Strona główna

W Kamieniu Pomorskim


Pobieranie 8.29 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar8.29 Kb.
Relacja z pobytu „Wspaniałych” w Kamieniu Pomorskim

"Zmieniaj świat na tak

Pokaż ludziom, że człowiek

Innym szczęście powinien dziś dać!"
Z Hymnu Fundacji „Świat na TAK”
Przez trzy dni weekendu od 6 do 8 czerwca 2014r. w Kamieniu Pomorskim gościli uczestnicy 20. Finału Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego „Ośmiu Wspaniałych” - ponad dwustu wolontariuszy z całego kraju, w tym 50 laureatów lokalnych edycji z 43 miast. „Konkurs promuje młodych ludzi, którzy na co dzień bezinteresownie pomagają innym i wyróżniają się wrażliwością w wymiarze XXL” – powiedziała o nich Prezes Fundacji „Świat na TAK” i Poseł na Sejm RP - Joanna Fabisiak.

Organizatorami jubileuszowego, 20. Konkursu byli Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Grzegorz Karpiński oraz Fundacja „Świat na TAK”. Patronat nad imprezą objęli: Arcybiskup Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej ks. Andrzej Dzięga, Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, a także Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Włodzimierz Kiernożycki.

Dla uczestników i ich opiekunów przygotowano szereg atrakcji m.in. zwiedzanie zabytków Kamienia Pomorskiego, udział w historycznej grze ulicznej, rejs statkiem
po Zalewie Kamieńskim, wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego, jak również grillowanie oraz występy lokalnych zespołów muzycznych.

Najważniejszym wydarzeniem był jednak sam finał konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, zorganizowany w Katedrze Kamieńskiej. Podczas uroczystej gali głos zabrał Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński, mówił: Nie byłoby tego finału, nie byłoby tyle wzruszeń, gdyby nie Wy. Człowiek może się stawać w pełni człowiekiem, tylko wtedy, gdy zwraca się do drugiego po to, aby dać siebie. Aby w jakiś sposób służyć. (...). Natomiast Joanna Fabisiak, Prezes Fundacji „Świat na TAK”, zwracając się do laureatów powiedziała:,


Gdy realizuje się pasję to wiecie dobrze, że są nie tylko jasne, piękne chwile. W życiu zawsze jest dużo pracy, trudności, dużo smutku ale i są momenty radości. (...).

Podczas uroczystej gali wyróżniono aż 50 wolontariuszy. W ścisłym gronie finałowym „Ośmiu Wspaniałych” znalazł się przedstawiciel powiatu dębickiego, uczeń drugiej klasy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku – Patryk Machaj. W marcu tego roku Patryk został Powiatowym Laureatem Konkursu 8 Wspaniałych, a w kwietniu reprezentował


w Warszawie – Powiat Dębicki. Dzięki swoim działaniom oraz postawie wzorowego wolontariusza zakwalifikował się do ścisłej czołówki najlepszych w Polsce – „Ośmiu Wspaniałych”.

Ponadto uhonorowano: Natalię Deptułę z Sochaczewa, Mariusza Klimczaka z Włocławka, Sławomira Kuczaka z Zielonej Góry, Martynę Kuczyńską z Legnicy, Aleksandrę Tobiś z Olesna, Bartosza Wojtkowski z Brzegu, Łukasza Wróblewskiego z Kamienia, Paulinę Zarembę z Kluczborka. Jury wyróżniło także Natalię Gajowską z powiatu namysłowskiego.

Podczas uroczystej gali wolontariusze z powiatu ostródzkiego - gospodarze przyszłorocznego finału, odebrali sztandar fundacji „Świat na TAK”, jako symbol organizacji tego wydarzenia i w imieniu starosty zaprosili do Ostródy w 2015r. Finałowy wieczór uświetnił występ scholii działającej przy kamieńskiej katedrze, a także przyszłych nauczycieli formującej się szkoły muzycznej.

Laureatowi Patrykowi Machaj życzymy, aby swoją postawą zachęcał innych do podejmowania działań DAWANIA SIEBIE INNYM.


Ewa Raś opiekun Grupy Wolontariatu


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość