Strona główna

Gwiazdami „Polskiego Balu będą sopranistka Magdalena Stefaniak i tenor Hubert


Pobieranie 4.95 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar4.95 Kb.
POLSKI BAL

IX edycja Wiedeńskich Koncertów Noworocznych Sinfonietty Polonii nosi tytuł „POLSKI BAL”. Królować w nim będzie muzyka Polski i klimat polskich bali, na których co prawda zmieniają się co roku najmodniejsze tańce, ale znakomici polscy kompozytorzy stworzyli wiele utworów, które stały się ponadczasowymi przebojami, łączącymi pokolenia i sprawiającymi, że Polacy nadal potrafią zatańczyć poloneza, mazurka, tango czy walca.


Zabrzmią m. in.: Walc Barbary z „Nocy i dni” w nowej aranżacji Gabriela Kaczmarka, słynne przeboje filmowe Wojciecha Kilara i Krzesimira Dębskiego, przedwojenne tango Władysława Lidauera „Graj skrzypku, graj” w nowej aranżacji Marcina Hermana i wiele zaskakujących niespodzianek, ukazujących relacje muzyki polskiej z wiedeńską.

Gwiazdami „Polskiego Balu” będą sopranistka Magdalena Stefaniak i tenor Hubert

Stolarski, którego słuchacze pamiętają zapewne z występów w serii noworocznej „Nowy Jork kontra Wiedeń” z 2013 roku, a także z wielu świetnych kreacji w Teatrze Muzycznym i Teatrze Wielkim w Poznaniu. Laureat pierwszych nagród w konkursach im. Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz im. Krystyny Jamroz w Kielcach, III nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Iuventus Canti” na Słowacji, jest obecnie solistą Opery na Zamku w Szczecinie. Magdalena Stefaniak, laureatka VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie, kreuje na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu tytułową partię Alicji w widowisku „Alicja w Krainie Czarów”. Podczas koncertów noworocznych usłyszymy ją w piosenkach o zupełnie innym charakterze, ale także w duetach ze skrzypkiem Marcinem Hermanem - naszym kolejnym solistą. Marcin Herman wykona z Magdą Stafaniak duet Alicji i Kapelusznika z „Alicji w Krainie Czarów” Gabriela Kaczmarka, a z Hubertam Stolarskim słynną arię „Graj, cyganie” z operetki „Hrabina Marica” w swojej aranżacji.
Zgodnie z tradycją wszystkich edycji „Wiedeńskich Koncertów Noworocznych”, pojawi się także muzyka J. Straussa, w tym - po raz pierwszy zabrzmią „Warszawska Polka” oraz Stadt und Land, Polka mazurka. Dyryguje maestro Cheung Chau.

Koncert „POLSKI BAL” odbędzie się zgodnie z obrzańską tradycją w niedzielę 3 stycznia, o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jakuba w Obrze.

Honorowy patronat objęli: Starosta Wolsztynski Janusz Frąckowiak oraz Rektor WSD w Obrze, O. Dr Józef Wcislo.

Patronat medialny: Głos Wlkp, WTK i epoznan.pl, Radio Merkury, Radio Emaus.WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość