Strona główna

Wyjazd naukowo szkoleniowy rumunia – kraj znany I nieznany


Pobieranie 19.18 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar19.18 Kb.

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS

ul. Chodkiewicza 15; 85-065 Bydgoszcz; www.arcus.org.pl

tel./fax: 052 3251 222, 052 3251 223 e-mail: biuro@arcus.org.pl

_______________________________

WYJAZD NAUKOWO - SZKOLENIOWY

Rumunia – kraj znany i nieznany


27.04 – 6.05.2007
KAŻDEGO DNIA - PODCZAS PRZEJAZDÓW AUTOKAREM ODBĘDĄ SIĘ WYKŁADY NAUKOWE
TOKAJ – SATU MARE – SAPANTA – SYGHIET MARMATIEI – BARSANA – BORSY – BISTRITY – REGHIN – SIGHISOARA – SASCHIZ BRASOV – BUSTENI – SINAIA – BRAN – RASNOV – FAGARAS – CISNADIE – SIBIU – SEBES – ALBA IULIA – CLUJ-NAPOCA – ORADE


DZIEŃ 1 27.04

Godz. 5.30 Zbiórka uczestników w Bydgoszczy. Przejazd przez Toruń – Włocławek – Łódź – Katowice. Przyjazd w okolice Koszyc na nocleg.DZIEŃ 2 28.04

Śniadanie. Przejazd na Węgry do miejscowości Tokaj – zakupy i degustacja słynnych win. Przejazd do Rumuni - do Satu Mare. Zwiedzanie miasta m.in.: katedra, „Kościół z Łańcuchami”, ruiny twierdzy Ajud. Przejazd do wsi Sapanta – „Wesoły Cmentarz”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do miejscowości Syghiet Marmatiei (Sygiet Marmaroski).
DZIEŃ 3 29.04

Śniadanie. Spacer po starówce Syghietu. Przejazd i zwiedzanie kolejnych miejscowości: Barsanakompleks klasztorny, Ieud – najstarsza cerkiew regionu (XIV w.), Bogdan Voda – oryginalną drewniana cerkiew św. Mikołaja z XVIII wieku. Przejazd do jednego z najsłynniejszych kurortów górskich Rumunii: Borsy – obiadokolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 4 30.04

Śniadanie. Przejazd do Bistrity – wielkiej nekropolii władców Mołdawii; zwiedzanie monastyru, którego początki sięgają XIV w. Przejazd do miejscowości Targu Mures – twierdza Cetate pierwotnie wzniesiona przez Stefana Batorego oraz gotycki kościół reformowany. Przejazd do Sighisoary. Zwiedzanie miasta w całości uznanego za zespół zabytkowy: fortyfikacje z zachowanymi basztami, bastionami i bramami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 5 01.05

Śniadanie. Odwiedzenie Muzeum Tortur w słynnej Wieży Zegarowej, degustacja i ew. zakupy leczniczych eliksirów (m.in. wspaniała śliwowica). Uzupełniające zwiedzanie miasta. Wyjazd na trasę zwiedzania kolejnych ciekawych miejscowości: Homorod, Harman i Preimer (Prejmer) – trzy grody warowne z sakralnymi budowlami obronnymi. Przejazd do Brasova (Braszow) – starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku. Wieczorny spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.


DZIEŃ 6 02.05

Po śniadaniu, pobyt w Braszowie. „Dzień Branżowy” (*). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


DZIEŃ 7 03.05

Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie miasta m.in.: gotycki "Czarny Kościół", romański kościół św. Bartłomieja z XIII w. Przejazd do Busteni – malowniczej górskiej miejscowości. Następnie przejazd do miejscowości Sinaia – słynny zamek Peles oraz pałac Pelisor. Przejazd do najsłynniejszego zamku Draculi – Białego Zamku w Branie. W drodze powrotnej do Brasova zwiedzanie „zamku chłopskiego” w Rasnovie. Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 8 04.05

Śniadanie. Przejazd przez Fagaras i Cisnadie w kierunku Sibiu. wizyta w Muzeum Historii Farmacji. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Następnie przejazd do Alba Iulia. Zwiedzenie cytadeli Alba Carolina (drugiej pod względem wielkości w Europie). Odwiedzenie Katedry z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9 05.05

Śniadanie, po którym uzupełniające zwiedzanie miasta. Przejazd do Cluj-Napoca i zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu. Spacer po starówce: gotycki kościół św. Michała, prawosławny sobór, dom Michała Korwina, mury obronne i Baszta Krawców Zwiedzanie Muzeum Farmacji. Krótki czas wolny. Wjazd na wzgórze zamkowe (twierdza i zarazem wspaniały punkt widokowy). Następnie wyjazd w kierunku granicy rumuńsko-węgierskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy węgiersko-słowackiej.
DZIEŃ 10 06.05

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena: 2220 zł (**)

ZAPEWNIAMY:

 • Przejazd autokarem (WC, cafe-bar, DVD, klimatyzacja)

 • Wszelkie opłaty drogowe, parkingowe, klimatyczne

 • 9 noclegów w hotelach/pensjonatach ** / ***
  w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami

 • Wyżywienie: 9 śniadań; 9 obiadokolacji

 • Ubezpieczenie NNW i KL

 • Opiekę pilota na całej trasie


UWAGI:

 • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki związane z realizacją programu: ok. 45 Euro

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 135 Euro

 • (*) program Dnia Branżowego zostanie podany w późniejszym czasie. Planowane jest spotkanie z osobami pracującymi w branży farmaceutycznej w Rumunii.

 • (**) Koszt wyjazdu może ulec zmniejszeniu. W chwili obecnej poszukiwani są sponsorzy, którzy pokryją koszty Dnia Branżowego oraz świadczeń socjalnych z tym związanych.
___________________________________________________________________________

Nr konta: Bank BPH S.A. O/Bydgoszcz 76106000760000320001001056 NIP: 554 26 16 964Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Wojewody Kujawsko – Pomorskiego nr 149


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość