Strona główna

Alicja Szlempo – saksofon


Pobieranie 3.8 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar3.8 Kb.
Alicja Szlempo saksofon
Alicja Szlempo w 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie saksofonu wykł. Pawła Gusnara. Jest także absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie saksofonu Aliny Mleczko. Edukację muzyczną rozpoczynała w Państwowej Szkole Muzyczne im. Witolda Lutosławskiego w Nysie, w klasie saksofonu Henryka Weznera.

Koncertowała w kraju i zagranicą m.in. Francja, Niemcy, Czechy.Lauretka konkursów w Szczecinku, Jaworznie, stypendystka Fundacji Pro Bono Poloniae- Agrafka muzyczna. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich i warsztatach m.in. z Detlefem Bensmanem, Theodore Kerkezosem, Radsoławem Mleczko, Aliną Mleczko, Maciejm Sikałą, Radkiem Knopem, Bernardem Steuerem, Davidem Pituchem, Wielokrotna uczestniczka Wakacyjnych Warsztatów Big- Bandowych w Nysie. Brała udział w licznych projektach big- bandowych i orkiestrowych, a także Funkyou very much, Ezkada, odbyła koncerty z Kwartetem saksofonowym A4 (m.in. letni festiwal w Lapidarium, recital w Centrum Yamahy w Łomiankach, Gala Viktorów, Noc Muzeów), współpracowała z Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovia, Operą Narodową, Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

Od pięciu lat związana z teleturniejem „Jaka to melodia?”. Od 2009 uczy młodzież i dzieci w ogniskach i szkołach muzycznych.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość