Strona główna

Britta Bauer Wykształcenie


Pobieranie 6.38 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar6.38 Kb.
Britta Bauer
Wykształcenie:
Studia medyczne, Flet Poprzeczny, Pedagogika, Pedagogika Muzyki i Teoria Muzyki w Bonn, Kolonii, Paryżu i Salzburgu.
Wyróżniona wieloma dyplomami, Britta Bauer jest absolwentką Akademii Muzycznej
w Kolonii, Uniwersytetu Albertusa-Magnusa w Kolonii i Uniwersytetu Mozarteum
w Salzburgu. W roku 2014 uzyskała akademicki Certyfikat Akademii Muzycznej im. Hansa Eislera oraz Akademii Sztuk w Berlinie na wydziale „Psychologii Muzyki i Medycyny Chorób Muzyków Zawodowych w Codzienności Artystycznej”. Obecnie Britta Bauer pracuje nad rozprawą doktorską w dziedzinie przekazu muzyki.
Działalność zawodowa:
Swoje wszechstronne wykształcenie Britta Bauer wykorzystuje w artystycznej
i pedagogicznej pracy zawodowej. Z racji na podstawowe wykształcenie medyczne, psychologia muzyki w codzienności artystycznej stanowi środek ciężkości jej pracy. Uczenie się skierowane na ciało znajduje się w centrum jej pracy pedagogicznej.
Obecnie Britta Bauer jest wykładowczynią na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu
w dziedzinie Fletu Poprzecznego - prowadzi indywidualne zajęcia artystyczne, wszelkie seminaria dydaktyczne oraz wykład z historii fletu. Ponadto jest recenzentką wielu prac dyplomowych.
Łącząc teorię z praktyką, Britta Bauer prowadzi również własną klasę fletu w Reńskiej Szkole Muzycznej. Z jej klasy wywodzą się liczni zdobywcy nagród.
Britta Bauer jest także członkiem jury ogólno-niemieckiego konkursu „Młodzież muzykuje”, recenzentką przy Niemieckiej Radzie Muzyki oraz autorką artykułów w różnych czasopismach fachowych z zakresu pedagogiki muzyki, jak np. w międzynarodowym renomowanym piśmie „Ćwiczenie i muzykowanie” (Üben und Musizieren).
Muzyczno-dydaktyczna aktywność Britty Bauer w w kraju i zagranicą, kursy mistrzowskie, seminaria m.in. w Niemczech, Austrii, Polsce i Grecji

Od roku 2007 Britta Bauer prowadzi własną klasę podczas Letnich Kursów Mistrzowskich


w Payerbach w Dolnej Austrii - regularnie towarzyszy jej pianistka i pedagog fortepianu Patrycja Chałupnik (Łódź, Polska).
Ponadto Britta Bauer prowadzi żywą działalność koncertową w kraju i zagranicą.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość