Strona główna

Hiszpania I portugalia madryt – lizbona – toledo – segovia – avilla salamanka – compostela – braga nazare – bathala ocean


Pobieranie 25.28 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar25.28 Kb.
P I E L G R Z Y M K A T W O J E G O Ż Y C I A

HISZPANIA i PORTUGALIA F A T I M A HISZPANIA i PORTUGALIAMADRYT – LIZBONA – TOLEDO – SEGOVIA – AVILLA - SALAMANKA – COMPOSTELA – BRAGA - NAZARE – BATHALA - OCEAN

PROGRAM DUSZPASTERSKI OPARTY O PRAWA DUCHOWEGO ŻYCIA ORAZ DUCHOWOŚC J. P. II i DUCHOWOŚC Św. S. FAUSTYNY O BOŻYM MIŁOSIERDZIU.1 Dzień


WYLOT Z WROCŁAWIA, BERLINA LUB KATOWIC – DO MADRYTU LUB BARCELONY. Spokojny, panoramiczny przejazd przez centrum miasta. MADRYT -. Zobaczymy część Burbońską i Habsburską. Np. Przejazd panoramiczny Paseo Castellana – Gran Via. Plaza Castillia – „Brama Europy” i Wieżowce ‘Tour de Kioto”. Stadion Santiago Bernabeu Realu Madryt, Place; Hiszpański, Sol, Mayor, Oriente, Pałac Królewski. Katedra NS Almudena – msza św. , Bazylika Św. Michała – K-ł Opus Dei. Dworzec Atocha – stara częśc + pomnik ataku terrorystycznego, przejście obok Muzeum Prado ( środa/niedziela – możliwość wejścia ) , odpoczynek w Parku Królewskim Retiro – park ,piękny i rozległy z jeziorem jest alternatywą dla osób starszych nie mogących długo zwiedzać i chodzić z grupą – reszta zwiedzających dotrze do tego parku + Madrycka arena walk z bykami. Madryckie Sanktuarium Serca Pana Jezusa na wzgórzu Los Angeles – środek geograficzny Hiszpanii, punkt widokowy. Przejazd do hotelu , obiado-kolacja, nocleg. UWAGA zwiedzanie jest przedstawione w całości na cały czas pobytu w Madrycie. Może ono być rozłożony na kolejny dzień. Ważne abyśmy nastawieni byli na spokojne tempo dobrego zwiedzania. Gwarantujemy poukładany sposób nawet dla osób mających problemy z wytrzymałością fizyczna. Mamy dwa warianty zwiedzania dla grupy w jednym mieście.

2 Dzień


Śniadanie. Przejazd do SEGOVII – zobaczymy słynny rzymski akwedukt, liczne romańskie kościoły, Katedrę, arabski Alkazar i nawiedzimy Sanktuarium Św. Jana od Krzyża. Miejsce grobu w/w Świętego w opactwie Karmelitańskim. Przejazd do AVILLI - przejdziemy wzdłóż średniowiecznych murów miasta , przez Pl. Św. Teresy do konwentu Św. Teresy Wielkiej . Wracając zobaczymy uliczki miasta i katedrę i bazylikę Św. Wincentego. Dojazd na nocleg do SALAMANKI .Obiado-kolacja. Wieczorny spacer po uniwersyteckim mieście

3 Dzień


Śniadanie. Centrum SALAMNAKI . Spacer z Plaza Mayor uliczkami wzdłuż gmachów uniwersytetów, dom z muszlami, Katedra „Nowa” i „Stara”. Dziedziniec główny uniwersytetu, antyczna , czynna do dziś uniwersytecka restauracja, niepowtarzająca atmosfera sławnego średniowiecznego uniwersytetu. Most Rzymski. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA, zakwaterowanie, obiado-kolacja, nocleg.

4 Dzień


Śniadanie. Dojazd do sanktuarium . COMPOSTELA, Katedra, Grób Św. Jakuba Apostoła Starszego. 12.00 msza św. miedzynarodowa. Zwiedzanie katedry po mszy św. Czas wolny, okolice sanktuarium. 14.00 wyjazd z Compostelii. Przyjazd do BRAGI , do barokowego Sanktuarium Dzieciątka Jezus ( Bom Jezus ). Panorama całego miasta - portugalskiego Rzymu. Fakultatywnie NAZARE - OCEAN ( lub w innym dniu ) . Przejazd do Fatimy. FATIMA SANKTUARIUM - Grupowe uroczyste wejście na plac sanktuarium, przywitanie się z Jezusem w Najśw. Sakr. oraz Matka Bożą w Kaplicy Objawień. Zakwaterowanie w hotelu, obiado- kolacja. Liturgia wieczorna i procesją ze świecami.

5 Dzień


FATIMA – Śniadanie 10.45 wyjście do sanktuarium. Z przewodnikiem zapoznanie się z historią, przesłaniem objawień maryjnych oraz topografią terenów i najważniejszymi miejscami sanktuarium. Symbolika budowli. M.in. Kaplica Objawień, Nowa i Stara Bazylika. Groby Hiacynty, Franciszka i s. Łucji. Dom „Błękitnej Armii”, bizantyńska kaplica , miejsce przechowywania Ikony MB Kazańskiej. Mur Berliński. Projekcja filmu o Fatimie. Msza Św. W bazylice lub Kaplicy Objawień. Czas wolny. 13.30 wyjazd nad ocean do NAZARE ( 35 km) , do najstarszego sanktuarium maryjnego w Portugalii, oraz pobyt – odpoczynek na plaży / jeżeli nie zdążymy w dniu poprzednim /.. W drodze powrotnej nawiedzenie kościoła, bazyliki w portugalskim stylu manuelińskim w BATHALA. Sanktuarium MB Zwycięskiej, niedokończone mauzoleum królów Portugalii. Obiado – kolacja. 21.30 Liturgia wieczorna – czuwanie, procesja ze świecami. Czas w Fatimie jest tak zaplanowany aby w spokoju, ciszy, bez tzw. „gonienia” przeżyć godnie, dobrze i mądrze.

6 Dzień


FATIMA – LIZBONA – OCEAN - FATIMA. Śniadanie. Msza Św. w Kaplicy Objawień lub Bazylice. Wyjazd do Lizbony. W stolicy Portugalii zwiedzamy; Dzielnice Belem z Opactwem Św. Hieronima z grobami Vasco de Gamy i pisarza Camoesa. Spojrzymy na Pomnik Wielkich Odkrywców wypraw oceanicznych. zobaczymy manuelińską wieżę obronną Belem z figurą MB Szczęśliwego Powrotu. Wszystko to w ujściu Tagu do oceanu z panoramą na dwa wielkie mosty Vasco da Gamy ( 17 km ) oraz Most 24 kwietnia. Przejedziemy do Katedry a przy niej nawiedzimy K-ł Św. Antoniego „Lizbońskiego” , stojącego w miejscu narodzin w/w Świętego. Spacerkiem udamy się do dzielnicy Baixa, wybudowanej po wielkim trzęsieniu ziemi z pięknymi placami miasta. Wejdziemy na jeden z punktów widokowych i spojrzymy na panoramę miasta. Czas wolny pozwoli nam na skosztowanie atmosfery życia mieszkańców stolicy. Odjeżdżając z Plaza Commercio przejdziemy przez centralny pasaż miasta obok pomniku markiza Pombala lub przez super nowoczesna dzielnice EXPO. Po powrocie do Fatimy (ok. 130 km), udamy się do największego i tańszego sklepu z dewocjonaliami, pamiątkami z Fatimy. Obiado-kolacja. Wieczorna liturgia w sanktuarium.

7 Dzień


FATIMA. NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ PIELGRZYMKI.

Śniadanie. W tym szczególnym dniu PIELGRZYMA, odpowiadając na wezwanie Matki Bożej, praktykujemy post o chlebie i wodzie, dołączając do takiej postawy naszą osobistą i wspólną modlitwę w naszych intencjach. W tym dniu nie będzie już planowanych posiłków. Każdy usłyszy stosowną konferencję wydrukowaną na piśmie. Post nie oznacza NIC NIE JEŚĆ – trzeba jeść ale chleb i wodę. Msza Św. w Kaplicy Objawień lub bazylice. O godz. 13.30 spotykamy się na placu i udajemy się na Drogę Krzyżową. Zakończymy ją w Kaplicy Węgierskiej udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych lub zawierzeniem – oddaniem swojego życia Panu Jezusowi i niepokalanemu Sercu NMP.. Przejdziemy przez miejsce objawienia się anioła do wioseczki Aljustriel. Nawiedzimy tam domy w których żyli Pastuszkowie z Fatimy Hiacynta, Franciszek i Łucja. Powrócimy do hotelu. Wieczorna liturgia w sanktuarium.

8 Dzień

9/10 dzien


FATIMA – TOLEDO – MADRYT.

Śniadanie. Msza Św. na zakończenie pobytu w Fatimie w Kaplicy Objawień. Wyjazd o godz. 8.30 do Madrytu. W drodze powrotnej nawiedzenie TOLEDO – perłę hiszpańskich miast. Spacerkiem przechodząc uliczkami miasta dojdziemy i nawiedzimy Katedrę z zbiorami obrazów malarzy hiszpańskich w tym toledańczyka El Greco. Przy pomniku pisarza Servantesa i arabskim Alkazarze pożegnamy się z byłą stolica Hiszpanii. Hotel w Madrycie lub w centrum. Obiado-kolacja.

Śniadanie. MADRYT – dokończenie zwiedzania stolicy Hiszpanii wg programu z pierwszego dnia. Przejazd na lotnisko Barajas. Odprawa i w godzinach wieczornych przelot do Berlina. Transfer autokarowy do Polski. Przejazd do miejsca wyjazdu po ok. 5 godz. od wylądowania w Berlinie.

CENTRALNYM PUNKTEM PIELGRZYMKI JEST POBYT W FATIMIE I JEMU PODPORZĄDKOWANY JEST CAŁY PROGRAM.

900 zł to zaliczka na bilety lotnicze. Wpłata na 120 - 60 dni przed wylotem lub wcześniej gwarantuje utrzymanie w/w kosztów.

SPOKOJNIE, MĄDRZE PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY CZAS ZWIEDZANIA. GWARANTUJEMY DOBRY ODPOCZYNEK. Obok turystycznego zwiedzania przygotowany z góry program duszpasterski –TO NOWA JAKOŚĆ W POLSKIM DUSZPASTERSTWIE PIELGRZYMKOWYM. Stosujemy w programie DWUPŁASZCZYZNOWOŚC uczestniczenia „ jeżeli chcesz – możesz, jeśli nie chcesz – nie musisz”. Czuj się wolnym ale w realizacji przygotowanego programu NIE PRZESZKADZAJ innym, nie szemraj, nie obgaduj i nie obmawiaj innych za plecami, nie narzekaj, nie stosuj postawy fatalizmu. PILOT -PRZEWODNIK z dobrym przygotowaniem teologicznym i merytorycznym. UBEZPIECZENIE KL i NNW 10.000 EURO, najwyższej klasy autokary i wyśmienici kierowcy hiszpańskich lub portugalskich firm przewozowych. Wyżywienie, hotele, pok. 2, 3, 4 os. z łazienkami i wc. TRANSFERY NA LOTNISKA w ogólnych kosztach.. Ubezpieczenie KL oraz ,wyżywienie Sniadanie + obiado-kolację. PAMIĘTAJ – im szybciej wpłacisz zaliczkę 800 zł tym pielgrzymka dla Ciebie i całej grupy będzie TAŃSZA. Program od strony organizacyjnej jest plastyczny i może ulegać zmianie w celu ulepszenia jego walorów. W tym programie nie ma przypadkowości, dziadostwa, postawy „jakoś to będzie”. Wzrost cen biletów lotniczych, zmiana kursu euro może być przyczyną max. 8 % wzrostu całej kwoty. Powyższa cena dotyczy grupy min. 35 osób. DLA KSIĘŻY – jest przygotowana oprawa duszpastersko – liturgiczna; rezerwacje mszy, parlamenty liturgiczne, teksty modlitw, spiewów itd. Dla ułatwienia prosimy zabrać ze sobą egzemplarz „ OREMUS – a ”, albę i stułę. Duszpasterza pielgrzymki prosimy o udzielenie w Fatimie Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pielgrzymi zostaną merytorycznie na piśmie na ten temat poinformowani. Dlatego księża o nic nie muszą się martwić. Księża w naszym duszpasterstwie mogą liczyć także na odpoczynek. Każda osoba przed wyjazdem otrzyma pakiet SOS pielgrzyma ze szczegółowymi informacjami jak przygotować się do lotu i odpraw na lotnisku oraz nr. Polsy ubezpieczeniowej, telefony i adresy hoteli.. NIE MA UKRYTYCH DODATKOWYCH OPŁAT. ZWIEDZANIE ( oprócz katedry w Toledo 7 euro ) JEST WLICZONE W CAŁY KOSZT PIELGRZYMKI. MINIMALNA GRUPA PŁACACYCH TO 35 . Program jest plastyczny, może być ubogacony czymś nowym, kolejność zwiedzania także jest plastyczna.


ZGŁOSZENIA FATIMSKIE DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE ZGŁOSZENIA

ricoESPania

PROFESJONALNY KOORDYNATOR NA HISZPANIĘ – PORTUGALIĘ – WŁOCHY – CHORWACJE i BiH

Przy Par. św. Bartłomieja Biskupice Oł. ( diec. kaliska )

CENTRUM KOORDYNACJI tel. 880 020 832 / 71 723 48 48

kontakt emailowy; pielgrzymki@dofatimy.pl / informacje; www.dofatimy.plPunkty koordynacyjne: WROCŁAW – KALISZ – POZNAN - OSTRÓW WIELKOP - KEPNO – JAROCIN - KATOWICE – LEGNICA - WAŁBRZYCH

*** PROSIMY O TELEFONICZNE UMÓWIENIE SIĘ BEDZIESZ LEPIEJ OBSŁUŻONY ***


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość