Strona główna

Wielkanoc w tvp2 Świąteczne wydania „Kocham Cię, Polsko!”


Pobieranie 58.79 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar58.79 Kb.


Wielkanoc w TVP2

Świąteczne wydania „Kocham Cię, Polsko!”, „Familiady”, a także filmy dla całej rodziny i kabaretowy program rozrywkowy – to propozycje programowe Dwójki na Wielkanoc.
WIELKI PIĄTEK (25 marca)
SANDAŁY RYBAKA

godz. 11:50

Religijny film kostiumowy. Po dwudziestu latach spędzonych w syberyjskim łagrze, Kirył Łakota (Anthony Quinn), ukraiński biskup katolicki, zostaje zwolniony i wyjeżdża do Rzymu, gdzie niedomagający papież przyznaje mu tytuł kardynała. Trwają burzliwe lata 80. XX wieku, świat znajduje się w stanie kryzysu, a bieda i głód w Chinach spotęgowane są restrykcjami gospodarczymi ze strony Stanów Zjednoczonych i konfliktem z Rosjanami. Gdy umiera papież, kardynał Łakota staje się jednym z kandydatów na stanowisko głowy Kościoła, ale wciąż nękają go wątpliwości i niepewność – przecież po wielu latach spędzonych w niewoli tak niewiele wie o obecnym świecie...

Dwie nominacje do Oskara i Złoty Glob za muzykę.

USA 1968

Reż. Michael Anderson

Wyst. Anthony Quinn, Laurence Olivier, Oskar Werner, Vittorio De Sica, John Gielgud, Leo McKern
Najważniejsze nagrody i nominacje:

- Złoty Glob w 1969 roku w kategorii Najlepsza muzyka dla Alexa NorthaJEDEN DZIEŃ

godz. 15:05Emma (w tej roli zdobywczyni Oscara za film „Nędznicy” Anne Hathaway), ambitna idealistka, marzycielka oraz Dexter (Jim Sturgess), król życia, któremu wszystko przychodzi z łatwością – pozornie trudno o mniej dobraną parę. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje wszystko o czym zamarzy. Poznają się w dniu rozdania dyplomów i spędzają ze sobą tylko jedną noc, która okaże się inna niż wszystkie. Przez następne 20 lat widują się zawsze 15 lipca, by rozmawiać o swoich związkach, sukcesach, niespełnionych marzeniach i rozczarowaniach. Spotykają się w różnych momentach życia, by uświadomić sobie, że to czego tak rozpaczliwie szukają jest bliżej niż myśleli.

Film w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia za film „Włoski dla początkujących” – Lone Scherfig na podstawie scenariusza Davida Nichollsa.

USA 2011


Reż. Lone Scherfig

Wyst. Anne Hathaway, Jim Sturgess, Ken StottTWIERDZA

godz. 20:05

Chociaż od 1971 roku Alcatraz jest już tylko tłumnie odwiedzanym przez turystów zabytkiem, mit najsłynniejszego więzienia świata trwa i chętnie wykorzystują go filmowcy. W bardzo sprawnie zrealizowanym i świetnie zagranym filmie Michaela Baya Alcatraz jest tytułową twierdzą nie do zdobycia, ufortyfikowaną i obsadzoną przez oddział doskonale wyszkolonych ludzi, w których rękach znajduje się kilka bomb z gazem bojowym wykradzionych z wojskowych arsenałów USA.

Generał Hummel (Ed Harris) zajmuje wyspę Alcatraz wraz ze swoim odziałem. W byłym więzieniu przetrzymuje zakładników. Jeżeli władze nie spełnią jego oczekiwań, w stronę San Francisco zostaną wystrzelone pociski ze śmiercionośnym gazem.

USA 1997

Reż. Michael Bay

Wyst. Sean Connery, Nicholas Cage, Ed Harris
Najważniejsze nagrody i nominacje:

- Oscar w 1997 roku w kategorii Najlepszy dźwiękZAKLINACZ KONI

godz. 22:30

Bestsellerowa powieść Nicholasa Evansa zyskała sławę, jeszcze zanim ukazała się na rynku. Już w trakcie powstawania książki rozegrała się ostra walka o prawa do jej sfilmowania. Ostatecznie wygrał ją Robert Redford, który tym razem odstąpił od zasady niewystępowania w reżyserowanych przez siebie filmach i objął rolę tytułowego „zaklinacza koni”.

W środku zimy, 14-letnia Grace MacLean i jej koleżanka, ulegają poważnemu wypadkowi podczas przejażdżki konnej. Grace traci nogę, a jej ukochany koń Pielgrzym zostaje okaleczony. Dziewczynka nie może odzyskać równowagi psychicznej, pogrąża się agresywnej depresji, oskarża rodziców o swoje kalectwo. Jej matka, Annie (Kristin Scott Thomas), znana dziennikarka i dyrektorka firmy wydawniczej, wierzy że kluczem do psychiki córki stanie się uzdrowienie jej zdziczałego z bólu konia, który odrzuca kaleką Grace. Annie nawiązuje kontakt z człowiekiem, który leczy konie po traumatycznych przejściach. Mimo oporu córki i męża, zawozi Grace i Pielgrzyma na rancho Toma Bookera (Robert Redford) w Montanie.

USA 1998

Reż. Robert Redford

Wyst. Robert Redford, Kristin Scott Thomas, Sam Neill, Diane Wiest

WIELKA SOBOTA (26 marca)
ŚNIADANIE NA TRAWIE premiera

godz. 10:45

Nowy magazyn kulturalno-społeczny adresowany do szerokiej publiczności. Oprócz rozmów z artystami o bieżących wydarzeniach kulturalnych, prowadząca program, Marita Albán Juárez i jej goście dyskutować będą o zjawiskach kulturalnych i społecznych, które aktualnie stanowią przedmiot publicznej debaty. Kiedyś wielką burzę wywołał obraz Maneta „Śniadanie na trawie”, a co dziś porusza szeroką publiczność?
PIRACI Z KARAIBÓW – NA NIEZNANYCH WODACH

godz. 15:20

Sukces kasowy, który podbił serca nie tylko miłośników serii spod znaku „Piratów z Karaibów”, ale i recenzentów zachwyconych popisową grą aktorów (na czele z Johnnym Deppem i Penelope Cruz), a także reżyserią, muzyką i efektami wizualnymi.
Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) wyrusza na poszukiwanie legendarnego źródła wiecznej młodości. Na swej drodze spotyka piękną Angelikę (Penelope Cruz), byłą kochankę, córkę bezwzględnego pirata Czarnobrodego. Jack nie jest jednak pewien, co tak naprawdę ich łączy...

USA 2011


Reż. Rob Marshall

Wyst. Johnny Depp, Penelope Cruz, Jeffrey Rush, Ian McShaneKOCHAM CIĘ, POLSKO!, odc. 4 premiera

godz. 20:05

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w polskiej tradycji, któremu towarzyszy wiele obrzędów. Dlatego też, w programie „Kocham Cię, Polsko!” nie może zabraknąć pytań o wszystkie aspekty tego święta.

Już w Wielką Sobotę wyemitowany zostanie specjalny, świąteczny odcinek, w którym – jak na rodzinne święta przystało – naprzeciwko siebie staną dwie lubiane rodziny w Polsce – Królikowscy (prowadzeni do zwycięstwa przez Macieja Musiała) kontra bracia z zespołu Pectus (pod wodzą Tomasza Kammela).

Tematem przewodnim odcinka będzie oczywiście Wielkanoc. Nie zabraknie kalamburów związanych z tą tematyką, pytań o największą palmę wielkanocną w Polsce, czy rekord Guinessa w gotowaniu żuru. Widzowie zobaczą również, czy gwiazdy wiedzą co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku i co króluje na wielkanocnym stole. Obie rodziny odkryją przed widzami swoje sekrety, zdradzając w jaki sposób spędzają święta.

Widzowie Dwójki dowiedzą się:  • kto robi najlepszy wielkanocny chrzan,

  • co robi Pectus po świątecznym śniadaniu,

  • kto nie przeczytał Wesela,

  • co lubi śpiewać Antoni Królikowski i kogo uważa za najzdolniejszego artystę młodego pokolenia,

  • czy rzeczywiście w Głuchym telefonie chodzi o to żeby wszystko usłyszeć.

„Kocham Cię, Polsko!” to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej, atrakcyjnej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.OCH, KAROL 2

godz. 21:50

Nagrodzona Bursztynowymi Lwami na FPFF w Gdyni w 2011 roku nowa wersja przeboju kinowego z 1985 roku. Karol (Piotr Adamczyk) ma wszystko. Świetnie zarabia, jest najlepszym pracownikiem dużej firmy, jeździ sportowym samochodem, ma piękny dom, w którym codziennie czeka na niego jeszcze piękniejsza narzeczona Maria (Małgorzata Socha). Jest czarujący, kobiety zniewala w mgnieniu oka, co z rozkoszą wykorzystuje. Oprócz narzeczonej ma trzy kochanki: ognistą Wandę (Małgorzata Foremniak), infantylną i słodką Paulinę (Marta Żmuda-Trzebiatowska) oraz nieco zachowawczą, ale namiętną Irenę (Katarzyna Zielińska). Takie życie to marzenie niejednego faceta, jednak każda bajka kiedyś się kończy...

Polska 2010

Reż. Piotr Wereśniak

Wyst. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Glinka, Anna Mucha, Emilia Komarnicka, Grzegorz Małecki, Andrzej Zieliński, Krzysztof Stelmaszczyk, Jan Frycz, Ewa Kasprzyk i inni.


Najważniejsze nagrody i nominacje:

– Bursztynowe Lwy 2011 dla Piotra Wereśniaka za film, który zarobił najwięcej pieniędzy w kinachSNAJPER

godz. 23:50

„Film dla ludzi o mocnych nerwach” – pisała o „Snajperze” prasa. Kasowe dzieło, zawierające elementy thrillera, dramatu psychologicznego i kina akcji nakręcił pochodzący z Peru Luis Llosa. Atmosferę beznadziejności, czającej się wokół śmierci podkreśla muzyka Gary'ego Changa.

Fikcyjna historia ukazana przez twórców „Snajpera” została osadzona w Panamie po upadku generała Noriegi. Tytułowy bohater, zawodowy strzelec wyborowy, sierżant marynarki wojennej Tom Beckett (Tom Berenger), otrzymuje specjalne zadanie od amerykańskiego rządu. Wyrusza z tajną misją do panamskiej dżungli, by zlikwidować generała Alvareza, stojącego na czele grupy buntowników, zagrażających demokratycznemu porządkowi w Panamie. Działania rebeliantów finansuje kolumbijski król narkotykowy, który również ma być zlikwidowany. Do pomocy w wykonaniu trudnego i niebezpiecznego zadania Tom dostaje młodego i ambitnego agenta, Richarda Millera (Billy Zane), który jest znakomitym strzelcem i mistrzem olimpijskim. W przeciwieństwie do swego starszego partnera, weterana Becketta, mającego na koncie blisko 80 ofiar, Richard tak naprawdę jeszcze nikogo nie zabił. Zgodził się na wyjazd do Panamy, mając nadzieję, że udana misja otworzy mu drogę do kariery w Waszyngtonie. To, co na papierze wydaje się bardzo proste – jeden strzał i wycofanie się – w rzeczywistości przerasta możliwości niedoświadczonego w zabijaniu strzelca.

USA 1992

Reż. Luis Llosa

Wyst. Tom Berenger, Billy Zane, J.T Walsh
WIELKANOC (27 marca)
ARKA DAVIDA ATTENBOROUGH premiera

(w cyklu: Rodzinne oglądanie)

godz. 7:30

David Attenborough staje przed trudnym zadaniem – musi wybrać dziesięć gatunków zwierząt, które chciałby ocalić przed wyginięciem, czyli w przenośni zabrać do swej arki. Jego wybór jest zaskakujący i ciekawy. Nie są to zwierzęta, które chce ratować cały świat, a mało znane i skromne stworzenia takie jak np. almik haitański czy niełaz północny. Naprawdę warto je poznać.

Wielka Brytania 2012

Reż. Sally ThomsonKSIĄŻĘ Z BAJKI

godz. 8:35

Już od pięciuset lat zamieniony w żabę książę czeka na wybawienie. Czar przestanie działać i powróci on do postaci człowieka jeśli pocałuje go piękna kobieta, a on zdąży ją poślubić przed pełnią księżyca. Pewnego dnia otrzymuje szansę na zmianę swojego losu – na Manhattanie spotyka niezamężną kobietę, która obdarza go pocałunkiem, dzięki czemu książę odzyskuje w końcu ludzką postać. Po odnalezieniu wybawicielki chłopak uświadamia sobie, że jest zakochany w innej...

USA 2001


Reż. Allan Arkush

Wyst. Sean Maguire, Martin Short, Bernadette PetersRÓŻOWA PANTERA 2 premiera

godz. 10:20

Komedia kryminalna. Na całym świecie dochodzi do zuchwałych kradzieży historycznych artefaktów, w tym klejnotu o nazwie Różowa Pantera. Sprawcą czynu jest tajemniczy przestępca o pseudonimie Tornado. W celu ujęcia złodzieja zawiązany zostaje międzynarodowy zespół złożony z „najlepszych detektywów” świata, w którego skład wchodzą: nieporadny inspektor Jacques Clouseau, brytyjski detektyw Papperdige, uwodzicielska kryminolog Sonia, japoński ekspert w dziedzinie technologii komputerowej – Kenji i inspektor Vicenzo Brancaleon. Z takim składem schwytanie jednego przestępcy wydawać by się mogło zadaniem łatwym, lecz nieporadność detektywów staje się dużą przeszkodą...

USA 2009


Reż. Harald Zwart

Wyst. Steve Martin, Jean Reno, John Cleese, Andy Garcia, Emily MortimerCO MI ZROBISZ, JAK MNIE ZŁAPIESZ

(w cyklu: Gwiazdy w południe)

godz. 12:00

„Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" jest znakomitą próbką stylu Stanisława Barei. Film ten, co rzadko zdarzało się za życia twórcy „Misia”, został znakomicie przyjęty nie tylko przez widownię, ale i krytykę. Najwięcej komplementów zebrali autorzy scenariusza oraz znakomici aktorzy: Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Ewa Wiśniewska i Stanisław Tym.

Akcja filmu toczy się w drugiej połowie lat 70. Dyrektor Krzakoski (Krzysztof Kowalewski) jedzie w służbową delegację do Paryża. W ambasadzie poznaje apetyczną Danusię (Ewa Ziętek) i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest córką partyjnego prominenta. Mija kilka miesięcy. Pewnego dnia Danusia składa wizytę w gabinecie Krzakoskiego. Bez ogródek oznajmia skonfundowanemu dyrektorowi, że jest z nim w ciąży. Mężczyzna czym prędzej zawozi ją do znajomego ginekologa. Ten jednak uświadamia Krzakoskiemu, z kim miał romans. Dyrektorowi niczego więcej nie trzeba. Jego przedsiębiorstwo ma się kiepsko, dalsza kariera wisi na włosku. Krzakoski postanawia niezwłocznie rozwieść się z żoną, poślubić Danusię i w ten sposób uratować własny stołek. Od pomysłu do realizacji wszakże droga daleka i niełatwa.

Polska 1978

Reż. Stanisław Bareja

Wyst. Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym, Ewa Wiśniewska, Ewa Ziętek, Andrzej Fedorowicz.FAMILIADA – ODCINEK SPECJALNY premiera

godz. 14:00

Cieszący się niesłabnącą popularnością teleturniej dla całych rodzin, jak co roku ma swoją specjalną, wielkanocną edycję. Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny: bohaterowie programu „Przygarnij mnie” (w składzie: Magda Steczkowska, Aneta Awtoniuk, Monika Mazur, Marcin Nowak i Kamil Kacprzyk) kontra ekipa cyklu „Komediowa scena Dwójki” (Mateusz Lewandowski, Kinga Kosik, Sławomir Sztejmiec, Katarzyna Kołaczek i Maciej Nawrocki). Specjalną niespodziankę muzyczną dla widzów Dwójki przygotował zespół „Neo”. Wygrana zostanie przeznaczona na cel charytatywny. Otrzyma ją Fundacja Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z Sochaczewa.
GLINIARZ W PRZEDSZKOLU

godz. 15:55

John Kimble (Arnold Schwarzenegger) ma pojmać niezwykle groźnego przestępcę. Aby tego dokonać musi dotrzeć do jego byłej żony, która jest jedyną osobą mogącą znać miejsce pobytu kryminalisty. Żeby nie wzbudzić podejrzeń, Kimble przyjmuje pracę w przedszkolu, do którego uczęszcza syn przestępcy...

USA 1990


Reż. Ivan Reitman

Wyst. Penelope Ann Miller, Arnold Schwarzenegger, Pamela Reed.PRZYGARNIJ MNIE premiera

godz. 18:55

W czwartym odcinku „Przygarnij Mnie” widzowie Dwójki zobaczą jak Figa Obuchowicz zachowuje się podczas spaceru z Marianką i Marceliną. Czy będzie grzeczna i posłuszna, czy też będzie stwarzać rodzinie Bartosza Obuchowicza problemy? Ponadto Monika Mazur zabierze Charliego na plan serialu „Na sygnale”. Natomiast zespół „Neo” razem z Gają i Waflem pojadą pociągiem na spotkanie z behawiorystka Anetą Awtoniuk. Czy formacja „Neo” znowu ma problemy wychowawcze? Widzowie dowiedzą się również czy Mariuszowi Pudzianowskiemu uda się zaadoptować psiaka, a Magda Steczkowska zwalczy swój strach przed dużymi psami.

GOLDENEYE

godz. 20:05

Najsłynniejszy agent specjalny Jego Królewskiej Mości – James Bond (Pierce Brosnan) powraca do akcji. Wspólnie z agentem 006 (Sean Bean) dostają się na teren sowieckiej fabryki broni chemicznej, gdzie wpadają w ręce Rosjan. Agentowi 007 udaje się uciec, ale jego partner nie ma tyle szczęścia. Po latach, kiedy Zimna Wojna należy do przeszłości, Bondowi przyjdzie się zmierzyć z rosyjską mafią. U jego boku stanie niezwykłej urody kobieta, Natalia Siemionowa (Izabella Scorupco).

USA/ Wielka Brytania 1995

Reż. Martin Cambell

Wyst. Sean Bean, Izabella Scorupco, Pierce Brosnan, Famke Janssen.JA, FEUERBACH premiera

(w cyklu: Studio Teatralne Dwójki)

godz. 22:25

Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera, Tankreda Dorsta. Autor w przejmujący sposób opowiada o dramacie wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. To opowieść o sztuce rozpoczynania od początku. To również aktualny traktat o istocie teatru, gdzie nowe ściera się ze starym. Kolejne inscenizacje sztuki Dorsta zawsze stanowiły pole do popisu dla najwybitniejszych aktorów. W 1990 r. w rolę głównego bohatera wcielił się Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Tym razem w podwójnej roli (aktora i reżysera) zobaczymy Piotra Fronczewskiego.

Reż. Piotr Fronczewski

Wyst. Piotr Fronczewski, Grzegorz Damięcki, Maria CiunelisPONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (28 marca)
DISCO ROBACZKI

godz. 7:35

Roztańczone i rozśpiewane robaczki obdarzone ludzkimi cechami z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni. Dżdżownica Bogdan wchodzi właśnie w dorosłe życie. Zgodnie z życzeniem apodyktycznej matki ma podjąć pracę urzędnika w przetwórni kompostu. Nie chce jednak popaść w rutynę i wpaść w kierat codzienności. Kiedy natrafia na zachowane w domu płyty ojca z muzyką disco, nagle odkrywa, że właśnie tym pragnie się zajmować. Wraz z kilkoma przyjaciółmi postanawia założyć zespół muzyczny wykonujący muzykę disco i wziąć udział w zbliżającym się konkursie.

Niemcy 2008

Reż. Thomas Borch Nielsen

Dubbing w wersji polskiej: Marcin Hycnar, Barbara Kałużna, Ewa Kasprzyk, Tomasz Karolak, Zbigniew Wodecki, Anna Mucha, Tomasz Steciuk, Agnieszka Matysiak, Krzysztof Dracz, Ksawery Jasieński, Jarosław Boberek, Miłogost Reczek, Wojciech Paszkowski, Tomasz Bednarek, Kuba Molęda, Olga Szomańska, Mateusz Krautwurst.


KARUZELA ŻYCIA premiera

godz. 9:00


Życie sadu przebiega według regularnych cykli pór roku: kwitnące drzewa owocowe, rozkwiecone łąki, brzęczące pszczoły i dojrzewające owoce zamieniają się w pokryte śniegiem, białe przestrzenie, ustępujące ponownie promieniom słońca. Tradycyjne sady stały się prawdziwą oazą we współczesnej agrokulturze. Ten żywy dowód, wartości tradycyjnej rolniczej kultury, wzbogaca i wzmacnia środowisko naturalne. Tradycyjny sad jest naturalnym otoczeniem dla licznych, rzadkich gatunków traw i ziół, które przyciągają z kolei wiele zróżnicowanych gatunków zwierząt: lisy, jeże, motyle i przeróżne ptaki. Jednocześnie wysokie pnie owocowych drzew tworzą kolejny poziom łąki, dający możliwość ukrycia i zakładania gniazd dla wszystkich żyjących stworzeń. Jabłka, gruszki, czereśnie i orzechy są też apetyczne nie tylko dla ludzi, ale i dla pozostałych zwierząt. Sad żywi wszystkich na wszystkich poziomach. Piękne, drobiazgowe zdjęcia ukazują niezwykłość codzienności sadu w sposób niedostępny ludzkiemu oku, odkrywając nowe sposoby spojrzenia na życie przyrody. Środowisko wytworzone przez człowieka zyskuje nowe wymiary dzięki żywotności natury, wypełniającej luki i wciąż rozwijającej nowe przestrzenie do życia. Natura i człowiek uzupełniają się i tworzą szczególną harmonię, zapewniającą dobrobyt wielu gatunkom.

Niemcy 2014

Reż. Anette Scheurich, Klaus Sheurich

GLINIARZ W PRZEDSZKOLU

godz. 10:10


opis j.w.

NIE MA RÓŻY BEZ OGNIA

godz. 12:10

Komedia o problemach mieszkaniowych lat 70. w doborowej obsadzie. Jan (Jacek Fedorowicz) i Wanda (Halina Kowalska) Filikiewiczowie gnieżdżą się w starej willi w ciasnym pokoju, resztę pomieszczeń zajmują biura. Pewnego dnia odwiedza ich niejaki Malinowski (Wiesław Gołas) i proponuje zamianę swego dwupokojowego mieszkania spółdzielczego na ich klitkę, tłumacząc, że ma sentyment do miejsc, w których kiedyś mieszkał. Szczęście małżonków nie trwa długo. Pojawia się Jerzy (Jerzy Dobrowolski), poprzedni mąż Wandy, i oświadcza, że należy mu się jeden pokój, ponieważ nie wymeldował się jeszcze od byłej żony. Wszelkie starania Filikiewicza, aby pozbyć się intruza, obracają się przeciwko niemu samemu. Cwaniak Jerzy za korzyści materialne załatwia ludziom z prowincji zameldowanie w Warszawie. Sprytnie wykorzystując absurdalne przepisy, wprowadza do mieszkania Filikiewiczów jeszcze trzy osoby. Administracja cofa decyzję o zamianie lokali. Jan nie wytrzymuje nerwowo i ląduje w szpitalu. Tymczasem z willi zostają usunięte biura i Filikiewiczowie stają się właścicielami aż czterech pokoi. W piątym pojawia się Jerzy. Jan dobrze wie, na co znowu się zanosi.

Polska 1974

Reż. Stanisław Bareja

Wyst. Jacek Fedorowicz, Stanisława Celińska, Mieczysław Czechowicz, Stanisław Tym, Wiesław Gołas, Jan Kobuszewski, Bronisław Pawlik, Henryk Kluba, Wojciech Siemion, Jacek

Fedorowicz, Halina Kowalska, Jerzy Dobrowolski.

FAMILIADA – ODCINEK SPECJALNY premiera

godz. 14:00

W Poniedziałek Wielkanocny TVP2 wyemituje drugi, specjalny odcinek cieszącego się niesłabnącą popularnością teleturnieju dla całych rodzin.

Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny. Pierwszą reprezentować będą muzycy związani z programem „Dzika muzyka” od marca emitowanym na antenie TVP2. W składzie: Janusz Prusinowski (prowadzący program), Piotr Piszczatowski, Michał Żak, Piotr Zgorzelski i Szczepan Pospieszalski. Zmierzą się z nimi Trebunie Tutki, czyli Krzysztof Trebunia-Tutka (lider zespołu), Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia-Tutka, Andrzej Polak i Kuba Bobas Wilk.

Wygrana zostanie przeznaczona na cel charytatywny. Otrzyma ją Dom Dziecka w Przybysławicach.
OCH, KAROL 2

godz. 15:45


Opis j.w.
MIKOŁAJEK

godz. 18:35

Kinowa adaptacja przygód 8-letniego Mikołajka, bohatera słynnych opowiadań duetu Goscinny i Sempe. Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.

Kiedy 50 lat temu Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempe stworzyli postać tego rozbrykanego chłopca, nikt nie traktował ich opowiadań jako przyszłej klasyki. Dziś Mikołajek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dziecięcego świata.

Francja 2009

Reż. Laurent Tirard

Wyst. Maxime Godart, Vincent Claude, Charles Vaillant, Victor Carles, Kad Merat, Valerie Lemercier, Beniamin Lewandowski, Wit Apostolakis-Gluziński, Iwo Fajlhauer

LUBIĘ TO – KABARET HRABI premiera

godz. 20:15

W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 20:05 TVP2 zaprasza na wyjątkowy program rozrywkowy w wykonaniu Kabaretu Hrabi.

Kabaret Hrabi to dziś jeden z najlepszych i najbardziej cenionych zespołów kabaretowych. Ich twórczość określa się jako elitarną i oryginalną. Zbudowali swoją popularność i prestiż tworząc autorskie programy i organizując autorskie festiwale i warsztaty. Niezwykle rzadko pojawiają się w mediach, dlatego kolejna realizacja ich programu, to wielkie święto dla widzów – fanów najwyższej jakości sztuki kabaretowej. Program „Lubię to” to wybór najlepszych skeczy z ich ostatnich trzech programów. Pokazuje współczesnych Polaków w ich codzienności, sprawach rodzinnych, uczuciowych, obyczajowych. Jest to próba sportretowania współczesnej klasy średniej i jednocześnie próbka humoru najwyższych lotów.

Tak sami autorzy piszą o tym programie: Program „Lubię to” jest na bieżąco aktualizowany. Ten spektakl to podróż sentymentalna i niech taką zostanie.

WYKOLEJONY

godz. 22:25

Przypadkowe spotkanie Charliego (Clive Owen) i Lucindy (Jennifer Aniston) szybko owocuje wzajemnym zauroczeniem i nieokiełznaną namiętnością. Nagle w ich życie brutalnie wkracza nieznajomy i wciąga Charliego w bezwzględną i niebezpieczną grę, w której szantaż, kłamstwa i strach prowadzą nieuchronnie do najgorszego koszmaru.

USA 2005


Reż. Mikael Hafstrom

Wyst. Clive Owen, Jennifer Aniston, Vincent Cassel, Melissa George, Giancarlo Esposito


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość