Canalys określa Trend Micro najszybciej rozwijającą się firmą oferującą zabezpieczenia treści internetowychPobieranie 15.92 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar15.92 Kb.

Canalys określa Trend Micro najszybciej rozwijającą się firmą oferującą zabezpieczenia treści internetowych

W rankingu firmy Canalys za I kwartał 2011 r. firma Trend Micro znalazła się na drugim miejscu pod względem udziału w światowym rynku zabezpieczeń treści internetowych, wyprzedzając McAfee.

Warszawa, 21 czerwca 2011 r. – Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Canalys dotyczące światowego rynku zabezpieczeń systemów informatycznych przedsiębiorstw wykazały, że Trend Micro Incorporated rozwija się najszybciej spośród największych producentów zabezpieczeń treści internetowych. W I kwartale 2011 r. jego udział w tym rynku wzrósł o 17% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Canalys przeprowadził badania pod nazwą „Canalys estimates, Enterprise Security Analysis, June 2011” („Canalys ocenia: analiza rynku zabezpieczeń dla przedsiębiorstw, czerwiec 2011”). Publikacja dotyczy sytuacji w I kwartale 2011 r. w trzech sektorach: zabezpieczeń treści internetowych, zabezpieczeń sieci i zarządzania zabezpieczeniami. Badania wykazały, że sektor zabezpieczeń treści internetowych (obejmujący ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, zagrożeniami z internetu oraz zabezpieczenia komunikatorów internetowych) należy do najszybciej rozwijających się pod względem liczby użytkowników końcowych. W I kwartale 2011 r. firma Trend Micro osiągnęła największy wzrost spośród wszystkich wiodących producentów takich zabezpieczeń treści (17%), wyprzedzając firmy Kaspersky (12 %), Symantec (6,9%) i McAfee (6,5%).

W regionie Azji Wschodniej oraz w Ameryce Łacińskiej firma zajęła pierwsze miejsce ze wskaźnikami wzrostu wynoszącymi odpowiednio 38,7% i 18%, a w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) – na drugim (13,3%), wyprzedzając McAfee (9,6%).

Znakomite wyniki Trend Micro potwierdziły ostatnio również inne badania dotyczące udziału w rynku. Firma okazała się liderem w sektorze zabezpieczeń serwerów („Worldwide Endpoint Security 2010-2014 Forecast and 2009 Vendor Shares, IDC”) i rozwiązań do zabezpieczania środowisk zwirtualizowanych („2011 Technavio – Global Virtualization Security Management Solutions Citation”) oraz największym na świecie niezależnym dostawcą zabezpieczeń („2011 © Quocirca Ltd. Selected independent IT security vendor revenues”).

„Te niezależne badania wykazały, że innowacyjne, wyróżniane nagrodami rozwiązania Trend Micro do zabezpieczania punktów końcowych, środowisk zwirtualizowanych i środowisk przetwarzania w chmurze są dostosowane do potrzeb klientów. Nasze produkty chronią dane na milionach urządzeń, punktów końcowych i serwerów w środowiskach fizycznych, wirtualnych i przetwarzania w chmurze na całym świecie. Mamy ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie zabezpieczania treści internetowych i cały czas inwestujemy w nowoczesne technologie. Takie działanie przynosi znakomite efekty” – mówi Eva Chen, współzałożycielka i dyrektor generalna Trend Micro.

Trend Micro ma doświadczenie w zakresie zabezpieczeń treści internetowych dla przedsiębiorstw, małych firm i użytkowników indywidualnych. Pakiet Trend Micro™ Enterprise Security obejmuje ściśle zintegrowane rozwiązania, usługi i produkty zabezpieczające treści internetowe, które działają w oparciu o infrastrukturę Trend Micro™ Smart Protection Network™. Pakiet Trend Micro™ Worry-Free™ Business Security 7 – Advanced, oparty na technologii przetwarzania w chmurze, chroni przed wirusami, spamem, atakami cyberprzestępców i utratą danych, dzięki czemu firma może skupić się na głównym obszarze swojej działalności bez obaw o bezpieczeństwo w sieci. Skuteczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie Trend Micro™ Titanium™ wykorzystuje technologię przetwarzania w chmurze, aby automatycznie blokować wirusy i programy szpiegujące, zanim dotrą one do komputera. Ten nowy sposób zabezpieczania nie spowalnia pracy systemów.

Trend Micro oferuje rozwiązania do ochrony danych i zarządzania nimi na różnych platformach, takie jak Trend Micro™ Deep Security (platforma zaawansowanych zabezpieczeń przeznaczona do serwerów fizycznych, wirtualnych i przetwarzania w chmurze, która ułatwia firmom dostosowanie się do przepisów dotyczących zabezpieczeń), Trend Micro™ SecureCloud™ (przełomowe rozwiązanie do ochrony danych i zarządzania kluczami szyfrowania w prywatnych i publicznych środowiskach przetwarzania w chmurze), a także zabezpieczenia urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android przeznaczone dla użytkowników indywidualnych.

Informacje o firmie Trend Micro

Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.


Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa
Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.
Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.trendmicro.pl.
# # #

Trend Micro, logo t-ball, TrendSecure, Venus Spy Trap i PC-cillin są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Trend Micro Incorporated. Wszystkie inne nazwy firm lub produktów są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.Kontakt dla prasy:

Aleksandra Bojanowska

Monday PR

Tel.: (22) 487-84-21

E-mail: aleksandra.bojanowska@mondaypr.pl
W sprawach handlowych prosimy o kontakt z polskim biurem Trend Micro:

Warsaw Trade Tower, piętro 30, ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Tel.: + 22 486 34 50

e-mail: biuro@trendmicro.com
TREND MICRO (EMEA) Ltd. - Poland

Warsaw Trade Tower • ul. Chłodna 51 • 00-867 Warszawa • Poland • Tel.: +48 (22) 486 34 50 • Fax: +48 (22) 486 34 49 • Web: www.trendmicro.plTREND MICRO (EMEA) Ltd. Central Eastern Europe

Cork Business & Technology Park • Model Farm Road • Cork • Ireland • Tel: +353 (0)21 730 7300 • Fax: +353 (0)21 730 7373 • Web: www.trendmicro.comVAT Nr. Ireland: IE6384963M • Company Registration Number: 363963

: files -> 000001
000001 -> Spółka Aksel wygrała przetarg na dostawę systemu łączności dyspozytorskiej w standardzie tetra dla Portu Lotniczego Lublin S. A. W przetargu udział wzięło 7 oferentów
000001 -> Aksel na seminarium łączności cyfrowej w sgsp w Warszawie
000001 -> Meble w nowej odsłonie
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Komunikat prasowy Warszawa, 08. 10. 2015 Energizer z nową kampanią skierowaną do najmłodszych Firma Energizer, lider w produkcji baterii I akumulatorków, rozpoczął akcją promocyjną skierowaną dla najmłodszych
000001 -> Wdrożenie ca for Invoices w Dom Development zakończone
000001 -> Najpiękniejsza jesień? Tylko na Kurdwanowie! Już w najbliższy weekend (30 sierpnia 1 września) Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy” i Wawel Service zapraszają na kolejny, 20. już Festyn „Jesień Kurdwanowa”
000001 -> Tytuł: Pomoc psychologiczna I odpowiednio zbilansowana dieta mogą pomóc dzieciom z atopowym zapaleniem skóry. Lead: We wtorek, 13 listopada, odbyła się trzecia I zarazem ostatnia konferencja w projekcie Halo! Atopia
000001 -> Wyrzutnie nerf już w Polsce Firma Hasbro jeden z największych producentów zabawek na świecie, na początku maja 2009 r wprowadziła na polski rynek kultową serię wyrzutni nerf
000001 -> David Mamet „Edmond” Po sukcesie artystycznym „Kamieni w kieszeniach”
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy