponad 130 tys. osób, a do końca roku liczba ta wzrośnie o kolejne 30 tys. W tej chwili sektor reprezentuje w Polsce 325 podmiotów z 28 krajów, prowadzących ponad 470 centów usług. Nasz kraj jest jedną z najatrakcyjniejszych światowych lokalizacji dla inwestorów z branży. Wiodącą pozycję w Polsce zajmuje Kraków.

- Kraków to lider na mapie sektora usług w Polsce. Według danych z 2014 roku w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracowało już ponad 33 tys. osób tłumaczy Marek Grodziński, dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini, wiceprezes ABSL.
Stolica Małopolski została uznana za najlepszą w Europie i jedną z 10 najlepszych na świecie lokalizacji dla inwestycji z sektora w corocznym zestawieniu "2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations.

: upload -> files
files -> Kolejnych, 100 gimnazjalistów do ogólnopolskiego programu stypendiów licealnych
files -> Wyniki II bieg zagórzan /bieg przełajowy/ Kasina Wielka 13. 06. 2014 r. Bieg dziewcząT (rocznik 2003 I młodsze) – 600 m
files -> Postanowieni e
files -> Decyzja na podstawie art. 104 I 105 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U z 2013 r., poz. 267 ze zm.), art. 73 ust. 1 I 75 ust
files -> Związek Harcerstwa Polskiego 33 Białostocki Szczep Drużyn Harcerskich I Zuchowych „Jagiellonowie” VI rajd
files -> Ekonomia dla przyszłOŚCI. Odkrywać naturę I przyczyny zjawisk gospodarczych” pytania I zagadnienia
files -> Zarządzenie nr 6/ 2015/2016
files -> Henryk Sienkiewicz[edytuj]
files -> The Secret Rhonda Byrne Przekład Jan Kobat
files -> Rynek ksiąŻki w polsce /2007
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy