Strona główna

Działalność/wizyty z zagranicy


Pobieranie 7.5 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar7.5 Kb.
Działalność/wizyty z zagranicySPB wielokrotnie gościło w naszym kraju przedstawicieli  zarządu IBA na czele z jego prezydentami. Jako sędziowie w konkursach, czy jako prelegenci i wykładowcy polskim barmanom służyli swoim doświadczeniem i pomocą doświadczeni koledzy z różnych krajów.
Do szczególnie ważnych wydarzeń należy Konferencja IBA, która odbyła się na początku tego roku w Warszawie. Uczestniczyli w niej prezydenci narodowych organizacji z Europy, a spotkaniu przewodniczył Prezydent  IBA Mr Derrick Lee.  Mr Derrick Lee po raz pierwszy odwiedził Polskę w 2007 roku, przy okazji Międzynarodowego konkursu Wyborowa Festiwal Drink. W naszym kraju wielokrotnie gościliśmy także prezydenta IBA na Europę Rona Busmana.
Przyjęliśmy z wizytą Uberto Caselli i innych mistrzów sztuki barmańskiej z Włoch, Francji czy Holandii, którzy podczas odwiedzin prowadzili zajęcia tematyczne z naszymi barmanami.
W 1995 i 1996 John Bandy i Andrew Lewis barmani amerykańscy freestajlerzy, prowadzili zajęcia z zakresu tej dziedziny dla polskich barmanów.
Konkursy zagraniczneNajważniejszym sprawdzianem umiejętności, dobrego smaku ale również opanowania i elegancji w wykonania napojów mieszanych są niewątpliwie Konkursy WCC w czasie trwania Kongresów IBA. Oprócz nich polscy barmani cyklicznie reprezentują naszą organizację  w międzynarodowych konkursach w różnych krajach.
Startowaliśmy między innymi:Na Węgrzech w Turnieju „Campari Budapest Cup”, w Chorwackiej Opatiji, Starimgradzie czy Dubrowniku. Często jesteśmy zapraszani na zawody do Słowenii (Bled, Lubliana) oraz do Czech, zwłaszcza do wzięcia udziału w bardzo prestiżowym konkursie soft drinków „Mattoni Grand Drink”, organizowanym przez producenta wód mineralnych z Karlowych Varów lub na „Rudolf Jelinek Cup”. Na Słowacji niejednokrotnie nasi reprezentanci brali udział w konkursie ”Tatrzański Pochar”, natomiast w Niemczech, od wielu lat uczestniczymy w zawodach "Baltic Cup" w Heringsdorfie lub na Targach Hotelarstwa i Gastronomii „Intergastra” w Stuttgarcie, przy okazji których odbywają się również konkursy. Od wielu lat delegacje polskich barmanów uczestniczą w konkursach organizowanych na dalekim wschodzie np. w Hong Kongu, w Szanghaju, na Tajwanie, Macao, Singapurze. Warto wspomnieć o sukcesie Polaków Hong Kongu w 2004 roku, kiedy to Dariusz Kosiorek w kategorii klasycznej,  a Krzysztof Drabik w 2005 w Szanghaju kategorii flair sięgnęli po pierwsze miejsca. Regularnie polscy barmani uczestniczą i osiągają wysokie notowania w konkursie Marie Brizard  IBS (International Bartender Seminar) we Francji oraz w konkursie finałowym Finlandia Vodka Cup w Finlandii.  Braliśmy udział w konkursach w Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Bułgarii, Rosji oraz w wielu innych zorganizowanych przez krajowe organizacje narodowe, skupione w IBA .
Międzynarodowe Konkursy w Polsce
Stowarzyszenie Polskich Barmanów było organizatorem i współorganizatorem kilku konkursów międzynarodowych. Wymienić tutaj należy I Międzynarodowy Konkurs Koktajli w 1994r. zorganizowany z ówczesną firmą Seagram.  W 1999 r. Światowy Konkurs w kategorii flair „Golden Shaker” z firma Unicum – Bols Polska, a w roku 2003 finał międzynarodowego Konkursu „Wyborowa Festiwal Drink” w Kopalni Soli w Wieliczce oraz jego następna międzynarodowa edycja w kategorii flair, w 2008 roku.
Organizacja Konkursów krajowych Członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów uczestniczą również w przygotowaniu i prowadzeniu wielu konkursów krajowych. Do barmańskich zmagań organizowanych w naszym kraju, bez wątpienia, zaliczyć należy odbywający się najdłużej i w niezmiennej formie, konkurs eliminacyjny z Firma Brown Forman Finlandia Vodka Cup - w tym  roku odbędzie się już 11 edycja tego konkursu.  Z Firmą Brown Forman współdziałaliśmy również przy dwóch edycjach konkursów „DE Kuyper – Fancy Drink”.
Z firmą Bacardi Martini współpracowaliśmy przy organizacji wielu edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Barmanów PZH”, a dziś wielu naszych barmanów wspiera swoją pracą „Olimpiadę Młodych Barmanów”.
Również wieloletnia współpraca z Firmą Wyborowa S.A. zaowocowała wspólnymi konkursami krajowymi pn.:  „Wyborowa Festiwal Drink”.
O kilku lat naszym ważnym partnerem jest polska firma „Maspex” z Wadowic, z którą mieliśmy przyjemność przygotować serię konkursów bezalkoholowych o nazwie „Tymbark Drinks Festiwal”
Z Racke Polska działaliśmy przy konkursach eliminacyjnych do światowego konkursu ”Grand Marnier Trophy”.  Pierwszy w Polsce i jedyny konkurs dla pań pt: „Let`s Mix Ladys” projekt realizowany wspólnie z „Diageo Polska”. Z przedstawicielami Cinzano-Vinpol organizowaliśmy konkurs pn.: ”Be Orginal, Be Yourself”. Przy mocnym wsparciu Firmy Monin udało nam się zorganizować wiele konkursów, z różnymi partnerami. Ostatnim przedsięwzięciem był konkurs eliminacyjny do mistrzostw świata w 2010. 


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość