Strona główna

Duża Scena „Testosteron” Bilety ulgowe dla naszych członków związku można nabyć w kasie teatru w cenie 20 zł


Pobieranie 12.4 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar12.4 Kb.Teatr Polski w Bielsku-Białej oraz Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność zapraszają w czerwcu na przedstawienia pt. „Testosteron” , „Szalone nożyczki”, „Szfejk”oraz „Stachura”.
11 i 12 czerwiec 2009 r.
Godz. 19.00
Duża Scena
Testosteron

Bilety ulgowe dla naszych członków związku można nabyć w kasie teatru w cenie 20 zł po okazaniu karty Grosik.
Bilet normalny kosztuje 30 zł.

- Pomyślałem, że warto byłoby opowiedzieć, jak trudno być człowiekiem, kiedy jest się mężczyzną - wyznał Andrzej Saramonowicz krytykowi Romanowi Pawłowskiemu. Prapremiera tej komedii w 2002 roku w warszawskiej Montowni została odebrana jako męska odpowiedź na Dzienniki Bridget Jones, drukowane przez pisma kobiece porady na temat 100 sposobów osiągania orgazmu czy zatrzymania przy sobie mężczyzny, a żeby pozostać na gruncie teatralnym - na głośne Monologi waginy Eve Ensler. Sztuka Saramonowicza - znanego także jako scenarzysta filmowy (Pół serio, Ciało) - stała się repertuarowym przebojem. W pierwszym sezonie obejrzało ją na ponad 100 przedstawieniach 30 tysięcy widzów. To chyba największy sukces frekwencyjny nowego polskiego dramatu.14 i 17 czerwiec 2009 r.
Godz. 19.00
Duża Scena
„Szalone nożyczki”

Bilety ulgowe dla naszych członków związku można nabyć w kasie teatru w cenie 20 zł po okazaniu karty Grosik.
Bilet normalny kosztuje 30 zł.
Bohaterem sztuki jest Tonio - właściciel zakładu fryzjerskiego.

Polską prapremierę w Teatrze Powszechnym w Łodzi (marzec 1999), a później inscenizację w Teatrze Kwadrat w Warszawie (listopad) przygotował - oczywiście po wymaganym "szkoleniu" w Waszyngtonie - Marcin Sławiński, reżyser naszego przedstawienia. Zgodnie z zasadą ustaloną przez Amerykanów, akcję sztuki usytuował w łódzkich, warszawskich, czy bielskich realiach. Stąd w tej amerykańskiej sztuce Kozy, Straconka, ul. 11 Listopada i Kamienica.


Jak dotąd najdłużej pokazywano to przedstawienie w Bostonie (20 lat) 1 w Chicago (18 lat). Podobno to światowy rekord teatralny. Ulica Warrenton Street - gdzie w Bostonie mieści się teatr, w którym grane jest to przedstawienie - już oficjalnie nazywana jest ulicą "Szalonych nożyczek". Czy tak będziemy za ćwierć wieku nazywać ulicę 1 Maja w Bielsku-Białej? Zależy to od Szanownej Publiczności, od której - w tym przedstawieniu wyraźniej niż zazwyczaj - zależy wszystko.

20 czerwca 2009 r.
Godz. 18.00
Duża Scena
Stachura

Piosenki E.Stachury śpiewa Piotr Machalica

Energetyzujący, pełen prawdziwych emocji koncert:

Stachura

Muzyka: Jerzy Satanowski


Marcin Lamchkontrabas, aranżacje, kierownictwo muzyczne,
Dariusz Bafeltowski – gitary,
Krzysztof Niedźwiecki gitary21 czerwca 2009 r.
Godz. 18.00
Duża Scena
Szwejk

Bilety ulgowe dla naszych członków związku można nabyć w kasie teatru w cenie 30 zł po okazaniu karty Grosik.
Bilet normalny kosztuje 40 zł.

Jest to sztuka o Józefie Szwejku - żołnierzu z pierwszej wojny światowej, który „walczy, za pomocą pozornego idiotyzmu, z wojną samą i z instytucjami dążącego do omnipotencji państwa, ratując swój mały świat >>tuningowanych<< piesków, gospody „U Kalicha” i prostych przyjemności. Odczytuje się jego historię na dwa sposoby: albo jako ostrą satyrę antywojenną, albo jako (mimowolny) hołd złożony monarchii Franciszka Józefa. Do tego pierwszego nurtu nawiązują słynne inscenizacje teatralne sprzed lat - niemiecka, Erwina Piscatora (1928), do której scenografię projektował George Grosz czy polska, Leona Schillera (1930). Do drugiego - kultowy film Karela Steklego z Rudolfem Hrušínskim w roli Szwejka (1957) i wysiłki zastępów "szwejkologów", których przywódcą w Polsce jest Leszek Mazan. Inscenizacja Roberta Talarczyka mieści się raczej w tym drugim, bardziej sentymentalnym nurcie. Reżyser, autor adaptacji i piosenek, w mitycznej krainie Habsburgów dostrzega pierwowzór współczesnego projektu europejskiego. I pragnie na scenie tę mityczną krainę wskrzesić za pomocą wielkiego widowiska, w którym występuje 30 aktorów, grających na tle monumentalnej dekoracji w ponad 50 kostiumach.


W muzyce autorstwa Krzysztofa Maciejowskiego słychać nawiązania do Kurta Weilla i Gorana Bregovicia. Pojawia się też sam Najjaśniejszy Pan, którego gra gościnnie Bernard Krawczyk.

Sztuką pt „Szwejk” Teatr Polski w Bielsku-Białej kończy obecny sezon. Po spektaklu dobędzie się szereg konkursów. Przewidziane są nagrody dla publiczności. Przerwa teatralna potrwa do 12 września 2009roku.

Bilety można zamówić dzwoniąc pod numer 033 82-284-53.

Dział Rozwoju ZwiązkuMarek Bogusz


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość