Strona główna

Do publikacji: 30 sierpnia 2006 roku 12: 01


Pobieranie 23.12 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar23.12 Kb.


Do publikacji:

30 sierpnia 2006 roku 12:01
GM Communications

Detroit, Mich., USA

media.gm.com

Cadillac w drugiej fazie renesansu w Europie  • SRX z nowym wnętrzem i napędem na tylną oś

  • Escalade w sprzedaży pod koniec 2006

  • BLS z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów

  • STS dostępny w wersji 4x4

  • STS-V i XLR-V trafią na rynek w 2007 r.

Rocznik modelowy 2007 ma ogromne znaczenie dla Cadillaca, jeśli chodzi o umocnienie pozycji firmy wśród światowych marek luksusowych. Nowy, luksusowy SUV Escalade ma jej zapewnić prowadzenie w tym segmencie. Crossover SRX zachęca pełnym luksusu wnętrzem, natomiast modele serii V (XLR-V, STS-V) prezentują możliwości firmy w zakresie osiągów, luksusu i ekskluzywnego charakteru marki.


Nowa faza renesansu firmy w Europie ma na celu kontynuację postępu, jaki Cadillac uzyskał na polu designu i osiągów. „Faza druga” kładzie również większy nacisk na bardziej luksusowe produkty.
Nowe wnętrza modeli klasy crossover SRX oraz STS-V – XLR-V są wyposażone w elementy przycinane, szyte i wykańczane ręcznie z wielką starannością i dokładnością. Doładowany Northstar V-8 oferowany w modelach STS-V i XLR-V jest ręcznie montowany zgodnie z rygorystycznymi normami obowiązującymi w GM Performance Build Center w Wixom w stanie Michigan. Każdy egzemplarz wykonywany jest od początku do końca przez jednego pracownika. Nowy Escalade ma całkowicie zindywidualizowane, luksusowe wnętrze i wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania takie jak elektryczna regulacja foteli z tyłu czy system kamer wstecznych.


Najważniejsze aspekty produktów marki Cadillac w 2007 roku
SRX: luksusowy crossover SRX wkracza w 2007 rok z odmłodzonym wnętrzem. Całkowicie nowa deska rozdzielcza jest bardziej luksusowa i większa, posiada nowy panel instrumentów, ręczne wykończenie górnej części oraz konsoli centralnej, nowe są także panele drzwiowe, drewniane detale, analogowe zegary i kierownica.

Panel instrumentów i obicia drzwi produkowane są przy użyciu nowej techniki cięcia i szycia. Deska rozdzielcza jest wykonana ręcznie w sposób równie staranny jak w modelach STS-V i XLR-V i wprowadza mistrzostwo wykonania na rynek samochodów luksusowych.


W modelu 2007 nowością jest sześciobiegowa skrzynia biegów Hydra-Matic 6L50, która przyczynia się do zwiększenia osiągów i mniejszego zużycia paliwa. Była ona początkowo wprowadzona w popularnych modelach STS-V i XLR-V i jest obecnie standardem w modelach z silnikami V-8 oraz napędem na tylną oś i 4x4. Dotychczas w Europie była oferowana jedynie wersja modelu SRX z napędem na cztery koła, ale na początku 2007 roku pojawi się odmiana z napędem na tylną oś.


Escalade: całkowicie nowy Cadillac Escalade 2007, kolejna generacja luksusowego modelu z segmentu SUV, to nowy poziom mocy, stylu i elegancji i kolejny krok w europejskim renesansie Cadillaca.
Escalade 2007, powstały na podstawie opracowanej przez General Motors całkowicie nowej architektury pełnowymiarowego modelu klasy SUV, wyposażony jest w nowy napęd, układ jezdny oraz wyposażenie wnętrza i systemy związane z bezpieczeństwem. Dzięki tym zintegrowanym układom powstał najmocniejszy i najwydajniejszy luksusowy model SUV w tym segmencie rynku, wyposażony w nowy, całkowicie aluminiowy silnik V8 o pojemności skokowej 6,2 litra, mocy 409 KM (301 kW) i momencie obrotowym 565 Nm, wykorzystujący zmienne fazy rozrządu.
Model Escalade ma bardziej opływową, prostszą i bardziej sportową linię o lepszych właściwościach aerodynamicznych, a przy tym sprawia wrażenie mniejszego niż poprzednie wersje. Jest łatwo rozpoznawalny dzięki wykorzystaniu typowych elementów stylistyki, pochodzących z przełomowego pojazdu koncepcyjnego, Cadillac Sixteen, w tym lepiej dopracowaną atrapę chłodnicy, wloty powietrza na przednich błotnikach i chromowane dodatki.
Całkowicie nowe wnętrze jest kluczowym elementem nowego Escalade i wyznacza nowe standardy elegancji. Ciepłą i zachęcającą atmosferę uzupełniają najlepszej jakości materiały.
Cadillac Escalade pojawi się w salonach europejskich pod koniec 2006 roku.

BLS: W 2007 roku Cadillac zaprezentuje udoskonaloną wersję modelu BLS. Każda z ręcznych skrzyń modelu BLS będzie sześciobiegowa. W wersjach wyposażonych w automatyczną skrzynię z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi standardowa funkcja Sport Mode umożliwia kierowcy wybranie bardziej sportowego trybu zmiany biegów. Nowa przekładnia znajdzie się w sprzedaży po Salonie Paryskim.
STS: ekskluzywny sedan STS oferuje wysoki poziom luksusu w nowoczesnej karoserii. W 2007 roku Cadillac wprowadzi w modelu STS napęd na cztery koła, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na to rozwiązanie.
W modelu 2007 zadebiutuje sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów Hydra-Matic 6L50, która zapewnia lepsze osiągi i mniejsze zużycie paliwa. Wprowadzono ją początkowo w popularnych modelach STS-V i XLR-V, a obecnie jest standardowym rozwiązaniem w modelach z silnikiem V-8 oraz napędem na tylną oś lub na wszystkie koła. Nowa przekładnia oferuje wysokie przełożenie wynoszące 6,04:1, które zapewnia dobre przyspieszenie przy ruszaniu, a przy tym wysokie przełożenia nadbiegów, przyczyniające się do redukcji obrotów silnika w celu obniżenia poziomu zużycia paliwa i poziomu hałasu podczas jazdy z dużą szybkością. Dane szacunkowe przedstawione przez inżynierów z GM wykazały wzrost przyspieszenia od 0 do 100km/h o 7% i zmniejszenie zużycia paliwa o 5%. Model STS z napędem na cztery koła będzie dostępny na rynkach europejskich w czwartym kwartale 2006 roku.

STS-V: wyposażony w turbosprężarkę Cadillac STS-V na 2007 rok jest najlepszym przykładem osiągnięć marki pod względem mocy i parametrów. Jest zaawansowany tak jak wersja STS, ale zapewnia lepsze osiągi i bardziej luksusowy design rozwijającej się odmiany V. STS-V zadebiutował w Ameryce Północnej pod koniec 2005 roku. Jak niewiele samochodów przed nim, proponuje zarówno znakomite osiągi, jak i ręczne wykonanie detali.
STS o mocy 476 KM to najmocniejszy Cadillac w dziejach firmy. Ma wyjątkowe osiągi jak na samochód tej wielkości. Każdy z turbodoładowanych silników Northstar V-8 o pojemności skokowej 4,4 litra jest od początku do końca ręcznie montowany przez jednego pracownika w GM Performance Build Center w Wixom w stanie Michigan.
STS-V 2007 jest również pierwszym modelem, w którego wnętrzu zastosowano nową technologię przycinania i szycia. Elementy skórzane tapicerki wykonane są przez rzemieślników, którzy indywidualnie przycinają, nakładają i szyją elementy skórzane. STS-V ma się pojawić na rynkach europejskich w marcu 2007 roku.
XLR-V: Cadillac XLR-V 2007 jest charakterystycznym modelem w długiej historii Cadillaca. Oferuje lepsze osiągi i bardziej luksusowy design rozwijającej się serii V.

XLR-V jest najszybszym, najbardziej zwinnym i najbardziej ekskluzywnym modelem w historii Cadillaca. We wprowadzonym rynki na początku 2006 roku turbodoładowanym XLR-V również zastosowano technologię przycinania i szycia tapicerki.


Turbodoładowany silnik Northstar V-8 o mocy 448 KM modelu XLR-V jest ręcznie montowany zgodnie z ostrymi normami obowiązującymi w GM Performance GM Performance Build Center w Wixom w stanie Michigan. Podobnie jak w przypadku modelu STS-V, każdy silnik montowany jest od początku do końca przez jednego pracownika. Seria XLR-V zostanie wprowadzona do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2007 roku.
General Motors Corp. (NYSE: GM), największy producent samochodów na świecie jest liderem światowych rynków motoryzacyjnych od 75 lat. GM założone w 1908 roku zatrudnia obecnie ok. 327000 osób na całym świecie. Mające siedzibę główną w Detroit GM produkuje samochody osobowe i ciężarówki w 33 krajach. W 2005 roku sprzedano 9,17 miliona samochodów osobowych i ciężarowych GM następujących marek: Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, GM Daewoo, Holden, HUMMER, Opel, Pontiac, Saab, Saturn i Vauxhall. GM prowadzi jedno z czołowych przedsiębiorstw finansowych na świecie GMAC Finacial Services, które oferuje samochodowe, mieszkaniowe i handlowe usługi kredytowe oraz ubezpieczenia. Filia GM OnStar jest czołowym przedstawicielem w sektorze bezpieczeństwa i ochrony pojazdów oraz usług informacyjnych. Więcej informacji na stronie GM www.gm.com.

# # #


Kontakt:

Dick Braakhekke


Cadillac and Corvette Europe Public Relations
Tel: +31-346-258-627
E-mail: dbraakhekke@cadillaceurope.com


Christof Birringer
GM Global Product Communications
Tel: +1-313-667-0092
E-mail: christof.birringer@gm.com


Peter Erhardt

Marketing & PR Manager

Cadillac & Corvette Central Europe

Tel.: +36.23.507.172Email: perhardt@cadillac-ce.com


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość