Strona główna

Ur. 5 grudnia 1949 r., Wissembourg (Departament Dolnego Renu)


Pobieranie 10.36 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar10.36 Kb.


André Reichardt
Ur. 5 grudnia 1949 r., Wissembourg (Departament Dolnego Renu)

Żonaty, dwoje dzieci
Studia
Doktor prawa

Kariera zawodowa


  • Przewodniczący Rady Regionalnej Alzacji (od 14 września 2009 r.).




  • Sekretarz Generalny Alzackiej Izby Rzemieślniczej, Dyrektor Generalny, od 1 stycznia 1991 r. (wcześniej, przez 9 lat, Zastępca Dyrektora Generalnego).




  • Mer gminy Souffelweyersheim od czerwca 1995 r. (ponownie wybrany w marcu 2001 i 2008 r.)




  • Radny w Radzie Związku Gmin Strasburga.




  • Wiceprzewodniczący Rady Regionalnej Alzacji od marca 1998 r. (ponownie wybrany w marcu 2004 r.) do września 2009 r.




  • Dyrektor SAS ALSACE AMORÇAGE.




  • Dyrektor SODIV, Société de Diversification du Bassin Potassique, od maja 2008 r.




  • Dyrektor banku «  Banque Populaire de la Région Economique de Strasbourg » ( tłum. Bank Ludowy Regionu Ekonomicznego Strasburga) od 1 grudnia 1993 r. Wiceprezes banku
    od 29 kwietnia 1996 do momentu utworzenia « Banque Populaire d'Alsace » ( tłum. Alzacki Bank Ludowy)




  • Wiceprezes « Banque Populaire d'Alsace » od 30 września 2003 r.




  • Sekretarz agencji Alsace International od listopada 2006 r.




  • Członek Zarządu Regionalnej Agencji Innowacyjnej (ARI) – od listopada 2006 r.




  • Sekretarz UMP (tłum. Unia na rzecz Ruchu Ludowego) w Departamencie Dolnego Renu, od grudnia 2002 r. a wcześniej, od lutego 2001 do listopada 2002 r., Sekretarz RPR ( tłum. Zgromadzenie na rzecz Republiki) w Departamencie Dolnego Renu.




  • Prezes UMP w Departamencie Dolnego Renu od 13 grudnia 2008 r.



Odznaczenia

Kawaler Orderu Zasługi (maj 1995 r.)

Kawaler Orderu Palm Akademickich (2001 r.)

Kawaler Orderu Legii Honorowej (2003 r.)



Kawaler Orderu Zasługi dla Rolnictwa (2007 r.)


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość