Strona główna

Wiele ludzi-„Aniołów


Pobieranie 22.13 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar22.13 Kb.
Maciej Płażyński. 12.04.2010r

Moje wspomnienia-Angela Wawrzyk-Fundacja „Nuta Nadziei”Wiele ludzi-„Aniołów” spotkałam na mojej drodze życia. Jednym z nich był Pan Poseł RP Pan Maciej Płażyński. Pan Poseł nie tylko pomógł mi realizować moje dziecięce marzenia o śpiewaniu, ale też pomógł w walce z moją chorobą w moim leczeniu operacyjnym, które nie mogło być realizowane w naszym kraju.

Jedyny raz mogłam się przytulić do Pana Posła Macieja Płażyńskiego w Krakowie. Zdarzenie to miało miejsce 21 grudnia 2003r, miałam wówczas 8 lat. Uczestniczyłam w Uroczystości „Galii Wolontariatu” z całej Polski. Uroczystość ta która odbyła się w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Impreza była transmitowana na żywo przez TVP 2. Wystąpiłam wówczas jako podopieczna fundacji „Nuta Nadziei” śpiewając z Zespołem-Arka Noego piosenkę „ Nie lękaj się. Prezesem Fundacji był wówczas Pan Poseł RP Maciej Płażyński i Pani Zofia Kirszenstein z Gdańska.

http://www.fnn.pl/galeria/gala_wolontariatu_krakow-21122003.htmlFot. Jolanta Sprężak-Wawrzyk-z pamiątek archiwum domowego.

List (nieprzeczytany) do Pana Posła RP Macieja Płażyńskiego, Prezesa Fundacji „Nuta Nadziei”

Szanowny Panie Prezesie Fundacji „Nuta Nadziei”, Panie Pośle RP, ŚP. Macieju Płażyński (…)

I cóż mam dzisiaj, teraz Tobie powiedzieć, jak pożegnać się z Tobą, jak podziękować Ci za pomoc, jaką okazałeś dla mnie?

Panie Pośle, byłam dzieckiem, ale moje problemy nie były dla Ciebie bezimienne. Stałeś się kochanym człowiekiem dla mnie nie tylko, jako Pan Poseł RP i Prezes Fundacji „Nuta Nadzie”, ale jako wrażliwy człowiek.

Mam tylko 15 lat i nie umiem dziś sobie odpowiedzieć na żadne zadane teraz sobie pytanie. Nie zdążyłam ponownie w swoim życiu spotkać się z Tobą i osobiście podziękować Tobie za wszelką dla mnie pomoc. Nie pomyślałam o słowach: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ‼!

Kochanie Panie Macieju,

Czekałam na te wszystkie słowa wdzięczności wobec Ciebie jak dorosnę. Dzisiaj mam 15 lat i już nie będę mieć nigdy w swoim życiu sposobności by Tobie powiedzieć: „Bardzo dziękuję za szanse, jaką dostałam i dziękuję ze wszech miar za pomoc w moim leczeniu”.

Nie znam odpowiedzi na pytania: „Jak mam dzisiaj podziękować za serce, jakie okazałeś mi, podopiecznej Fundacji?”.

Moje Serce i serca moich rodziców dziś płaczą z powodu smutku i strasznej żałoby ‼!

Bark mi właściwych słów i brak mi już łez.‼! Mogę tylko w wielkim żalu modlić się i wspominać o Twoim wielkim sercu.

Pragnę, by wszelkie moje pamiątki, po tak wspaniałym człowieku, jakim byłeś Panie Prezesie Fundacji „Nuta Nadziej” i Panie Pośle RP, ŚP Panie Macieju Płażyński mogły być pamiątką, dowodem i hołdem dla wielkiej działalności społecznej dla upamiętnienia Twoich wielkich dzieł.Fot. Jolanta Sprężak-Wawrzyk, Andrzej Wawrzyk- Kraków, - Fundacja „Nuta Nadziei”,

Fotografia zamieszczona na stronie Fundacji „Nuta Nadziei”-wyk. Jolanta, Andrzej Wawrzyk. Kraków „Wierzynek”, http://www.fnn.pl/galeria/gala_wolontariatu_krakow-21122003.htmlFot. Jolanta Sprężak-Wawrzyk, Andrzej Wawrzyk- Kraków, - Fundacja „Nuta Nadziei”,

Fot. 1) druga osoba od lewej strony- Pan Maciej Płażyński, przed nim Angela Wawrzyk, pani Zofia Kirszenstein, Aneta Kirszenstein, Andrzej Wawrzyk,

2) od lewej: Pani Zofia Kirszenstein, …?, Pan Maciej Płażyński, Jolanta Sprężak-Wawrzyk.

Widokówka wydana przez Fundację „Nuta Nadziei” w 2004 roku. Angela Wawrzyk z Arką Nowego- fot. na dole z prawej strony.Pani Zofia Kirszenstein-Prezes Fundacji „Nuta Nadzie” i Angela Wawrzyk. Grudzień 2003 r. Kraków.

Fot. Jolanta Sprężak-Wawrzyk, Andrzej Wawrzyk- Kraków, - Fundacja „Nuta Nadziei”,

Fotografia zamieszczona na stronie Fundacji „Nuta Nadziei” –wyk. Andrzej, Jolanta Wawrzyk, przesłane do Fundacji. http://www.fnn.pl/galeria/gala_wolontariatu_krakow-21122003.htm

Moja osobista korespondencja z Panem Posłem Maciejem Płażyńskim jest dla mnie w chwili obecnej wielką pamiątka po Wielkim Człowieku.

Na stronie internetowej Fundacji „Nuta Nadziei”-przeczytałam poniższe informacje o naszym Prezesie Fundacji.

... Nieprzewidywalny scenariusz życia zabrał naszego Przyjaciela...

Ból, żal i pustka ...

Odszedł jeden z fundatorów i założycieli naszej organizacji.

W wielkości tragedii jaka się wydarzyła brakuje słów które mogłyby wyrazić to co czujemy.

Powierzamy Ciebie miłości i mądrości Boga.

Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i myślach.

Dziękujemy za Wszystko i żegnamy w żalu ...

Zofia i Anita Kirszenstein

Zarząd Fundacji „Nuta Nadziei”

oraz

Rada i Podopieczni Fundacji „Nuta Nadziei”

----- Original Message -----

From: <fundacja.nuta.nadziei@wp.pl>

To: "Angela" <angela.wawrzyk@interia.pl>

Sent: Tuesday, April 13, 2010 9:00 AM

Subject: Przeczytane: Fw: Wysyłanie wiadomości e-mail: Maciej Płażyński- moje wspomnienia Angela Wawrzyk 12.10.2010r


To jest potwierdzenie dla wiadomości wysłanej przez Ciebie do fundacja.nuta.nadziei@wp.pl z datą Wtorek, 13 Kwietnia 2010 04:19. To potwierdzenie mówi, że wiadomość została wyświetlona na komputerze odbiorcy w dniu Wtorek, 13 Kwietnia 2010 09:00

Zatem przychodzą mi na myśl w chwili obecnej, tylko i jedynie słowa:

Spieszmy się kochać ludziTak szybko odchodzą ‼!”

12.04.2010-Angela Jolanta Wawrzyk


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość