Strona główna

Christophe Alvarez


Pobieranie 4.51 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar4.51 Kb.
Christophe Alvarez
Urodził się we Francji w 1987 roku. Studia gry na fortepianie ukończył z wyróżnieniem w Conservatoire de Nice w Nicei. Następnie kontynuował naukę w dziedzinie teorii, kompozycji i muzyki kameralnej. Dyplom ukończenia studiów w klasie fortepianu otrzymał również w Ecole Normale de Musique Alfred Cortot oraz dyplom wydziału muzykologii na Sorbonie w Paryżu. Brał udział w festiwalach Carre D‘ AS w Kersaint Landuvez, Chopin 1810 – 2010 w Lesznie i Musiques au Monastere. Jego ostatnie występy na festiwalach Noce Suquet i Menton odniosły duże sukcesy i spotkały się z uznaniem krytyki. Pisano o nim: „Objawienie Festiwalu” (Aurore Busser), „wielka subtelność i lekkość” (Magazyn Scene), „Płynność, elegancja i poetycka wirtuozeria” (Nice Matin).

Występował jako solista między innymi w takich salach koncertowych jak: Grimaldi Forum w Monako, Filharmonia w Warszawie, Tivoli Concert Hall w Kopenhadze, Teatro Civico z Vercelli, czy Salle Cortot w Paryżu. Koncertował z Poznańską Orkiestrą Kameralną, Orkiestra Nova, Orkiestrą Symfoniczną Cannes PACA i CRR Nice Symphony Orchestra. Współpracował z takimi dyrygentami jak Philippe Bender, Marcin Sompolinski, Marius Derewecki i Philippe Dulat.

W październiku 2010 roku podczas koncertu na zamku w Rydzynie artysta nagrał płytę z koncertami fortepianowymi Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Poznańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

Pianista na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera jako pierwszy zarejestrował wszystkie utwory fortepianowe Alfonsa Szczerbińskiego (1858-1895), gostyńskiego pianisty i kompozytora. Sesja nagraniowa miała miejsce w styczniu 2012 roku w Pałacu Myśliwskim Księcia Antoniego Radziwiłła


w Antoninie. Jest również twórcą muzyki do kilku pełnometrażowych francuskich filmów, m. in. Dark Soul, Code of Honor i Irina.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość