Strona główna

Do publikacji: Kontakt: Teresa Davis 22 Marca, 2014 r


Pobieranie 8.51 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.51 Kb.


DO PUBLIKACJI: Kontakt: Teresa Davis

22 Marca, 2014 r. info@polishfestivalseattle.org

tel: 206-948-8064KOMUNIKAT PRASOWY
Kolejny Polski Festiwal w Seattle Center

Sobota, 12 lipca, 2014 uroczyste obchody polskiej kultury i tradycji

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje trzecia edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center. W dniu 12 lipca, wspólnie z publicznością miasta Seattle będziemy świętować polskie tradycje i współczesne osiągnięcia kultury.

W programie festiwalu przewidziane są liczne atrakcje i dużo wspaniałej darmowej rozrywki. Znajdą się w nim, między innymi, występy zespołów folklorystycznych i tańca współczesnego, wystawa plakatu artystycznego, warsztaty sztuki ludowej, prezentacje gotowania oraz zajęcia dla dzieci. W tym roku ponownie odbędzie się pokaz mody prezentujący regionalne kostiumy z Polski. W ramach kiermaszu na stoiskach artystów zaprezentowane zostaną szkło artystyczne, ręcznie malowana ceramika z Bolesławca, kryształy, biżuteria i artystyczne wycinanki. Można będzie uzyskać informacje o działalności i osiągnięciach zamieszkałej tu Polonii, jak również o polskich atrakcjach turystycznych. Ogródek piwny będzie serwował szeroki wybór importowanych polskich napojów. Będzie również można delektować się wspaniałymi potrawami polskiej kuchni.

W tym roku festiwalowi goście będą mogli zapoznać się z kulturą Pomorza i Kaszub, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Nowością w tym roku są również wystawy i demonstracje przybliżające polskie pasje kultywowane od pokoleń między innymi: tradycje hodowli pszczół i przerobu miodu -codziennego smakołyku na polskim stole; grzybobranie i używanie grzybów w tradycyjnych polskich potrawach; kunszt robienia kiełbas i degustacja tradycyjnych wyrobów.


CO: Polski Festiwal w Seattle

GDZIE: Seattle Center (Armory i Fisher Rooftop),305 Harrison Street, Seattle, WA 98109

KIEDY: Sobota, 12 lipca, 2014 w godzinach 12-20

KTO: Polonia na Północno-Zachodnim WybrzeżuKOSZT: Wstęp Wolny
Polski Festiwal jest organizowany przez społeczność polsko-amerykańską we współpracy z Seattle Center oraz realizowany przez Fundację Domu Polskiego, organizację nie-dochodowa. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z info@polishfestivalseattle.org lub pisząc na adres 1714 18th Avenue Seattle, WA 98122. www.polishfestivalseattle.org©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość