Strona główna

V niedziela wielkanocna 7 maja, 2007


Pobieranie 11.65 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar11.65 Kb.
I
V Niedziela WIELKANOCNA – 7 maja, 2007

Jako uczniowie Chrystusa, jako nowy lud Boży, Kościół święty, gromadzimy się, aby składać nasze dziękczynienie Ojcu Przedwiecznemu. Razem z nami jest zmartwychwstały Jezus. Przypomina nam dzisiaj, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował . Przykaznie nowę daje wam, abyście się wzajemnie milowali jak Ja was umiłowałem. Stańmy więc z wiarą przed Panem i otwórzmy nasze serca na Jego Słowo i dar Eucharystii.

Niech ta ucz


NTENCJE MSZALNE

Niedziela, 6 maja


14:00 – O Boże błog dla dzieci I – Komunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych oraz rodzin

16:30 – + Maja Brodowicz – przyjaciele


Poniedziałek, 7 maja


20:00 – Wolna intencja

Niedziela, 13 maja


14:00 – W intencji Matek

Polećmy także naszej dzisiejszej modlitwie, prosząc: Za zmarłego Henryka Rutkowskiego (10 rocz. śmierci)syn z rodziną

16:30 – + Leszek Hoszek – kuzynka z rodzinąOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

MSZA ŚW. W NORCROSS

Dzisiaj w niedzielę 6 maja zostanie jeszcze odprawiona Msza św. o 16:30 w Norcross.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Maj jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. 10 minut przed Mszą św. o godz. 14:00 odśpiewamy Litanię Loretańską.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Przeżywając Uroczystość I Komunii św. szczególnie polećmy naszej modlitwie dzieci, które przystępują do I Komunii św.: Alexia Batko, Nicolle Bochenski, Emilia Kamysz, Veronica Wiktorowicz.


W białym tygodniu Msza św. zostanie odprawiona w poniedziałek 7 maja, o godz.20:00. Odbędzie się także poświęcenie pamiątek religijnych, oraz rozdanie obrazków.

DZIEŃ MATKI


W niedzielę 13 maja obchodzimy Dzień Matki. Poprzez odprawienie 9 Mszy św. w intencji żyjących i zmarłych Matek pragniemy wyrazić wdzięczność naszym Matkom. Na specjalnych kopertach, proszę o wypisanie imion i nazwisk żyjących i zmarłych Matek.

GRATULACJE

Poprzez sakrament Chrztu św. Ela Renee Suszek została włączona w Jezusa Chrystusa oraz we wspólnotę Kościoła. Gratulujemy. KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ...
(Ciąg dalszy artykułu z poprzedniego biul
etynu) Nadeszły ciężkie chwile najazdu szwedzkiego. Wojska Karola Gustawa opanowały kraj, a król musiał szukać schronienia poza jego granicami. W chwilach całkowitego zwątpienia znów z Jasnej Góry powiało nadzieją. Ta niewielka twierdza pod wodzą o. Augustyna Kordeckiego stawiła zbrojny opór szwedzkiej nawałnicy. Zwycięstwo nad Szwedami przypisywano wstawiennictwu Maryi. Bohaterska obrona Jasnej Góry zachęciła Polaków do walki z najeźdźcą. Wielu, na wiadomość o zaatakowaniu świętego miejsca Polaków - Jasnej Góry, odstępowało od Szwedów i wracało pod władzę prawowitego króla Jana Kazimierza. Król wrócił z wygnania i 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej złożył śluby, w których ogłosił Matkę Bożą Królową Korony Polskiej, oddając Jej w opiekę terytorium swego państwa, wojsko i wszystkich obywateli. Wówczas na życzenie króla do Litanii Loretańskiej dodano wezwanie: Królowo Korony Polskiej, módl się za nami. 8 września 1717 roku cudowny obraz Jasnogórskiej Madonny został ukoronowany koronami papieskimi. Była to pierwsza koronacja wizerunku Matki Boskiej, która odbyła się poza Rzymem. Propagowaniem kultu Maryi Królowej Korony Polskiej zajęło się, założone w 1730 roku, specjalne Bractwo Królowej Korony Polskiej. Tytuł Maryi Królowej Korony Polskiej stał się powszechny i oficjalnie uznany, o czym świadczy zapis konstytucji sejmowej z 1764 roku: „Rzeczpospolita Polska stwierdza, że jest do swojej Najświętszej Królowej Maryi Panny w Obrazie Częstochowskim cudami słynącym zawsze nabożna i Jej protekcji w potrzebach doznająca”. (Dokończenie artykułu w następnym biuletynie)


KOLEKTA

Składka z ostatniej niedzieli – $305.00.
Serdeczne – Bóg zapłać!


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość