Strona główna

W numerze na 08 listopada 2015 warto przeczytać: Kino i wybory – Co ma wspólnego film „Zakazany Bóg”


Pobieranie 6.63 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar6.63 Kb.

W numerze na 08 listopada 2015 warto przeczytać:
- Kino i wybory – Co ma wspólnego film „Zakazany Bóg” z wynikiem wyborów w Polsce? – pokazuje ks. Henryk Zieliński.
- Gdy zakazano wierzyć – Co naprawdę stało się w hiszpańskim Barbastro na początku ubiegłego stulecia i na ile prawdziwie oddaje to wchodzący na ekrany film „Zakazany Bóg”?- wyjaśnia Paweł Skibiński
- Rzeczpospolita powyborcza – Czy prawica jest przygotowana, żeby wywiązać się z przedwyborczych obietnic? – sytuację komentuje Piotr Zaremba.
- Zyskujemy sojuszników – Założenia polityki zagranicznej prezydenta Andrzeja Dudy omawia minister Krzysztof Szczerski w rozmowie z Radkiem Molendą.
- Pokój i estetyka – Czy Niemcy już faworyzują muzułmanów wobec chrześcijan? – pisze Stefan Meetschen.
- Widziane z Powązek – Wnioski z Uroczystości Wszystkich Świętych przedstawia Krzysztof Ziemiec.
- Grób, niebo, piekło, czyściec – Jak rozumieć sprawy ostateczne człowieka? – pisze o Dariusz Kowalczyk SJ.
- Prawo polskie czy unijne? – Prawo unijne nie może ingerować w tożsamość rodziny i małżeństwa. – mówi prof. Aleksander Stępkowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
- Pałac zwycięstwa – Co można jeszcze zrobić z Pałacem Kultury, żeby nie był znakiem sowieckiej dominacji? – pisze prof. Witold Starnawski.
- Kluczowe pytania – Czy zwycięzcy wyborów będą budować IV RP, czy też poprawiać III RP? – zastanawia się Jacek Karnowski.
- Teatr jubilat – Dzieje Teatru Wielkiego w Warszawie, który świętuje 250-lecie istnienia, opisuje Ewelina Steczkowska.
- Tolerancja ponad wszystko? – Dlaczego dzieci z orzeczonym ADHD mogą terroryzować cała klasę i nie można ich przenieść do placówki specjalnej? – pisze Monika Odrobińska.
- Europa pobita w Hamburgu – Dlaczego nikt nie ujmuje się za Irańczykiem pobitym w Niemczech za to, że nawrócił się na chrześcijaństwo? – pisze Marek Jurek.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość