Strona główna

Zwiedzanie Włoch + wypoczynek na Capri i nad Morzem Tyrreńskim 2016


Pobieranie 23.85 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar23.85 Kb.
Zwiedzanie Włoch + wypoczynek na Capri i nad Morzem Tyrreńskim 2016

Impreza z cyklu zwiedzanie i wypoczynek. Hit ostatnich sezonów! W programie same atrakcyjne i jak sądzimy dla wielu z państwa nowe miejsca a od 6 dnia wypoczynek na Capri i potem 4 dni plaży nad Morzem Tyrreńskim. W drodze do Włoch nie ma nocnych przejazdów!
Kampania to nazwa regionu Włoch, którego stolica jest Neapol - wielkie portowe miasto ze sławnym bulwarem leżącym nad Zatoką Neapolitańską. Nad całością góruje Wezuwiusz, którego erupcje w starożytności pozostawiły znane wszystkim Pompeje i Herkulanum. Z Sorrento popłyniemy na Capri, które urzeknie nas swoim pięknem.

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg w Czechach.

DZIEŃ 2: INNSBRUCK – JEZIORO GARDA Rano krótki spacer po Innsbrucku: Dom ze złotym dachem, skocznia narciarska, starówka. Wjazd przez Przełęcz Brennero (most Europy) do Włoch. Przejazd nad Jezioro Garda – najpiękniejsze jezioro północnych Włoch.

DZIEŃ 3: WERONA - FLORENCJA Pobyt w Weronie - w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich, sławny balkonik Julii przy Via Capello 23. Przejazd do Florencji. W programie: Plac Michała Anioła, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych florentyńczyków.

DZIEŃ 4: PIZA - SIENA W programie dnia: Plac Cudów z Katedrą, Baptysterium oraz sławną Krzywą Wieżą w Pizie. Zwiedzanie Sieny: katedra i plac Del Campo, gdzie odbywa się coroczne Palio.

DZIEŃ 5: RZYM Przyjazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem (Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Ojca Świętego w Watykanie). W programie zwiedzania: Bazylika św. Piotra, grób św. Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Rzym starożytny: Koloseum, Rzymskie Forum, Kapitol, Forum Trajana.

DZIEŃ 6: SORRENTO- CAPRI- POMPEJE Przejazd do Sorrento. Transfer na Capri. Wjazd kolejką na punkt widokowy i do Ogrodów Augusta. Czas wolny (możliwość plażowania) lub propozycja fakultatywna: rejs stateczkiem do grot okalających Capri - wspaniałe widoki! Przejazd kolejką Circumvesuviana do Pompejów. Zwiedzanie sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. po Chr. Przyjazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim na 4-dniowy wypoczynek.

DZIEŃ 7-10 WYPOCZYNEK NAD MORZEM TYRREŃSKIM Po kilku dniach zwiedzania będzie czas na wypoczynek. Możliwość skorzystania z propozycji fakultatywnych – wycieczki do Amalfi, na Monte Cassino lub na Wezuwiusz

DZIEŃ 11: ASYŻ Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie bazyliki św. Franciszka i św. Klary, spacer po mieście.

DZIEŃ 12:WENECJA Przejazd na Punta Sabbioni. Zwiedzanie Wenecji: Plac św. Marka z Bazyliką, Pałac Dożów (z zewnątrz) wraz z Mostem Westchnień, Most Rialto (spacer). Powrót na Punta Sabbioni. Nocny przejazd do Polski.DZIEŃ 13: Zakończenie wycieczki.

UWAGA - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIEW cenie podstawowej5 noclegów nad Zatoką Neapolitańską (patrz opis) i 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3* (Czechy x 1, ok. Werony x 1, Montecattini x 1, ok. Rzymu x 2, ok. Padwy x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Dopłata za pokój 1-osobowy.Śniadania (11) i obiadokolacje (11). W czasie realizacji programu zwiedzania śniadania kontynentalne. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.Opieka pilota.
ZakwaterowanieAPPIA GRAND HOTEL ***+ w Formia (lub inny o podobnym standardzie w podobnej lokalizacji). Pokoje: 2, 3 - osobowe z łazienką, suszarka do włosów, WC, telefon, TV, klimatyzacja. Do dyspozycji gości: basen, recepcja, winda, bar, restauracja, sala telewizyjna. Serwis plażowy płatny indywidualnie (2 leżaki + 1 parasol – 15 euro/dzień), istnieje możliwość korzystania z plaży bezpłatnej.
Wydatki programoweWstępy + wjazdy do miast + taksy klimatyczne + transfery Wenecja i Capri + kolejka Circumvesuviana + przewodnicy miejscowi około 140-150 euro.
WyżywienieW czasie pobytu (5 dni) nad Morzem Tyrreńskim śniadania wzmocnione i obiadokolacje serwowane. Podczas realizacji programu zwiedzania, po drodze, śniadania kontynentalne i obiadokolacje.
Propozycje fakultatywne- Wycieczka na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie, Cmentarz Polski żołnierzy II Korpusu i Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino 30 euro (wraz z biletami wstępu) - Wycieczka na Wezuwiusz 25 euro Realizowane przy min. 30 osobach
UWAGAWydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
Dopłaty i zniżki:
dziecko (2-12 lat) na dostawce z dwoma osobami dorosłymi

-200.00 PLN/os.dziecko (2-12 lat) z jedną osobą dorosłą

-100.00 PLN/os.gwarantowany pokój 1-osobowy

990.00 PLN/os.dwoje (2-12 lat) dzieci w osobnym pokoju

-130.00 PLN/os.Terminy i ceny:

1.
2016-07-09

2016-07-21

2440.00

2.
2016-08-13

2016-08-25

2490.00

3.
2016-09-03

2016-09-15

2440.00


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość