Strona główna

Indie (Południowe) sri lanka 15 dni (samolot) 1 dzień warszawa cochin


Pobieranie 33.71 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar33.71 Kb.


INDIE

(Południowe)

SRI LANKA

15 dni

(samolot)
1 dzień WARSZAWA COCHIN

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina – hala odlotów, strefa E przy windzie (telefon do przedstawiciela biura: +48 605 150 150)Przelot samolotem rejsowym do Indii (z przesiadką).
2 dzień COCHIN

(śniadanie/kolacja) Przylot do Cochin. Transfer do hotelu w celu złożenia bagaży do depozytu. Wyjazd na zwiedzanie miasta. W dawnych wiekach miasto było ważnym portem na szlaku przypraw, a obecnie stanowi kosmopolityczne centrum międzynarodowego biznesu. Po dziś dzień można tutaj bez trudu odnaleźć wpływy portugalskie, holenderskie, żydowskie i brytyjskie, chociażby w samej architekturze miasta. Cochin to Wenecja Wschodu zbudowana nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. W programie min.: Synagoga Żydowska z XVI w, w której przechowywane są bezcenne zwoje Starego Testamentu, Pałac Mattancherry, którego wnętrza zdobią freski opowiadające historie Ramajany, i z przepiękna kolekcją królewskich strojów. Spacer nadbrzeżem Fortu Cochin i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci, którymi można sterować z lądu. Wieczorem wyjście na pokaz Kathakali Dance – klasyczny teatr indyjski. Powrót do hotelu.
3 dzień COCHIN ALLEPPEY

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Alleppey. Zakwaterowanie na łodzi (houseboat). Kiedyś używane do transportu ryżu, orzechów kokosowych i innych towarów, dzisiaj są hotelami na wodzie przystosowane do przewozu turystów. Każda barka jest wyposażona w sypialnie z łazienką w stylu zachodnim a także jadalnie, kuchnie, taras do opalania i wiele innych udogodnień. Całodzienny rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali, które łączą wyspy i odległe wioski ze stałym lądem. Kanały są tu drogami, czasem nawet autostradami. W połączeniu z tropikalną roślinnością, odgłosami ptaków, całość tworzy fantastyczne wrażenie. Wycieczka łodzią po kanałach jest najlepszym sposobem by w atmosferze ciszy i relaksu podziwiać cudowne krajobrazy poznać codzienne życie i tradycje lokalnej ludności. Nocleg na łodzi.
4 dzień ALLEPPEY THEKKADI

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Thekkadi. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta w rezerwacie przyrody Periyar. Rezerwat jest częścią projektu ochrony zagrożonych gatunków zwierząt: tygrysów, słoni, leopardów, które można zobaczyć tu w naturalnych warunkach z bliskiej odległości. Obszar położony jest nad brzegami wielkiego sztucznego jeziora, które powstało po budowie tamy na rzece Periyar. Park Narodowy Periyar Tiger Reserve jest jednym z najbardziej urzekających parków przyrody na świecie. Powrót ho hotelu.
5 dzień THEKKADI MADURAI

(śniadanie/kolacja) Po śniadaniu przejazd do Madurai, miasta sięgającego historią aż do V w. pne. Miasto słynie z cudownych świątyń i przepięknych rzeźb, nazywane często Atenami Wschodu. Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach wieczornych, możliwość przejścia do Świątyni Meenakshi aby być świadkiem ceremonii Arati. Uwaga: Cudzoziemcy (nie Hindusi) nie są wpuszczani do środka sanktuarium. Powrót do hotelu.
6 dzień MADURAI KANYAKUMAR

(śniadanie/kolacja) Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Thirumalai Nayak zbudowany w 1636 r. z wyraźnymi wpływami europejskiej architektury barokowej. W ciągu dnia odbywają się tu koncerty. Przejazd do Kanyakumar (Przylądek Komoryn) – najbardziej na południe wysunięty punkt Indii. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie pomniku Gandhiego i Vivekanad Rock. Wizyta w Świątyni Kanyakumari Devi. UWAGA: Cudzoziemcy (nie Hindusi) nie są wpuszczani do środka sanktuarium. Wieczorem podziwianie zachodu słońca z punktu widokowego. Powrót do hotelu.
7 dzień KANYAKUMAR KOVALAM

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Kovalam. Zwiedzanie Pałacu Padmanabhapuram. Pałac ten to dawny dom Maharadży z Travancore. Wizyta w tym miejscu pozwoli wyobrazić sobie jak żyli Maharadżowie z Travancore. Po przyjeździe do Kovalam zakwaterowanie w hotelu. Reszta dnia wolna na wypoczynek.
8 dzień KOVALAM

(śniadanie/kolacja) Dzień wolny na odpoczynek na najpiękniejszej plaży Indii!
9 dzień KOVALAM SEEDUWA

(śniadanie/kolacja) Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Trivandrum. Przelot do Colombo. Po przylocie zwiedzanie stolicy Sri Lanki m.in: Nelum Pokuna, Pettah Bazar, BMICH, spacer po Placu Niepodległości. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu.
10 dzień SEEDUWA PINNAWALA SIGIRIYA

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Sigiriya. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni Pinnawala. Sierociniec został utworzony w 1975 roku, znajduje się na brzegu rzeki Maha Oya, a historia tego miejsca rozpoczęła sie od siedmiu sierot. Rząd Indii stworzył tu azyl dla małych słoni, a także dorosłych rannych, znalezionych w dżungli. Przejazd do Sigiriya, aby wspiąć się na Twierdzę Sigiriya z V w. n.e., która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiekt zbudowany przez króla Kashyapa (477 - 495 ne), nazywana Lwią Skałą jest tak naprawdę cytadelą wyniesiona 200 m ponad poziom dżungli. Przejazd do hotelu.
11 dzień SIGIRIYA KANDY

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Kandy. Po drodze wizyta w Świątyni - Grocie Dambulla. Grota Dambulla zbudowana przez króla Walagambahu w I w pne. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najbardziej imponująca świątynia jaskiniowa na Sri Lance. Kompleks pięciu grot ma ponad 2000m² malowideł ściennych i jest największym przykładem obrazów malowanych w jaskini znalezionych w świecie. Zawiera ponad 150 wizerunków Buddy, z których największym jest kolosalna figura Buddy wykuta w skale, sięgająca 14m. Wizyta na targu przypraw w Matale. Przyjazd do Kandy, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wizyta w Dalada Maligawa (Świątynia Zęba Buddy) jest najbardziej czczonym miejscem kultu dla buddystów na całym świecie. Zbudowana w XVI w, świątynia jest domem dla świętej relikwi - zęba Buddy przywiezionego z prowincji Kalinga w starożytnych Indiach. Wieczorem wydarzenie kulturalne – pokaz w Kandy. Powrót do hotelu.
12 dzień KANDY PERADENIYA NUWARA ELIV

(śniadanie/kolacja) Wyjazd na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Peradeniya. Ogród jest znany ze swojej kolekcji odmiany storczyków. Obejmuje ponad 4000 gatunków roślin, w tym storczyków, przypraw, roślin leczniczych oraz palm. Ogród wznosi sie na 460 m n.p.m. Deszcz pada tu średnio przez 200 dni w roku. Następnie wizyta na plantacji i w fabryce herbaty. Przejazd do Nuwara Eliya, stolicy słynnej herbaty Ceylon. Podziwiać tu można aksamitne pasma gór, poprzecinane strumieniami a także wodospady krystalicznie czystej wody. Zakwaterowanie w hotelu.
13 dzień NUWARA ELIVA PARK NARODOWY YALA TISSAMAHARAMA

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Yala. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wieczorne Jeep Safari w Parku Narodowym Yala. Park Narodowy Yala jest najczęściej odwiedzanym i drugim co do wielkości parkiem narodowym na Sri Lance. Właściwie składa się z pięciu części, z których dwie są otwarte dla zwiedzających. Park ma obszar 979 km². Przylegają do niego także inne parki. Przejazd do hotelu.
14 dzień TISSAMAHARAMA GALLE WADDUWA

(śniadanie/kolacja) Przejazd do Wadduwa. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.
15 dzień WADDUWA COLOMBO WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Colombo.

Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

UWAGI!
Do wizy indyjskiej oraz lankijskiej na 4 tygodnie przed imprezą należy dostarczyć do biura:

- paszport (ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z wycieczki),

- jedno paszportowe zdjęcie (twarz skierowana na wprost)

- wypełniony ONLINE wniosek wizowy, dostępny na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/


Wizy są płatne dodatkowo 500 PLN
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na napiwki dla lokalnych przewodników, bagażowych trzeba przeznaczyć ok. 65 USD. Radzimy wziąć ze sobą odzież przewiewną, najlepiej bawełnianą i wygodne buty, a także strój do kąpieli. Wchodząc do wszystkich świątyń należy zdejmować buty, można więc zaopatrzyć się w kilka par skarpet, w których wygodnie będzie chodzić po tych obiektach. Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką (z klimatyzacją, łazienkami i TV). Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (większość posiłków typu bufet / napoje do obiadokolacje płatne dodatkowo). Na przelotach wewnętrznych limit bagażu rejestrowanego wynosi 15kg. W Indiach dodajemy 4,5 godzin do czasu polskiego. Napięcie elektryczne 230 / 50Hz (takie jak w Polsce) – do gniazdek pasują polskie wtyczki.


TERMIN IMPREZY: CENA:
02.10 – 16.10.2016 9 490 PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 3000 PLN©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość