Strona główna

Czas na rower! Wiosna w pełni więc czas rozpocząć sezon rowerowy. Jak połączyć przyjemność z jazdy z bezpieczeństwem na drodze? O tym już w najbliższy weekend


Pobieranie 12.29 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar12.29 Kb.
Poczesna, 24 kwietnia 2012 r.

Czas na rower!

Wiosna w pełni więc czas rozpocząć sezon rowerowy. Jak połączyć przyjemność z jazdy z bezpieczeństwem na drodze? O tym już w najbliższy weekend (28-29 kwietnia) opowiedzą eksperci podczas imprezy pod hasłem „Moda na 2 koła”, która się odbędzie na parkingu Centrum Handlowego Auchan Częstochowa. Wśród atrakcji są m.in. bezpłatny egzamin na kartę rowerową, alkogogle, symulator zderzeniowy, pokaz trialu, konkursy oraz pokazy Straży Pożarnej i Policji.

Kiedyś nazywano go welocyped lub bicykl. Polska nazwa pochodzi od pierwowzoru roweru współczesnego, który nazywał się Rover (wędrowiec). Moda na dwa koła nie przemija. Wręcz przeciwnie. Jazda na rowerze z roku na roku zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak, czy wszyscy wiedzą, jak poruszać się bezpiecznie?

Sprawny i prawidłowo wyposażony rower z pewnością zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego po zimie należy go odpowiednio przygotować i pamiętać o akcesoriach - odblaskach i kasku. Jednak sam sprawny sprzęt, to nie wszystko. Trzeba znać dobrze zasady ruchu drogowego, o których będą mówić policjanci w podczas wydarzenia „Moda na 2 koła”.

Aby zgodnie z prawem poruszać się po drogach publicznych, dzieci i młodzież muszą posiadać kartę rowerową. „Nauczymy najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Starsze dzieci powyżej 10. roku będą mogły w naszym miasteczku rowerowym zdać egzamin na kartę rowerową” - mówi Aleksandra Rzońca, menedżer Centrum Handlowego Auchan Częstochowa.

„Takie przedsięwzięcia wspierają bezpieczeństwo na drogach i popularyzują zdrowy tryb życia wśród mieszkańców naszej gminy. A jeśli naukę połączymy z zabawą, to sukces jest gwarantowany" - dodaje Krzysztof Ujma, wójt Gminy Poczesna, patronujący akcję.

Podczas drugiego dnia wydarzenia „Moda na 2 koła” (29 kwietnia) będzie można również podziwiać pokazy Tomasza Stockiego i Damiana Woźniaka, mistrzów Polski w trialu rowerowym - najbardziej widowiskowej konkurencji kolarskiej, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad rowerem i równowaga. Kolejną atrakcją będzie pokaz najnowszych rowerów i akcesoriów. Wszyscy, którzy przyjadą na imprezę swoim rowerem, będą mogli wziąć udział w konkursie jazdy czas.

Bezpieczną jazdę na rowerze wspiera Centrum Handlowe Auchan Częstochowa. Współorganizatorami akcji „Moda na 2 koła” są Gminny Ośrodek Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. Patronami Medialnymi są gazeta.pl oraz Radio Jura.
Impreza odbędzie się na parkingu Centrum Handlowego Auchan Częstochowa przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej 28 kwietnia w godzinach 12.00-18.00 oraz 29 kwietnia w godzinach 12.00-16.00.

Centrum Handlowe Auchan Częstochowa mieści się przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii mają do dyspozycji ponad 70 sklepów znanych i wiodących na rynku marek, które kompleksowo spełniają potrzeby całej rodziny. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze, z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Dla dzieci jest udostępniony darmowy plac zabaw. Przy CH Auchan Częstochowa mieszczą się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz stacja benzynowa.

Galeria jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00, natomiast w niedzielę od 9:30 do 20.00. Centrum Handlowe posiada 1460 miejsc parkingowych, w tym 40 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów są 4 bezpłatne linie autobusowe. CH zostało otwarte w 2001 roku, a w 2009 roku zostało rozbudowane. Więcej informacji na stronie internetowej www.centraauchan.pl/czestochowa.

***

Immochan to dział nieruchomości Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 20 galeriami z tysiącem lokali o łącznej powierzchni najmu 149 tys. m2. Największe z nich - liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji - to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumi oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu. Bogatą ofertę sklepów znajdujących się w galeriach handlowych wzmacnia hipermarket Auchan i stacje benzynowe Auchan. W ramach parków handlowych Auchan Immochan współpracuje z takimi firmami jak: Leroy Merlin, Decathlon, Norauto, Meble Agata, Imo Car Wash, McDonalds. Więcej informacji na www.centraauchan.pl.Kontakt dla mediów:

Aleksandra Rzońca

Menedżer CH Auchan Częstochowa


Centrum Handlowe Auchan Częstochowa

ul. Krakowska 10

42-262 Poczesna

a.rzonca@auchan.pl

+48 34 377 86 70

www.centraauchan.plMagdalena Mareczko

Konsultant Public Relations


Agencja REDCOMM

ul. Sabały 17

02-174 Warszawa

magdalena.mareczko@redcomm.pl

+48 604 566 066

www.redcomm.pl©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość