Strona główna

Wiara w siebie jest jak wiara w Świętego Mikołaja, pewnego dnia przynosi nam piękne prezenty


Pobieranie 8.82 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar8.82 Kb.
Wiara w siebie jest jak wiara w Świętego Mikołaja,

pewnego dnia przynosi nam piękne prezenty.”
Mikołajkowy czas wesołej zabawy w Szkole Podstawowej nr 2 w Dynowie

Mikołajki należą do najprzyjemniejszych chwil w roku i są doskonałą okazją do oderwania się od codziennego rytmu szkolnego. 7 grudnia, tuż po dniu swoich imienin, Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Przybycie dostojnego gościa uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. „Spóźnione odwiedziny świętego Mikołaja” w wykonaniu uczniów klas 0 – I. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Uczniowie byli miło zaskoczeni tym, że żaden z nich nie otrzymał rózgi. Ten miły gość sprawił, że w naszej szkole można było już odczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym dniu również imprezie towarzyszyła uroczysta gala rozdania nagród Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejsza Postać Świętego Mikołaja” którego celem było popularyzacja postaci Świętego Mikołaja. Ponadto rozwijanie kreatywności, samodzielności dzieci i zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże gdyż wpłynęło aż 75 prac z 8 placówek oświatowych m.in. z Przedszkola Miejskiego w Dynowie, Zespołu Szkół nr 1 w Dynowie, Zespołu Szkół nr 5 w Dylągowej, Zespołu Szkół nr 4 w Pawłokomie, Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie, Zespołu Szkół nr 2 w Harcie, Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Starzeńskiej oraz z naszej szkoły.

Powołane jury starało się wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematem . Spośród nadesłanych prac jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych:  • w kategorii 4-5 latki

I miejsce - Olga Mazur

II miejsce – Małgorzata Guzik

III miejsce – Aleksandra Wrona

Wyróżnienie – Patryk marszałek  • w kategorii klas 0 – I

I miejsce - Nikola Karaś

II miejsce – Gabriela Sieńko

III miejsce – Rafał Banaś

Wyróżnienie – Kinga Wszołek,

Wiktoria Wnęk


  • w kategorii klas II – III

I miejsce - Zuzanna Siekaniec

II miejsce – Aleksandra Ostafińska

III miejsce – Jadwiga Nowak

Wyróżnienie – Patrycja Tereszak

Magdalena Łazor

Jakub Siry

Natalia Siry

Julia Sarnicka

Wszystkim laureatom Mikołaj w asyście aniołków wręczył przepiękne nagrody i dyplomy. Natomiast pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami.

Młodym artystom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i za trud oraz zaangażowanie włożone w tworzenie pięknych prac. Słowa podziękowania kierujemy również do Dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców, pod opieką których powstały prace.


R.P


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość