Strona główna

Autor zaznacza, że fakt udostępnienia książki w Internecie nie oznacza, że prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie książki bez zgody autora jest zabronione


Pobieranie 39.86 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar39.86 Kb.

Spis treści


Spis treści 1

Atak. 1


Oficjalne kłamstwo. 7

Pożar? 10


Copyright by Wojciech Mann 2009



Autor zaznacza, że fakt udostępnienia książki w Internecie nie oznacza, że prawo autorskie przestało obowiązywać. Rozpowszechnianie i powielanie książki bez zgody autora jest zabronione, jednakże autor chętnie udzieli zgody na zamieszczenie jej obszernych fragmentów na stronach internetowych.

Atak.


Pentagon i WTC 7 opłynęły w rządowym kłamstwie. Były operacjami fałszywej flagi. Analogicznie zatem można pomyśleć, że z bliźniaczymi wieżami było podobnie. Skoro tamtego dnia dokonano samookaleczenia się w Pentagonie, dokonano wysadzenia WTC7, to twierdzenie, że za zamachem na bliźniacze wieże WTC stoją jacyś dziadkowie z jaskini, jest zwyczajnie idiotyczne.

Przyjrzyjmy się temu.






O 8:46:40 samolot Lotu 11 uderza w północną ścianę Wieży Północnej, wlatując w rejon pomiędzy piętrami 94 a 98.

O 9:03:02 samolot Lotu 175 niedokładnie i krzywo uderza w Wieżę Południową, w rejon od 78 do 94 piętra. Znacznie większa część paliwa wybucha poza budynkiem, a części samolotu przebijają się i wychodzą po stronie północnej i wschodniej. Pożar obejmuje tylko połowę piętra. Mimo, że Wieża Południowa oberwała znacznie słabiej od Północnej i w dodatku później, zawala się jako pierwsza, co zmusza nas do pytań i wątpliwości. Upadek następuje o 09:59:04, po 56 minutach pożaru. Wieża Południowa staje się jako pierwszym w dziejach ziemi wieżowcem, który uległ zawaleniu przez pożar. Upadek trwał ok. 10-15 sekund.

29 minut później o 10:28:31, po znacznie dłuższym pożarze, zawala się ofiara pierwszego ataku – Wieża Północna. Mimo, że długość pożaru i obrażenia były inne, upadek również trwa ok. 10-15 sekund i przebiega prawie identycznie. Był to drugi w historii przypadek zawalenia się wieżowca przez pożar.





David i Nelson Rockefellerowie pokazują palcami na makietę WTC. http://proudprimate.com/Home_files/image004.jpg
Wieże – zwane David i Nelson na cześć Rockefellerów – składały się z 200 000 ton stali i 325 000 metrów sześciennych betonu, 103 wind, 43 600 okien i anteny telewizyjnej mającej 110 m. Rdzeń każdej wieży miał wymiary 27 na 42 metry, obejmował 47 kolumn o grubości 40 na 90 centymetrów. Ponadto wieże miały po 240 kolumn obwodowych zaprojektowanych tak, by utrzymać budynek nawet bez pomocy znacznie potężniejszego rdzenia.

Wieża Północna miała 417 metrów, a południowa 415 metrów. Wedle ekspertyz budynki te przetrwałyby i to z małymi zniszczeniami uderzenie 4-silnikowego Boeinga 707 z 23,900 galonami paliwa lecącego 960 km/h. W WTC uderzyły dwa 2-silnikowe Boeingi 767 z kolejno 10,000 i 9,100 galonami paliwa, lecące z prędkościami 708 i 870 km/h. Mimo to, zawaliły się.


Twin Towers przez 30 lat były rządowe. Dopiero na… miesiąc przed wyburzeniem wydzierżawił je biznesmen Larry Silverstein. Dopiero co zapłacił kilka milionów dolarów, gdy wieże zniszczono, za co zażądał 7,2 miliarda USD! W marcu 2008 roku zażądał kolejne 12,3 miliarda USD od firm lotniczych i lotnisk uczestniczących w zamachu. Gdyby nie zamach, Larry musiałby wydać blisko miliard USD na remont wież ze względu na użyty w nich azbest.
Ochroną Twin Towers od 1993 roku zajmowała się firma Securacom, której dyrektorem do czerwca 2000 roku zajmował się Marvin Bush, młodszy brat ówczesnego prezydenta Georga juniora.


W przypadku Lotu 11 większość paliwa została w WTC, w przypadku Lotu 175 większość paliwa spłonęła na zewnątrz wieży. http://www.serendipity.li/wot/psyopnews1.htm
Oficjalnie pożar spowodował osłabienie się kolumn i doprowadzenie do upadku poszczególnych pięter. Teoria ta upada przy krytyce, a dowody wskazują na kontrolowane wyburzenie.



www.ara.com/offices/SVO/NIST_WTC.htm Uszkodzenie Wieży Południowej.


Znaczne różnice w uszkodzeniach wież.



Pożar Wieży Południowej (po prawej) był tak słaby, iż nie przeszedł na drugą stronę piętra. Widok od strony zachodniej na chwilę przed upadkiem Wieży Południowej. Aman Zafar http://911research.com/wtc/evidence/photos/wtcfires12.html



Zniszczenia Wieży Północnej: uszkodzonych zostało od 31 do 36 kolumn obwodowych. http://911review.com/attack/wtc/impacts.html.



Zniszczenia Wieży Południowej: zniszczonych zostało ok. 23 kolumn obwodowych. http://911review.com/attack/wtc/impacts.html.

Każda z wież miała 240 kolumn obwodowych. W przypadku każdej Wieży samolot uderzył z tym samym przechyleniem.


Dość małe ale i dziwne patrząc na to, które kolumny zostały zniszczone, uszkodzenia Wieży Południowej spowodowane uderzeniem samolotu. http://911review.com/coverup/imgs/st_damage.jpg.

Oficjalne kłamstwo.


Oficjalna wersja zakłada, iż zwykły pożar nadtopił i uszkodził kolumny rdzenia, co spowodowało progresywne zawalenie się pięter. Rządowe kłamstwo nie odpowiada wielu podstawowym pytaniom i tonie w ogniu krytyki. Rząd oblekł tę wersję w stek bzdur i kłamstw, dotyczących nawet tak podstawowych kwestii, jak budowa rdzenia.


WTC w czasie budowy. Po środku widzimy rdzeń budynku. Po prawej rysunek rdzenia. Lewe: http://www.journalof911studies.com/volume/200609/DrJonesTalksatISUPhysicsDepartment.pdf; Prawe: http://www.libertyforlife.com/eye-openers/911.htm.



Rdzeń WTC w czasie budowy. http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/trusstheory.html.


http://911research.wtc7.net/talks/wtc/meltdown.html.
Wersja oficjalna była totalnie zakłamana. Po lewej dywagacje BBC, po prawej najpopularniejsza rycina zwolenników rządowej teorii. Jak przekonamy się, jest to totalne zaprzeczenie rzeczywistości. Już na wstępie widzimy paradę kłamstw. Rysunek BBC zupełnie zafałszowuje wygląd rdzenia, przedstawiając go jako cztery kolumny obleczone betonem – totalne kłamstwo. BBC kłamało, iż rdzeń miał 30x50 stóp (9x15 metrów), choć w rzeczywistości ma 87x137 (27 na 42 metry). Co więcej, BBC uważa, że temperatura potrzebna do stopienia kolumn rdzenia to 800 stopni C, choć w rzeczywistości temperatura ta wynosi 1510 stopni C. Jeszcze większym kłamstwem jest rysunek po prawej. Nie przedstawia nawet rdzenia, wiec co tu komentować?! Poza tym opadając piętro na piętro powstałą by ogromna sterta gruzów ułożona z poszczególnych pięter – w rzeczywistości Strefa Zero wyglądała zupełnie inaczej.
Podobną paradę kłamstw miała rządowa prezentacja komputerowa NOVA/Eagar:



http://911research.wtc7.net/talks/wtc/eagarlies.html
Po lewej fragment samolotu który miał uderzyć w WTC. W rzeczywistości Boeing 767 jest znacznie mniejszy niż samolot z prezentacji (niżej będą ryciny ukazujące uszkodzenia kolumn zewnętrznych, co pokazuje rozmiary samolotu). Po prawej rdzeń – co tu dużo mówić, zamiast stalowych kolumn wmawiają nam, iż są to poziome płyty. Żałosne…
Energia potencjalna 'masy powyżej' z WTC jest zbyt mała by pokonać opór energii struktury znajdującej się poniżej tak, by spowodować jakiś upadek jakiegoś rodzaju tak, jak sugeruje to NIST. To podstawowa analiza zniszczeń strukturalnych!”

Francuski architekt Anders Björkman.


Potężne budowle kompleksu WTC miały zostać zniszczone przez 45 000 litrów paliwa lotniczego. Ale świadkowie, dowody w postaci materiałów wideo i przede wszystkim inteligencja i zdrowy rozsądek obalają tę chorą wersję. Drugi samolot, jak już mówiłem uderza w Południową Wieżę między 78 a 94 piętrem, muskając południowo wschodni róg, a większość paliwa eksploduje na zewnątrz budynku. Ale to właśnie ta wieża zapadła się jako pierwsza, po 56 minutach pożaru…



Uderzenie w Wieżę Południową: większość paliwa wybucha na zewnętrz, a przez budynek wylatują części samolotu. http://911research.com/wtc/evidence/photos/wtc2hit17.html

Pożar?


Nowojorscy strażacy byli w stanie przybyć na piętro, gdzie był pożar i dowódca strażaków powiedział, że potrzebuje dwóch małych zespołów do zwalczenia tych pożarów, i wtedy będzie to skończone.

Doktor Andreas von Buelow, niemiecki minister obrony latach 1976-1980, minister technologii w latach 1980-1982, członek Bundestagu w latach 1969-1994 i wreszcie autor książki „CIA i 11 września”.


Van Romero, wiceprzewodniczący grupy badawczej instytutu górnictwa i technologii w Nowym Meksyku 11 września mówi, iż „na podstawie materiałów wideo, nakręconych po uderzeniu samolotów stwierdzam, że w budynkach podłożone były ładunki wybuchowe, które spowodowały zawalenie się wież. Sposób ich zapadania się był zbyt metodyczny by mógł być skutkiem kolizji samolotów z konstrukcją”.

Dziesięć dni później: „Z pewnością to ogień był przyczyną zawalenia się budynków”… Jakim cudem Romero tak nagle zmienił zdanie?


Inżynier Joseph Testa: „Przez lata zajmowałem się konstrukcjami stalowymi i studiowałem zagadnienia przyczyn największych katastrof budowlanych. Jestem zdania, że zburzenie, którego byliśmy świadkami, nie byłoby możliwe z powodu uderzenia samolotów i następującego po tym pożaru. Uważam, że pionowe trzony konstrukcji nie mogły załamać się – jak się powszechnie twierdzi – w sposób inny niż zniszczenie ich od dołu”.
Hyman Brown, profesor inżynierii lądowej i kierownik budowy WTC: „Były zaprojektowane by wytrzymać niemal wszystko, wiatry, huragany, bombardowania, i uderzenia samolotu.”

Mark Loizeaux, prezes firmy „Controlled Demolition” zajmującej się wyburzaniem budynków: „WTC projektowano tak, by wytrzymały uderzenie największego wtedy samolotu - Boeinga 707...”.

Frank DeMartini, kierownik budowy WTC (zginął 9/11, wywiad sprzed zamachu): „Budynek projektowano z myślą o katastrofie zatankowanego do pełna 707. Był to wtedy największy samolot. Sądzę, że budynek mógłby przetrwać wielokrotne uderzenie samolotów, bo jego struktura jest jak gęsta moskitiera, a samolot jest jak długopis przebijający tą siatkę.”

Budynki zostały zaprojektowane by oprzeć się 150 letniej burzy i uderzeniu boeinga 707 palącego się w temperaturze 1100 st. C.


Zbadaniem wytrzymałości WTC zajęła się firma Underwrites Laboratories. Eksperci z tej firmy zbudowali u siebie całe piętra dokładnie takie same, jakie znajdowały się w WTC. Według ich badań, piętra WTC wytrzymały temperaturę spowodowaną spalaniem paliwa lotniczego.

Kevin Ryan, Underwrites Laboratories: „Od razu usłyszeliśmy, że piętra się nie zawaliły. Bo przetestowali ogromne modele. Jeden miał dokładny rozmiar prawdziwego piętra. Test był zgodny z ASTM 119. Piętra mogły przypuszczalnie wytrzymać znacznie dłuższy pożar i temperaturę niż ta, która była w WTC; więc był tu problem. A był to sierpień 2004.”

Kevin Ryan pisze do Franka Gayle’a z Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii (NIST): „Wiemy że komponenty stalowe dostały certyfikaty ASTM E119, krzywe czasu i temperatury dla tego standardu wymagają wystawienia próbek na temperatury ok. 1100 st. C przez kilka godzin i jak wszyscy się zgadzamy stal ta spełniała te specyfikacje. Myślę też, że możemy się zgodzić, co do tego, iż nawet nie uodparniana na działanie ognia stal nie stopi się dopóki nie osiągnie czerwoności – temperatury bliskiej 1650 st. C. Dlaczego dr Brown miałby bezzasadnie sugerować, że wysokojakościowa stal użyta w tych budynkach stopiłaby się przy 1100 st. C?” Parę dni po napisaniu tego listu Ryan został zwolniony ze stanowiska. Kolejna ofiara polityczna…

Ogień nie miał prawa nawet naruszyć konstrukcji WTC. W tego typu budynku stosuje się potężną stal wytrzymałą na bardzo wysokie temperatury.

Pracowałem w przemyśle nuklearnym, motoryzacyjnym, lotniczym i farmaceutycznym, w których to zajmowałem sie projektowaniem maszyn. Cześć z mojego ekwipunku stanowiły gazy o temperaturze 3000 stopni F (1650 stopni C – W. M.), których używano do testowania części turbin gazowych.

Moje doświadczenie zawodowe z metalami w środowisku wysokich temperatur przekonało mnie, iż trzy budynki nie mogły zawalić się przez ogień paliwa lotniczego.” – zauważa David Wayne Nicholson, wykładowca na Indiana University i Purdue University.
Oczywiście ciągle zakładamy tu, że paliwo paliło się w temperaturze 1100 stopni C. Eksperci Narodowego Instytut Standaryzacji i Technologii stwierdzili, że temperatura powietrza przez pierwsze 15 – 20 minut sięgała do ok. 1000 stopnia Celsjusza, poczym znacznie spadła. Jeśli chodzi o temperaturę stali w strefie pożaru, to ta wedle NIST nie mogła osiągnąć nawet 600 stopni C! Ba! Ich badania wykazały, że tylko przy trzech głównych kolumnach w rdzeniu WTC temperatura przy pożarze paliwa ledwo przekroczyła 250 stopni C – co oznacza, że przy pozostałych 44 kolumnach temperatura była niższa lub znacznie niższa!



Lewe: Kula ognia przy uderzeniu w Wieżę Południową (http://911review.com/attack/wtc/impacts.html); prawe: Wieża Południowa już 40 sekund po uderzeniu samolotu (http://911research.com/essays/reynolds/index.html). Znaczna część paliwa spłonęła przy uderzeniu, przez co pożar wewnątrz wieży jest mały i skromny – zasadniczo na zdjęciu widzimy cztery małe pożarki.
Struktura zniszczeń z samolotów i eksplozji paliwa lotniczego same nie były wystarczające do zawalenia się wież” – pisał w styczniu 2002 roku Fire Engineering, ekspercki magazyn pożarnictwa związany z Nowojorskim Departamentem Pożarnictwa.
Na koniec jeden skromny fakt. Paliwo wypaliło się w ciągu pierwszych 5-10 minut. Najskrajniejsze opinie to co najwyżej 15-20 minut (NIST), jednakże oni sami wiedzą, że to mało prawdopodobne. Jak mówił główny śledczy NIST, dr Shyam Sunder: „paliwo lotnicze spłonęło prawdopodobnie w czasie mniejszym niż 10 minut.

Dowodem na szybkie wygaszenie pożaru są prezentowane kilka stron dalej rozmowy strażaków, którzy dotarli tam i z łatwością ugasiliby pożar gdyby nie upadek wieży. Do dziury po impakcie samolotu podeszły kobiety – w tym Edna Cintron – co prezentuję na zdjęciu pokazanym niżej. Gdyby rządowy pożar rzeczywiście miałby miejsce, kobiety te nie przetrzymałyby wysokiej temperatury o ogniu nie wspominając.

Znaczna część paliwa Lotu 11, którzy uderzył w Wieżę Południową, spłonęła przy uderzeniu dając gigantyczną kulę ognia.


Wieża Północna: mocne kobiety – 1000 stopni C a im nic nie jest. Podobno pożar miał być tak wielki, że stal miała się nadtopić i budynki miały się przez to zawalić. Ale jak widać ognia brak, a kobiety te spokojnie tam stoją... Gdyby oficjalne kłamstwa byłyby prawdą, to tam był by pożar większy niż w Windsorze (zdjęcie przy WTC7) a zdjęcie całe byłoby w ogniu, nie mówiąc o tych kobietach, które dawno by już spłonęły. Oficjalna wersja opiera się na tym, że długotrwały pożar i wysoka temperatura doprowadzoły do zniszczenia konstrukcji. Stal i beton nie wytrzymały, ale ludzie mieli wytrztymać? Wielki pożar w Twin Towers to taka sama bujda, jak wielki pożar w WTC7. WTC zostało zniszczone wskutek kontrolowanego wyburzenia. home.comcast.net/~skydrifter/collapse.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Edna_Cintron_standing_in_WTC1.jpg
Kobiety te podeszły do krawędzi miejsce, gdzie uderzył samolot, ale zapewne w środku było znacznie więcej ludzi, którzy bali się do niej podejść. Pożary były bardzo małe, a najmniejszy pożar mieliśmy w Wieży Południowej, która zawaliła się jako pierwsza, po nie całej godzinie. Tam pożar by tak mały, iż nie przedostał się z jednego krańca piętra na drugi!

Rozbieżność pomiędzy Wieżą Południową a Północną, jak i to, że ludzie mogli tam łatwo przetrwać, a w końcu zeznania strażaków na temat tego pożaru całkowicie podkopują teorię o tym strasznym pożarze, który miałby zniszczyć stalową konstrukcję i doprowadzić do zawalenia się budynku.

Wieża Północna przetrwałą już pewien pożar, o którym wspomniałem pisząc o WTC7. Był to potrójny pożar między 9 a 14 piętrem. Temperatura znacznie przekraczała 700 stopni Celsjusza, a czas trwania pożaru wyniósł 3 godziny. Budynek bez większych problemów przetrwał ten pożar.
Ognisko w WTC nie zasługuje na nazwę ‘pożar’. Na ‘płonące’ piętra przedostali się strażacy, którzy bez najmniejszego trudu je ugasili.

Szef [Chief] Orio Palmer o 9:52 dotarł do pożaru na 78 piętro Wieży Południowej i wymyślił plan, jak go opanować. „…Drabina 15, mamy 2 odizolowane pakiety ognia. Powinniśmy być w stanie je ugasić w 2 podejściach. Piętro 78.” Dwie minuty później budynek wyburzono. Wszystkich strażaków zamordowano. Akurat dwie minuty później? Akurat wtedy, gdy ujawnili przez radio, że wiedzą jak to ugasić? Wieża Południowa miała mniejszy pożar i mniejsze zniszczenia niż Północna. Mimo to zawaliła się wcześniej, po sygnale strażaków wiedzących jak to ugasić. A może… miała upaść później? Może władze wysadziły ją wtedy szybciej niż planowano, nim strażacy zdążyli ugasić pożar?


Jeżeli 78 piętro było szalejącym morzem ognia jak twierdzi rząd, Palmer nie dostałby się tam i na pewno nie byłby w stanie położyć mu kresu. W końcu to przez ten ogień miał zawalić się ten budynek.

Nie tylko strażacy się tam dostali. 18 ludziom znajdującym się ponad miejscem uderzenia samolotu w Wieży Południowej udało się uciec. Ich zeznania i to, że przeżyli całkowicie obala tezę o wielkim pożarze.


Brian Clark, pracownik Wieży Południowej:11 września 2001 roku pracowałem w firmie Euro Brokers i nasze biura znajdowały się na 84 piętrze Wieży Południowej, która była drugim budynkiem uderzonym przez samolot. I gdy pracowałem przed moim komputerem o 8:46 rano, usłyszałem głośne BOOM. (...)

Dwie lub trzy minuty później zacząłem mówić do mojego kolegi Bobby'ego Calla ... i gdy mówiliśmy - BOOM BOOM - nastąpiła podwójna eksplozja i budynek zaczął się trząść. (...) Wszystko eksplodowało w naszym pokoju. Byliśmy na 84 piętrze. Nie wiedziałem wtedy, że sześć pięter poniżej nas, w piętro 78 uderzył samolot. (...) Oczyściliśmy się z kurzu i powiedziałem 'chodźmy. Wracajmy do domu'. (...)

Gdy spojrzałem w dół, nie widziałem płomieni. Wyczułem, że to była dobra myśl i spróbowałem. Poszliśmy tak szybko, jak mogliśmy, aż zatrzymały nas płomienie. Gdy doszliśmy do 78 piętra, stał ostatni poziom, ale był roztrzaskany przez, a ogień przechodził na przeciwną stronę ściany. To nie był ogromny pożar. Wyczuwałem, że płomieniom brakowało tlenu. Doszliśmy na 74 piętro gdzie były normalne warunki - świeciły się światła i były świeże powietrze z niższych poziomów (...).

Usłyszałem na własne uszy ogromną eksplozję na poziomie ziemi. Bardzo tajemniczą.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość