Strona główna

Autor: Karolina Szczypka 1e recenzja spektaklu „Zemsta”


Pobieranie 3.84 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar3.84 Kb.
Autor: Karolina Szczypka 1E


Recenzja spektaklu „Zemsta”

Krzysztof Jasiński wyreżyserował lekturę hrabiego Aleksandra Fredry. Wydawać by się mogło, że jest trochę oklepana, jednak jest w błędzie każdy, kto tak twierdzi. „Zemsta” Jasińskiego zachwyca i śmieszy od pierwszej sceny. Szczególnie wspaniała obsada zasługuje na uznanie.

Cześnik (w tej roli Dariusz Gnatowski) widzie spór z Rejentem Milczkiem (Andrzej Róg). Różnice między nimi doskonale obrazują szczegóły. Cześnik jest potężnie zbudowany, równie pękata jest jego flaszka z winem. Rejent wydaje się być niedożywiony, sam zaś popija z chudej flaszeczki.

Równie wspaniała jest Podstolina (Beata Rybotocka). Szczególnie w chwilach, w których dosłownie atakuje przystojnego Wacława (Andrzej Młynarczyk). Klara Anny Oberc jest zbuntowaną kobietą, która walczy o swoją miłość do Wacława.Jednak najlepszą postacią w przedstawieniu był niewątpliwie Papkin Łukasza Rybarskigo. Wspaniałe sceny z jego udziałem są niezapomniane - przyćmiewał innych aktorów. Papkin śmieszy i zachwyca. Szczególnie śpiewem piosenki „Oj kot” w aranżacji Piotra Rubika.

Całość tworzy wspaniałe przedstawienie. W teatrze „Stu” zachwyca bliskość aktora na scenie, klimat, jaki tworzą aktorzy i widownia. Ma się wrażenie, że samemu jest się częścią spektaklu.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość