Strona główna

Frost & Sullivan omawia strategie rozwoju z premierem Litwy


Pobieranie 9.09 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar9.09 Kb.
Frost & Sullivan omawia strategie rozwoju z premierem Litwy
Londyn, 1 czerwca 2010 – Prezes Frost & Sullivan, David Frigstad, szef operacji globalnych, Aroop Zutshi oraz dyrektor operacyjny na Europę, Jan E. Kristiansen, spotkali się w Wilnie z premierem Litwy Andriusem Kubiliusem, ministrem transportu Eligijumem Masiulisem, ambasadorami oraz kluczowymi postaciami litewskiej sceny politycznej i biznesu. Celem spotkania było omówienie stojących przed tym krajem możliwości wynikających ze światowych megatrendów.
Frost & Sullivan może odegrać istotną i bardzo aktywną rolę we wsparciu rozwoju publicznego i prywatnego sektora na Litwie. „To naprawdę godne podziwu, w jaki sposób Litwa, mimo wielu wyzwań i ograniczeń, czyni ogromne postępy na drodze do restrukturyzacji i stopniowo staje się znaczącą siłą gospodarczą, nie tylko w regionie bałtyckim, ale też na arenie międzynarodowej” – mówi Jan E. Kristiansen. – „Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu, globalnemu zasięgowi i świetnym kontaktom z innowatorami oraz firmami wykorzystującymi w działalności biznesowej najlepsze praktyki, Frost & Sullivan ma wszelkie atuty, by wspierać litewski rząd i przedsiębiorstwa w opracowywaniu i wdrażaniu skutecznych strategii rozwoju.”
Frost & Sullivan dostrzega ogromny potencjał dynamicznie rozwijającej się gospodarki litewskiej, przede wszystkim w dziedzinach infrastruktury, transportu oraz komunikacji, ze szczególnym naciskiem na rynek pojazdów elektrycznych. Podczas spotkań w ministerstwach Gospodarki, Rozwoju i Transportu oraz w grupie NASDAQ OMX Group, członkowie kadry zarządzającej Frost & Sullivan dyskutowali z gospodarzami na temat przyszłości litewskiej gospodarki oraz możliwości nawiązania strategicznego partnerstwa pomiędzy firmą Frost & Sullivan i kluczowymi litewskimi interesariuszami w celu promowania litewskich innowacji i przedsiębiorstw na świecie. Omawiana była także możliwość otwarcia biura Frost & Sullivan w Wilnie.
Obie strony zgodnie stwierdziły, że niezwykle istotnym wydarzeniem będzie konferencja dotycząca Rozwoju, Innowacji i Przywództwa w Regionie Bałtyckim (Baltic Growth, Innovation and Leadership, GIL), która odbędzie się na Litwie już niedługo, oraz potencjalne stworzenie Globalnego Centrum Innowacji (GIC), które pomogłoby sprostać wyzwaniom stojącym przed regionem bałtyckim. „Innowacyjność to główne źródło, z którego trzeba czerpać, by móc stworzyć lepszą przyszłość i wpłynąć na kondycję całego świata” – stwierdza David Frigstad. – „Nasi gospodarze byli żywo zainteresowani tym, w jaki sposób zwiększenie roli rządu i firm w realizacji globalnego programu Rozwoju, Innowacji i Przywództwa może pomóc w opracowywaniu silnych strategii rozwoju, które pozwoliłyby przyspieszyć wzrost, stymulować innowacyjność i wprowadzić zarządzanie oparte na nowatorskiej wizji.”


O Frost & Sullivan

Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Wzrostu, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania. Program firmy – Growth Partnership Service – dostarcza dokładnych badań rynkowych i modeli najlepszych praktyk, aby wspomóc generowanie, ewaluację i wdrożenie skutecznych strategii wzrostu. Frost & Sullivan ma ponad 45-letnie doświadczenie we współpracy z firmami z listy Global 1000, przedsiębiorstwami rozwijającymi się oraz społecznościami inwestorskimi. Posiada 40 biur działających na 6 kontynentach. Więcej informacji na temat Partnerstwa na Rzecz Wzrostu firmy Frost & Sullivan pod adresem http://www.frost.com.


Joanna Lewandowska
Corporate Communications
P: +48 22 390 41 46
E: joanna.lewandowska@frost.com

http://www.frost.com


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość