Informacja prasowa C4i Consultants for IndustryPobieranie 38.97 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar38.97 Kb.Informacja prasowa

C4i Consultants for Industry

05.2014 r.Jak za niewielkie pieniądze przekształcić zwykły telewizor w wielozadaniowy Smart TV?
Starszej generacji, ale wyposażony w złącze HDMI telewizor może otrzymać szansę na drugą młodość i zaoferować szereg nowych funkcji. Takich, jak nowoczesne telewizory typu Smart TV, które mają wbudowane przeglądarki internetowe, odtwarzają zdjęcia, muzykę i filmy z zewnętrznych źródeł, a także pozwalają oglądać wideo na życzenie oraz instalować dodatkowe aplikacje. Dzięki temu, dziś, bby obejrzeć film na YouTube, sprawdzić pocztę, czy porozmawiać ze znajomymi na Facebooku lub Skype wystarczy tylko pilot i wygodna kanapa. A co w sytuacji, kiedy posiadamy dobry telewizor, ale kupiony jeszcze przed erą Smart TV? Idealnym rozwiązaniem będzie Mini Android PC.

Tego typu wszechstronne urządzenia podłączone do telewizora sprawiają, że na dużym ekranie można korzystać praktycznie ze wszystkich udogodnień dostępnych na smartfonach lub tabletach. W tym oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki z dowolnego źródła – zarówno z nośnika typu pendrive, karty pamięci, Internetu, jak i z sieci lokalnej.


Odtwarzacze Mini Android PC takich marek, jak HiMedia czy Geniatech, są wyposażone w system Android, który zapewnia intuicyjną i łatwą obsługę. Można na nich instalować i uruchamiać dowolne aplikacje, dokładnie tak, jak na telefonie czy tablecie. Zwiększa to ich możliwości w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami multimedialnymi, które zazwyczaj umożliwiają obsługę niewielkiej liczby dodatkowych aplikacji. Android w sprzęcie HiMedia oraz Geniatech pracuje bardzo płynnie. Istnieje możliwość pobrania aplikacji z preinstalowanego sklepu Google Play, a wszelkie inne programy niedostępne w sklepie mogą być instalowane z plików *.apk.


Mini Android PC sprawdzi się jako odtwarzacz multimedialny HD, set-top-box IPTV, przełącznik dla domowych multimediów, serwer plików, serwer DLNA, urządzenie do przeglądania zdjęć, gier oraz jako odtwarzacz muzyczny. Urządzenia te obsługują zewnętrzne nośniki danych oraz zapewniają dostęp do sieci, w tym przeglądanie stron internetowych z obsługą flash i Adobe HTML 5.0. Ponadto, po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji z Gogle Play, mogą uruchamiać pliki programów biurowych Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint. Mogą także obsługiwać komunikator Skype (pod podłączeniu kamery internetowej USB), pracować jako serwer plików NAS, bezprzewodowy punkt dostępowy WiFi dla innych urządzeń.
Co najważniejsze, odtwarzacze HiMedia i Geniatech obsługują platformę XBMC. To doskonałe centrum multimedialnej rozrywki, które zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. Siłą odtwarzaczy XBMC jest możliwość rozszerzania jego funkcjonalności o dodatki i wtyczki, umożliwiające m.in. odbiór telewizji i radia internetowego. Wtyczki programów XBMC aktualizują się na bieżąco po podłączeniu urządzenia do sieci internetowej. Wśród aplikacji, które można instalować na XBMC, znajdują się różne dodatki „telewizyjne”, w tym program TV, gry, usługi telewizyjne i radiowe, a także dziesiątki innych udogodnień znanych fanom tego oprogramowania. W sieci dostępna jest imponująca liczba wtyczek pozwalających na pełną personalizację playera – od wyglądu po listę darmowych kanałów radia i telewizji internetowej. Kanały IPTV, dostępne w ogromnej liczbie, są niewątpliwie przyszłością domowej rozrywki i już dziś dostępne są dla każdego wprost z poziomu odtwarzacza z XBMC. Znaleźć można m.in. wtyczki IplaTV, TVN Player, TVP VOD, MuchMovies, icefilms i wiele innych, z dostępem do najnowszych produkcji filmowych oraz możliwością przechwycenia w locie polskich napisów.
ATV1200, ATV310B, ATV580, ATV582, ATV1800 z serii Mygica Enjoy TV to flagowe modele firmy Geniatech, które dostępne są w ofercie C4i, polskiego dystrybutora. Uruchamiając na nich platformę XBMC zyskujemy potężne narzędzie do obsługi multimediów, wizualizacji oraz automatycznego pobierania okładek filmów i muzyki zgromadzonej na nośnikach lokalnych lub sieciowych, a także możliwość korzystania z szeregu wtyczek XBMC – dodatkowego oprogramowania, usług sieciowych telewizji, płatnych i darmowych serwisów VOD, radia internetowego oraz gier.
Co więcej, urządzenia z systemem operacyjnym Android, po instalacji darmowego oprogramowania typu proxy server (np. Hola), pozwalają na odbiór serwisów internetowych w lokalizacjach zagranicznych, w których normalny dostęp byłby niemożliwy – przykładowo − odbiór polskich serwisów TVN Player czy Ipla poza granicami Polski. Na urządzeniach z tej serii dostępne są do zainstalowania bardzo popularne wtyczki umożliwiające odbiór emitowanych w sieci programów telewizyjnych, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Urządzenia korzystają z chipsetu Amlogic, który jako jedyny zapewnia sprzętowe odtwarzanie wideo HD w XBMC Android. Inne chipsety, takie jak Rockchip RK3066, dekodują programowo wideo HD i obecnie − dzięki modyfikacji XBMC do wersji beta: „Beyond XBMC” − potrafią obsłużyć bez „zacięć” rozdzielczości 720p lub wyższe. Dotyczy to urządzeń ATV 580 oraz HiMedia H8.
Innym rozwiązaniem centrum multimedialnego jest ATV 310B, na którym zamiast Androida działa system Linux XBMC. On również może być – w razie potrzeby − wyposażony w pełen zestaw niezbędnych wtyczek, które zapewniają użytkownikowi pełną funkcjonalność. Jednak już w wersji podstawowej stanowi w pełni wystarczającą do obsługi multimediów platformę XBMC z minimalną liczbą uruchomionych procesów, nie przeciążając tym samym pracy procesora.
Najmłodszymi urządzeniami na rynku są odtwarzacze ATV 1800 oraz ATV 582 z czterordzeniowymi procesorami Amlogic S-802, które potrafią odtwarzać oraz skalować na wyjściu sygnał do rozdzielczości 4kx2.
Propozycje od HiMedia to modele o oznaczeniach H8, Q5, Q5 II oraz Q10 II. Oferta HiMedia ewoluowała z sieciowych odtwarzaczy filmów i muzyki w kierunku urządzeń dostarczających prawdziwie interaktywną rozrywkę. Najnowsze, flagowe modele HiMedia Q10 II oraz HiMedia Q5 II działają pod kontrolą systemu Android i korzystają z procesora dedykowanego do obsługi audio-wideo firmy HiSilicon Hi 3716C. Odtwarzają pliki multimedialne (w tym filmy 3D i obrazy płyt Blue-Ray), jaki i pozwalają na rozszerzanie możliwości sprzętu poprzez instalację dowolnych aplikacji na platformę Android.
Odtwarzacze HiMedia obsługują wszystkie najważniejsze, obecnie spotykane formaty audio/wideo, w tym: MKV, MP4, M2TS, FLAC, MP3, WMA oraz AAC. Unikalną cechą najnowszego sprzętu HiMedia Q10 II jest możliwość odtwarzania plików 3D (w formacie MKV). Bez problemu odtwarzane są również obrazy płyt Bluray (BD-ISO), w tym także 3D. Dodatkowo, model Q10 II oferuje opcję zainstalowania dysku twardego 3,5” wewnątrz urządzenia.
Warto również wspomnieć o posiadanej funkcji AirPlay. Ułatwia ona bezprzewodowe przesyłanie multimediów z takich urządzeń, jak iPhone oraz iPad. Programy HiShare i HiControl umożliwiają odpowiednio transfer oraz kontrolę odtwarzacza z poziomu telefonu lub tabletu z systemem Android. HiControl ma możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami odtwarzacza, nawet bez konieczności włączania telewizora, bowiem na ekranie smartfona wyświetlany jest bieżący podgląd.
Równie ciekawym, dostępnym w niewygórowanej cenie urządzeniem jest nowy odtwarzacz HiMedia H8 z czterordzeniowym procesorem Allwinner A31S, który doskonale sobie radzi z XBMC w wersji Beyond (z wyjątkiem serwisów z repozytorium Smuto) oraz odtwarza zarówno obrazy 3d, jak i rozdzielczości 4kx2k.
Poniższa tabela zawiera podstawową specyfikację każdego z dostępnych modeli urządzeń Mini Android PC oferowanych przez HiMedia oraz Geniatech. Więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznych każdego z dostępnych urządzeń można znaleźć na stronie www.c4i.com.pl w zakładce Odtwarzacze/Mini komputery Android.


Model

Procesor

System operacyjny

XBMC

Obsługa polskich serwisów

Cena sklep C4i (bez dodatków)

ATV1200

ARM Cortex A9 x2 1,5 GHz (Amlogic 8726-x)

Android 4.1.1 Jelly Bean

XBMC
spec. wersja Geniatech

TAK

429,00 zł

ATV310B

ARM Cortex A9 800 Mhz

Android 4.0/LINUX

XBMC LINUX

TAK

349,00 zł

ATV580

Cortex A9 CPU, Quad Core Mali-400MP 4 x 1,8 GHz (RockChip RK3188)

Android Jelly Bean 4.2

XBMC Beyond

TAK

455,00 zł

ATV582

Quad Core Cortex A9
1,6 Ghz (Amlogic S802)

Android 4.4

XBMC
spec. wersja Geniatech

TAK

699,00 zł

ATV1800

Quad Core 1,6 - 2.0 Ghz (Amlogic S802)

Android 4.4

XBMC
spec. wersja Geniatech

TAK

699,00 zł

HiMedia Q10 II

ARM Cortex A9 HiSilicon Hi3716C V200ES1 1,6 GHz (HiSilicon Hi3716C V200ES1)

Android 4.2

XBMC
spec. wersja HiMedia

TAK

699,00 zł

HiMedia Q5 II

ARM Cortex A9 HiSilicon Hi3716C V200ES1 1,6 GHz (HiSilicon Hi3716C V200ES1)

Android 4.2

XBMC
spec. wersja HiMedia

TAK

519,00 zł

HiMedia H8

ARM Cortex A7 1.5G Quad-Core Allwinner A31S (Allwinner A31S)

Android 4.2

XBMC 13.0
z XBMC.org

TAK
(bez Smuto)

399,00 zł

W ofercie C4i, urządzenia Mini Android PC marek HiMedia oraz Geniatech objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm, oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych.

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Geniatech (mini PC Android), HiMedia, Bluetimes Coopa, Popcorn Hour, Dune i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak Ogden, RGBLink i TV One, Extron, Kramer, BlackMagic Design − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.

Kontakt:


Tomasz Trzaskalski, C4i

tel.: 22 486 44 24email: tomasz@c4i.com.pl
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy