Strona główna

Biografie artystów: Mirosław Witkowski


Pobieranie 8.01 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar8.01 Kb.
Biografie artystów:
Mirosław Witkowski ­solista, pedagog, kompozytor, autor projektu

Absolwent wydział u wokalno­ aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendysta Jacobs Scholarship renomowanej amerykańskiej uczelni muzycznej – Indiana University Jacobs School of Music w Bloomington (USA), gdzie ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe. Jest laureatem wielu konkursów m.in.: I nagrody w Gali Pięciolecia telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”, międzynarodowych konkursów m.in. im. Antonina Dworaka w Karlovych Varach, im. Hariclea Darclee w Rumunii, im. Królowej Sonii w Oslo, „Seoul International Music Competition” w Seulu w Korei Poludniowej, II nagroda w konkursie wokalnym im. Livingston Mather w Cleveland (USA), II nagroda w konkursie wokalnym im. Marcelli Sembrich w Nowym Yorku. W roku tym otrzymał również stypendium Ministra Kultury w ramach prestiżowego programu „Młoda Polska” oraz stypendium „Solti Foundation” w Belgii. Laureat popularnego programu telewizyjnego "The Voice of Poland" w grupie Kayah oraz X-factor Polska edycja. W 2014 roku został finalistą (finałowa piątka) w Międzynarodowej wersji formatu show telewizyjnego X-factor.

Jako solista współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera and Ballet Theater w Bloomington (USA), operą w Sarasocie na Florydzie (USA), opera w Bambergu i Bayreuth (Niemcy) oraz operą Nancy we Francji. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 20 ról operowych i musicalowych.W swojej twórczości łączy z powodzeniem elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Brał udział w prestiżowych festiwalach rozrywkowych m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, „Porthcawl International Jazz Festival” w Walii, Festiwalu „IV Noce Teatru i Poezji” w Elblągu, „Solti Te Kanawa Accademia di Bel Canto” we Włoszech. Współpracował i koncertował w towarzystwie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej klasycznej: Helmuth Rilling, Krzystof Penderecki, Jose Cura, Kiri Te Kanawa oraz rozrywkowej: Ryszard Rynkowski, Helena Vondrackova, Renata Przemyk, Kayah.

Dominik Jabłkowskigitarzysta basowy, kontrabasista

Studia muzyczne ukończył w 2006 r. w Akademii Muzycznej w Łodzi, Wydział Instrumentalny prowadzony przez legendę polskiego kontrabasu prof. Tadeusza Górnego. Współtworzył oprawy muzyczne np. gala Miss Polonia 2008 i 2009. Współpracał z Wojciechem Kiliańskim, Marianem Lichtmanem, Iwoną Węgrowską czy rosyjskim zespołem Leningrad. Współpracował i współtworzył show ze znanymi komikami oraz wokalistami znanymi z międzynarodowej sceny np.: Kay Sheffel (komik), Cory Schank (artystka z Fridrich Palazce z Berlina), Johnny Filion (Canada), Timothy Tyler ( Australia) czy Sophia Wezer (znana holenderska wokalistka).


Krystian Jaworz – wybitny pianista, aranżer, kompozytor.

Absolwent Wydziału Instrumentalnego krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki oraz fortepianu jazzowego. Grający na stałe w formacjach Surreal Players, Gurgul Band, Groove Set, Giles Barratt and the Kino Orchestra. W latach 2008-2011 klawiszowiec legendarnego zespołu Pudelsi.


Rafał Potoniec - perkusista, kompozytor, producent.

Lider i założyciel grupy INSIDE, której singiel pt. "Gdy Będziesz" pojawił się na popularnej składance "Pozytywne Wibracje" sygnowanej przez wytwórnię STX-Universal Music Polska. Występował w zespole YAVAY oraz TAXI-laureatem festiwalu Mokotowska Jesień Muzyczna, z którym nagrał dwie płyty LP dla wytwórni Sony Music Polska.


Tomasz Nowak - trębacz i kompozytor, absolwent

Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Wojtasika. Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na festiwalach Jazz Juniors, Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.Współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami m.in. Leszkiem Możdżerem, Jarkiem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Wojtkiem Waglewskim. Od 2003 roku koncertuje i nagrywa ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedy. Podczas swojego kilkuletnigo pobytu w Wielkiej Brytanii współpracował z czołówką londyńskiej sceny jazzowej i soulowej m.in. z Yaronem Stavi, Timem Richardsem, Xantone Blacq czy Troyem Millerem. Tomasz podczas swojej kariery koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i klubach jazzowych w Europie m.in. Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonii Berlińskiej, Theatre des Champes Elysees w Paryżu oraz Ronnie Scott's w Lodynie czy Quasimodo.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość