Strona główna

Disney „Fantazja” Polska premiera 1 czerwca 2014, Sala Kongresowa godzina: 19: 00


Pobieranie 10.35 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar10.35 Kb.


Disney

Fantazja”Polska premiera
1 czerwca 2014, Sala Kongresowa
godzina: 19:00

1 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi polska premiera słynnego koncertu filmowego „Fantazja" z 1940 roku. W filmie uznawanym za krok milowy w historii kina Walt Disney w genialny sposób połączył po raz pierwszy muzykę klasyczną z obrazem, zaskakując ekranową interpretacją wybitnych kompozycji Bacha, Czajkowskiego, Beethovena czy Musorgskiego.


W trakcie koncertu mistrzowskie animacje wyświetlane na ekranie kinowym zilustrują popularne dzieła muzyki klasycznej, które wykona na żywo jedna z najbardziej uznanych polskich orkiestr – Sinfonia Varsovia z towarzyszeniem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. Ponad 120 artystów zagra między innymi „Toccatę i Fugę” Jana Sebastiana Bacha, „VI Symfonię” Ludwiga van Beethovena, „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego czy „Noc na Łysej Górze” Modesta Musorgskiego. Wśród wspaniałych animacji nie zabraknie Myszki Miki w „Uczniu czarnoksiężnika” Paula Dukasa.
Koncert filmowy „Fantazja" jest owocem współpracy Walta Disneya z Leopoldem Stokowskim, słynnym dyrygentem polskiego pochodzenia. Muzyczno-filmowa podróż w świat klasycznych kompozycji i perfekcyjnej animacji od dziesięcioleci wywołuje szczery uśmiech na twarzach najmłodszych i budzi uśpioną wrażliwość dziecka w sercach dorosłych.
Bilety można nabyć w czterech kategoriach cenowych: 129, 109, 89 i 69 zł.
Dla dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (siedzących na kolanach rodziców).

Więcej informacji na:


www.MagiczneKoncerty.pl

Informacje o koncercie:

Termin: 1 czerwca 2014 (niedziela)

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN

Godzina: 19:00

Wykonawcy: Sinfonia Varsovia, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, Marcin Nałęcz-Niesiołowski - dyrygent

Bilety: 69, 89, 109, 129 złPROGRAM KONCERTU:

  • Jan Sebastian Bach – Toccata i Fuga d-moll

  • Paul Dukas – Uczeń czarnoksiężnika

  • Ludwig van Beethoven – VI Symfonia Pastoralna

  • Piotr Czajkowski – Dziadek do orzechów

  • Nikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela

  • Amilcare Ponchielli – Taniec godzin z opery Gioconda

  • Modest Musorgski – Noc na Łysej Górze

  • Franciszek Schubert – Ave MariaOrkiestra Sinfonia Varsovia
Sinfonia Varsovia występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Założona została w 1984 roku specjalnie na okoliczność występu w Polsce legendarnego skrzypka Yehudi Menuhina, który przyjął propozycję objęcia funkcji pierwszego gościnnego dyrygenta nowo powstałej orkiestry. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych - dyskografia liczy ponad 230 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. Organizatorem Orkiestry Sinfonia Varsovia jest Miasto Stołeczne Warszawa. W 2014 roku Sinfonia Varsovia obchodzi jubileusz 30-lecia.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość