Strona główna

Gospodarstwo agroturystyczne


Pobieranie 11.94 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar11.94 Kb.


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE

MAYA”GORZYCA 35, 66-300 MIĘDZYRZECZ

Tel. 95-741-23-91, www.agroturmaya.pl email- mike@firmamaya.pl

Gorzyca, 03 wrzesnia 2012 roku

..............................................................................
..............................................................................
...............................................................................

Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie informacji o JESIENNYM

RAJDZIE CHARYTATYWNYM MIłOŚNIKÓW TURYSTYKI AKTYWNEJ im. druhny Natalii Machałowej oraz o udział w tej imprezie.

Impreza odbędzie się 15 wrzesnia br. i zasługuje na poparcie ze względu na jej szczytny cel: wpisowe w całości zostanie przekazane na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów powiatu międzyrzeckiego, czyli na konto Międzyrzeckiego Koła „Wspieramy Mlode Talenty”. Pozostałe cele imprezy to: popularyzacja różnych form turystyki aktywnej i edukacja przyrodniczo- ekologiczna.

Mile widziany sponsoring fantów na loterię.
Zapraszamy do współpracy w korzystaniu z relaksu w naszej Agroturystyce „Maya”.


Pozdrawiamy.

Do zobaczenia w Gorzycy.

Michał i Janusz Aleksander Biczowie

Rajdy Charytatywne

imienia Druhny Natalii Machałowej

Harcmistrzyni Natalia Machałowa (13.07.1916 - 01.12.1984)


Była ogólnie znaną i cenioną działaczką harcerską najpełniej jednak swą działalność rozwinęła w środowisku białogońskim. Pełniła funkcję komendantki Szczepu im. Stanisława Staszica, kierowała pracą drużyn zuchowych i harcerskich.
W swojej wieloletniej pracy w ZHP z dziećmi i młodzieżą druhna Natalia Machałowa miała wiele osiągnięć. Za działalność dla dobra dzieci, środowiska i Kielecczyzny otrzymała wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, m. in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż za Zasługi dla ZHP.
Posiadała wielkie umiejętności współdziałania w procesie wychowania, potrafiła wciągnąć do współpracy wiele osób, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z harcerstwem. Wspaniałe cechy osobowości zostały zakorzenione w Niej na zawsze już we wczesnym dzieciństwie. Do tych podstawowych zaliczyć należy oddanie innym ludziom. Widziała ich troski, problemy i zawsze starała się pomóc nie oczekując w zamian nagród ani podziękowań. Druhnę Natalię zawsze otaczał krąg zuchów, harcerzy i instruktorów z różnym stażem pracy. Każdego z nich potrafiła dostrzec, każdemu podsunąć jakiś pomysł do zrealizowania i co najważniejsze – każdy chciał słuchać tych rad i uwag.
11 września 1985 roku Rada Chorągwi Kieleckiej ustanowiła medal im. hm. PL Natalii Machałowej, działaczki społecznej i harcerskiej, nauczycielki, szczególnie zasłużonej dla rozwoju harcerstwa i oświaty.
Medal ten przyznawany jest instruktorom Chorągwi Kieleckiej im. S. Żeromskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności ideowo – wychowawczej w ZHP ze szczególnym uwzględnieniem pełnienia funkcji drużynowych i szczepowych. Uroczystość ta odbywa się zawsze 1 grudnia, w rocznicę śmierci Natalii Machałowej, która w bieżącym - 2004 roku będzie obchodzona szczególnie, ponieważ już po raz dwudziesty.
Przez całe swoje życie druhna Natalia została wierna przekonaniu, że „pełnią człowieczeństwa jest umiłowanie kwiatów, muzyki i dziecka”.
Szczególnie ważne jest to, iż zostawiła trwałe ślady swojej działalności. Największym z nich jest wybudowany z Jej inicjatywy Dom Harcerza w Białogonie.

Źródło: www.dhkielce.zhp.pl

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość