Strona główna

Creative mikser 12 sześĆ zer czyli jak zarobić na muzyce – o nowoczesnych metodach generowania zysku, odbiorcach I prawach autorskich już 22 października o godz. 18


Pobieranie 16.64 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar16.64 Kb.Warszawa, 14 października 2015 r.

Informacja prasowaCREATIVE MIKSER 12

SZEŚĆ ZER CZYLI JAK ZAROBIĆ NA MUZYCE – O NOWOCZESNYCH METODACH GENEROWANIA ZYSKU, ODBIORCACH I PRAWACH AUTORSKICH
Już 22 października o godz. 18.00 kolejne spotkanie twórców i przedsiębiorców sektora kreatywnego w Warszawie z cyklu Creative Mikser, w całości poświęcone muzyce.

XXI wiek to czas wielkich zmian na rynku muzycznym i czas nowych wyzwań dla twórców muzyki. Muzyka, bez względu na jej charakter i wartość komercyjną, funkcjonuje dziś w otoczeniu komercyjnym, co oznacza, że musi znaleźć swoje metody trafiania do odbiorców oraz generowania zysku z poszanowaniem praw autorskich. Niezależnie od rodzaju twórczości, wszyscy artyści muszą komunikować się z potencjalnymi odbiorcami i dostarczać legalnie produkt, jakim jest muzyka, jednocześnie wychodząc na wprost oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku i jego nieuchronnej digitalizacji.

Wydarzenie organizowane jest po raz 12-ty przez Miasto Stołeczne Warszawa i British Council, tym razem we współpracy z Warsaw Music Week i Domem Towarowym Bracia Jabłkowscy. Spotkanie odbędzie się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

W wydarzeniu udział wezmą:

Jarosław Jóźwiak – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Ewa Ayton – Dyrektorka Departamentu Kultury i Sztuki, British Council Polska

Marek Włodarczyk - przedstawiciel firmy Independent Digital

Łukasz Stasiak - przedstawiciel labela Alkopoligamia

Monika Klonowska agencja Good Music Productions, organizator Warsaw Music Week

Gość specjalny:

Mark Allen – dyrektor Kreatywny ThinkSync Music z Londynu

Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie na język polski.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl

50 pierwszych osób, które dotrą na Creative Mikser, a wcześniej potwierdzą swoje uczestnictwo mailowo, otrzyma od organizatorów bezpłatne zaproszenie do klubu LAB the live act bar znajdującego się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich na wydarzenie otwierające festiwal Warsaw Music Week - showcase wytwórni Nextpop. Wystąpią: Baasch oraz Endy Yden. Wiecej szczegółów na www.warsawmusicweek.pl oraz www.facebook.pl/warsawmusicweek.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa oraz British Council Polska

Współorganizatorzy: Warsaw Music Week, Good Music Productions, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Partnerzy: ThinkSync Music, Alkopoligamia, Independent Digital

Patroni medialni: Purpose; Blagers.Co; Warsawholic; Futu; Muno.pl; Hip-hop.pl; Hiro; Kmag; Brand New AnthemWięcej informacji: www.britishcouncil.pl/events/creative-mikser-12

Dołącz na Facebooku

Więcej o Organizatorach:

Miasto stołeczne Warszawa to metropolia o znaczącym potencjale kreatywnym. W stolicy zlokalizowane są siedziby wszystkich ogólnokrajowych mediów, instytucje państwowe, instytucje naukowe i szkoły wyższe, a także instytucje kultury: teatry, muzea, zabytki. Te atuty sprawiają, że Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi szereg działań związanych że wspieraniem tworzenia innowacji, przedsiębiorczości oraz przemysłów kreatywnych. Począwszy od budowy infrastruktury dla branż kreatywnych w postaci Centrum Kreatywności Targowa 56 , prowadzenia projektów związanych z rozwijaniem kompetencji biznesowych (Creative Poland, Cross Innovation czy European Creative Cluster Lab) czy organizacji wydarzeń wspierających sektor kreatywny (Creative Mikser).

Więcej informacji dostępnych na: www.um.warszawa.pl, www.firma.um.warszawa.pl, www.facebook.com/KreatywnaWarszawa

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 8000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych i szkołach partnerskich w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. Efektywne zarządzanie różnorodnością i promowanie równych szans są dla British Council działaniem priorytetowym.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska i blog.britishcouncil.org.Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa

British Council

Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232karolina.szlasa@britishcouncil.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość