Strona główna

W Podkowie Leśnej odbędzie się w dniach 12-13 września 2009 r. Koordynatorem tegorocznego Festiwalu „Otwarte Ogrody


Pobieranie 5.16 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar5.16 Kb.
Europejskie Dni Dziedzictwa w Podkowie Leśnej
V edycja Festiwalu „Otwarte Ogrody" w Podkowie Leśnej odbędzie się w dniach 12-13 września 2009 r.
Koordynatorem tegorocznego Festiwalu „Otwarte Ogrody" w Podkowie Leśnej jest Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

Hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, w ramach których odbędzie się Festiwal „Otwarte Ogrody" w Podkowie Leśnej, brzmi: "Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz".

Temat ma stanowić zachętę do pogłębiania wiedzy historycznej i refleksji nad burzliwymi dziejami naszego kraju oraz odnosić się do problematyki rewitalizacji zabytków architektury obronnej, dziedzictwa militarnego oraz wszelkich śladów wojen i walk, które odbyły się w przeszłości na obszarze Polski. Nieprzypadkowo hasło „Zabytkom na odsiecz!" ma uświadomić znaczenie, jakie te zabytki mają dla nas i dla przyszłych pokoleń, a co za tym idzie - spowodować rozumienie konieczności ich ochrony. Tegoroczne obchody EDD mają niezwykłą wagę z jeszcze jednego powodu - przypadającą na wrzesień 2009 siedemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Tak dobrane hasło przewodnie pozwala przygotować wydarzenia kulturalne, które przyczyniając się do poszerzenia świadomości historycznej, mogą wzmocnić poczucie patriotyzmu. Z drugiej jednak strony może ono sprawiać trudność realizacyjną uczestnikom Festiwalu "Otwarte Ogrody" w Podkowie Leśnej, ze względu na stosunkowo krótką historię miasta. Temat przewodni EDD potraktować można także metaforycznie, jako źródło inspiracji, a nie ograniczenie twórczych pomysłów.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Festiwalu, licząc że do grupy „ogrodowiczów" z ubiegłych lat dołączą nowi, którzy zechcą zaprezentować swój ogród, w sposób twórczy nawiązując do tematu przewodniego EDD.

Ostateczny termin zgłaszania udziału w tegorocznym Festiwalu „Otwarte Ogrody" upływa 20 marca br. Prosimy o przesłanie zgłoszeń drogą mailową (info@ckiopodkowa.pl) lub dostarczenie go do siedziby CKIO ul. Lilpopa 18, wraz z krótkim opisem projektu:

1. Nazwa ogrodu


2. Idea przewodnia, nawiązująca do Tematu EDD 2009
3. Program artystyczny/ kulturalny
4. Uczestnicy i wykonawcy
5. Szacowany koszt
6. Miejsce, termin, czas trwania
7. Osoba odpowiedzialna - kontakt
Alina Witkowska
Dyrektor Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich
Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich www.ckiopodkowa.pl
Tel: 22 729 13 84 Email: info@ckiopodkowa.pl

  • Archiwum

  • http://www.otwarteogrody.pl

  • http://www.edd.com.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość