Strona główna

Aksel na seminarium łączności cyfrowej w sgsp w Warszawie


Pobieranie 8.01 Kb.
Data17.06.2016
Rozmiar8.01 Kb.
Aksel na seminarium łączności cyfrowej w SGSP w Warszawie.

Spółka Aksel, wiodący integrator profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w Polsce, uczestniczyła w dniu 29 marca br w seminarium pod tytułem „W kierunku cyfrowej łączności cyfrowej”, które odbyło się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie.

Celem spotkania była popularyzacja wiedzy o możliwościach jakie daje technologia cyfrowa w obszarze radiokomunikacji profesjonalnej. Gospodarzami byli przedstawiciele Zakładu Informatyki i Łączności SGSP. Inauguracyjny wykład wygłosił kpt. Przemysław Bylica, który dokonał wprowadzenia w temat cyfrowej, radiowej łączności dyspozytorskiej oraz przedstawił rolę komunikacji radiowej jako kluczowego elementu wsparcie dla strażaków w trakcie akcji gaśniczych. 

Słaba jakość sygnału audio, brak ochrony przed podsłuchem, brak uwierzytelniania czy brak transmisji danych to tylko niektóre mankamenty analogowych systemów radiowych, które powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz więcej użytkowników profesjonalnych wymaga bogatego zestawu funkcji dodatkowych, lepszego wykorzystania posiadanych zasobów częstotliwościowych czy dostępu do danych pozwalających skrócić czas reakcji i poprawić wydajność.

W odpowiedzi na te wymagania, spółka Aksel zaprezentowała cyfrowy system łączności DMR MOTOTRBO firmy Motorola – lidera na rynku profesjonalnych rozwiązań łączności radiowej.  MOTOTRBO to aktualnie najpopularniejszy system łączności radiowej wykorzystywany w Polsce przez takie służby jak: Policja, Straż Miejska i Pożarna, GOPR, Ratownictwo Medyczne, Straż Graniczną i wiele innych służb publicznych i kryzysowych. System MOTOTRBO znajduje też zastosowanie w firmach i organizacjach branż logistycznej, transportowej, handlowej i usługowej oraz administracji samorządowej. Aksel Sp. z o.o. jako lider we wdrażaniu systemu MOTOTRBO prezentował również swojąautorską kosolę dyspozytorską ConSEL adresowany do szerokiego grona użytkowników.

System ConSEL oferuje pełną funkcjonalność radiotelefonu DMR MotoTRBO z poziomu aplikacji. Pozwala na zdalne sterowanie, tworzenie grup oraz indywidualnych numerów. Zapewnia dostęp do radiotelefonu oraz stanowi w pełni funkcjonalny rejestrator rozmów, umożliwiając również transmisję głosu i danych. Rozbudowane funkcje lokalizacyjne AVL (śledzenie, historia) czy współpraca z mapami Google Earth, Emapa, mapami rastrowymi umożliwiają łatwą wizualizację obiektów wraz z aktualną pozycją.

 

Ponadto prezentowane były też specjalistyczne akcesoria SAVOX do radiotelefonów.O firmie Aksel Sp. z o.o. ( www.aksel.com.pl)Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz od lat jedynym polskim partnerem dostawcy infrastruktury TETRA Node firmy Rohill. Frima Aksel dostarczyła  i wdrożyła system TETRA  Node ROHILL wraz z autorską aplikacją A-RHS ( Aksel Radio Handling System ) dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość