Strona główna

Xvii niedziela Zwykła Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba 26. 07. 2015


Pobieranie 26.05 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar26.05 Kb.
XVII Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba

26.07.2015
Przeżywamy parafialną uroczystość odpustową, ku czci Św. Jakuba. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, dziękujemy dziś za dar renowacji bocznego ołtarza i obrazów stacji drogi krzyżowej oraz za powrót dzwonu „ Jakub” z Niemiec i zawieszenie go na wieży kościelnej. Sumie odpustowej o godz. 11.00, przewodniczy Bp Senior Tadeusz Rakoczy.
Mszę św. sprawujemy...


 1. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 9.00 obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierujących tymi pojazdami.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

  1. W środę, 29 lipca – wspomnienie Świętej Marty,

  2. W piątek, 31 lipca – wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera,

  3. W sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  4. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się szczególnie za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu, narkotyków i innych używek.
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 1. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 1. Po Mszy św. rozprowadzana jest gazetka parafialna. Zachęcam do nabycia cegiełki w postaci koronkowych dzwonków lub kopii płaskorzeźby św. Jakuba z odzyskanego dzwonu. Bardzo dziękuję Pani Krystynie Zając i Pani Grażynie Bronowskiej za wykonanie dzwonków a Panu Tadeuszowi Niewdanie za zrobienie płaskorzeźb św. Jakuba. Ofiara za taką cegiełkę, żeby zwrócił się koszt materiału i był jakiś zysk to przynajmniej 20 zł.. Dochód z cegiełek na pokrycie zawieszenia dzwonu.
 1. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.


Życzę dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego i miłych spotkań rodzinny. Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga, potrzebnych do codziennego życia. .

- Panom kościelnym Nowoczkowi i Polokowi i ich żonom za pomoc przygotowaniu kościoła i posługę w zakrystii.

- Pani Organistce Małgorzacie Machej za posługę przy organach oraz pomoc w przygotowanie liturgii odpustowej

- Służbie liturgicznej .

- lektorkom za posługę słowa

- Strażakom za niesienie baldachimu

- Państwu Rusin za pomoc w sprzątaniu oraz malowaniu poręczy, drzwi w naszej wieży, Panu Niewdanie i Pani Rusin za przystrojenie kościoła kwiatami.

- Panu Tadeuszowi Niewdanie i Panu Krystianowi Medwidowi za wykonanie podziękowań, pamiątkowych kartek z okazji.

- Panu Bogusławowi Żbelowi za wykonanie z drzewa repliki dzwonu Jakub, który będzie można zobaczyć w Parafialnej Izbie Rybackiej.

- Dziękuje serdecznie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej dzisiejszej uroczystości. Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom na potrzeby kościoła dzięki waszej dobroci mogliśmy dokonać renowacji.

- Wielkie podziękowania Paniom za zaangażowanie i trud włożony w pieczenie kołaczy i wszystkim, którzy przynieśli dary spożywcze. Szczególnie dziękuję Pani Barbarze Śniegoń i Pani Dorocie Rusin za zainicjowanie tej akcji, pomoc w całej organizacji pieczenia i sprzedaży kołaczy.

XVII Niedziela Zwykła

Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Jakuba Apostoła

27.07.2014
Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła połączoną ze świętowaniem mojego jubileuszu 25- lecia kapłaństwa. Do tego świętowania dołączamy również naszego Rodaka Ks. Prałata Józefa Śliża, który przeżywa 60 - cio lecie kapłaństwa. Niech ta radość związana z orędownictwem św. Jakuba, wszystkich nas wspomaga w trudach naszego pielgrzymowania, w dobrym wypełnianiu zleconego nam przez Boga powołania oraz umocni w wierze, nadziei i miłości.


 1. Mszę św. sprawujemy...
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

  1. We wtorek, 29 lipca - wspomnienie Świętej Marty,

  2. w czwartek, 31 lipca - wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera,

  3. w piątek, 1 sierpnia - wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się szczególnie za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu, narkotyków i innych używek.

4. W sobotę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.


5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele Chrystusowym. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00.
6. W przyszłą niedzielę, 3 sierpnia, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
7. Z posługą sakramentalną do chorych udam się w piątek od godz. 8.30. Do czwartku można zamawiać wizytę księdza do chorych.

8. Dziś ofiarami do puszek wspieramy, budowę kaplicy św. Jakuba, która będzie znajdować się w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

9. Organizujemy pielgrzymkę szlakiem Jakubowym z Ropic / Czechy / do Frydka Mistka. Wyjazd w sobotę 2 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy do 30.07. w zakrystii.
10. Po Mszy św. rozprowadzana jest gazetka parafialna a także można nabyć medale wybite z okazji kanonizacji św. Jana Pawła oraz inne pamiątki związane z naszym Patronem, jak: muszle, figurki, różańce.
11. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
12. Dziękuje serdecznie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej dzisiejszej uroczystości.

Życzę dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego i miłych spotkań rodzinny. Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga, potrzebnych do codziennego życia. .

- Panom kościelnym Nowoczkowi i Polokowi i ich żonom za pomoc przygotowaniu kościoła i posługę w zakrystii.

- Pani Organistce Małgorzacie Machej za posługę przy organach oraz pomoc w przygotowanie liturgii odpustowej

- Służbie liturgicznej .

- lektorkom za posługę słowa

- Strażakom za niesienie baldachimu

- Państwu Rusin za pomoc w sprzątaniu oraz malowaniu poręczy, drzwi w naszej wieży, Panu Niewdanie i Pani Rusin za przystrojenie kościoła kwiatami.

Dziękuje serdecznie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej dzisiejszej uroczystości. Bóg zapałać wszystkim ofiarodawcom na potrzeby kościoła dzięki waszej dobroci mogliśmy dokonać renowacji.Wielkie podziękowania Paniom za zaangażowanym i trud włożony w pieczenie kołaczy i za dary spożywcze, które ofiarowaliście na kołacz.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość