Strona główna

Amazonia przygody małpki sai


Pobieranie 27.52 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar27.52 Kb.
Od 5 majA 2014

AMAZONIA – PRZYGODY MAŁPKI SAI
Amazonia

Brazylia, Francja 2013, 83 min.
reżyseria: Thierry Ragobert

scenariusz: Thierry Ragobert, Johanne Bernard,

Luiz Bolognesi, Louis-Paul Desanges, Luc Marescot

muzyka: Bruno Coulais

zdjęcia: Manuel Teran, Gustavo Hadba
Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli.

Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.

Zrealizowana w tradycji "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu" w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę), "Amazonia" to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii. Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny.
cena biletu szkolnego: 10,00zł

szkoły podstawowe

DZIAŁ EDUKACJI FILMOWEJ


maj 2014

MŁODZIEŻOWY KLUB FILMOWY

program edukacyjny dla uczniów

szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KULTURY

Słupsk, al. 3 Maja 22, tel. 0-59 843 54 34

kinorejs@wp.pl www.kinorejs.emcek.pl


OD 5 maja 2014

POWSTANIE WARSZAWSKIE
Polska 2014, 76 min.
reżyseria obrazu: Jan Komasa

scenariusz: Jan Komasa, Jan Ołdakowski, Piotr Śliwowski

korekta barwna: Piotr jr Sobociński

muzyka: Bartosz Chajdecki

dialogi: Joanna Pawluśkiewicz, Michał Sufin


POWSTANIE WARSZAWSKIE to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Film opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu „prawdziwej” wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie „Palladium”. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić „prawdziwą” wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia – świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelką cenę taśmy z materiałem…
cena biletu szkolnego: 12,00zł

Gimnazja, szkoły ponadgimnazjalNEod 23 maja 2014

grace: księżna monaKO

Grace of Monaco

Belgia, Francja, Luksemburg, USA, Włochy 2014, 103 min.
reżyseria: Olivier Dahan

scenariusz: Arash Amel

zdjęcia: Éric Gautier

obsada: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Tim Roth
Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

Grace Kelly przez lata była wzorem dla wielu kobiet na całym świecie, ikoną mody, a także inspiracją dla największych projektantów. Karl Lagerfeld do dzisiaj powtarza, jak bardzo żałuje, że nie zobaczy księżnej jako staruszki. Jest przekonany, że nawet 80-letnia Grace byłaby jedną z najpiękniejszych i najlepiej ubranych arystokratek. I pewnie ma rację. Ukochana księcia Rainiera miała klasę, szyk i niezwykłe wyczucie stylu, które emanowały z niej już wtedy, gdy była nastolatką. Mówiono, że łączyła w sobie wyrafinowanie i erotyczną charyzmę. Aż trudno uwierzyć, że ta uwielbiana i podziwiana kobieta, świetna aktorka, jedna z najczęściej fotografowanych kobiet lat 50., a także wzorowa matka walczyła z kompleksami i dorastała w przekonaniu, że uroda nie jest jej mocną stroną...


cena biletu szkolnego: 10,00zł

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
od 19 maja 2014

marco Spada

The Bolshoi Ballet, Moskwa
reżyseria: Alexey Bogorad

obsada: David Hallberg, Evgenia Obraztsova, Olga Smirnova, Semyon Chudin, Igor Tsvirko, Andrei Sitnikov

muzyka: Daniel-François-Esprit Auber
Balet „Marco Spada” był pierwotnie operą. Dziś wydaje się to raczej niepojęte, ale w XIX wieku takie zabiegi były na porządku dziennym. Swoją operę komiczną wystawił Auber w 1852 roku, by pięć lat później przerobić ją na romantyczny balet. Choć na początku dzieło cieszyło się powodzeniem (wystawiono je także w Warszawie), to jednak później, jako cokolwiek wtórne, popadło w zapomnienie.

„Marco Spada” Lacotte’a całkiem niedawno zagościł w repertuarze Teatru Bolszoj (premiera w listopadzie 2013 roku). Oprócz tego choreograf przygotował dla moskiewskiej sceny „Córkę faraona”, a obecnie pracuje nad „Córką Dunaju”.

Podczas transmitowanego przedstawienia w postać przebiegłego Marca Spady wcieli się wybitnie uzdolniony David Hallberg (ur. 1982), pierwszy w historii Amerykanin, który został solistą słynnego Teatru Bolszoj. W 2011 roku Swietłana Zacharowa wskazała go jako najlepszego dla siebie partnera: wystąpili razem w moskiewskiej inscenizacji „Śpiącej królewny”. Przedstawienie to było transmitowane na cały świat, a jego zapis wydany później na DVD. Hallberg jest równocześnie pierwszym tancerzem nowojorskiego American Ballet Theatre.

Córką rozbójnika, Angelą, będzie Jewgienia Obrazcowa (ur. 1984), która w wieku 18 lat została pierwszą solistką Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu. W swoim repertuarze ma wszystkie najważniejsze role z repertuaru klasycznego. W Bolszoj regularnie tańczy od 2012 roku.cena biletu szkolnego: 20,00zł
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość