Strona główna

Jedna z największych wokalistek jazzowych wszech czasów, córka legendarnego jazzowego kompozytora Nat ‘King’ Cole’a Wielokrotnie nagradzana nagrodami Grammy!


Pobieranie 10.47 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar10.47 Kb.


Prezentuje
NATALIE COLEJedna z największych wokalistek jazzowych wszech czasów,

córka legendarnego jazzowego kompozytora Nat ‘King’ Cole’a

Wielokrotnie nagradzana nagrodami Grammy!


8 lipca 2013
Warszawa, Sala Kongresowa


SPRZEDAŻ BILETÓW RUSZY 29 MARCA!

Bilety będą dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt


i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet (www.ebilet.pl),
Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl) oraz na www.goodmusic.pl


Organizator: Good Music Productions www.goodmusic.pl
Natalie Cole

Jedna z największych wokalistek jazzowych wszech czasów,

córka legendarnego jazzowego kompozytora Nat "King" Cole'a.

Wielokrotnie nagradzana nagrodami GrammyNatalie Cole - piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nat "King" Cole'a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie. Nagrała 20 albumów. Ma na swoim koncie 14 nagród Grammy, w tym aż siedem za album Unforgettable: With Love, który dedykowała pamięci ojca.
Zadebiutowała w 1975 roku albumem Inseparable, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, singlowym This Will Be (An Everlasting Love) wywalczyła nagrodę Grammy w kategorii Debiut Roku oraz w prestiżowej Najlepsza Wokalistka R&B, tym samym detronizując Arethę Franklin, które od lat otrzymywała to wyróżnienie. Pod koniec lat 70-tych nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak I've Got Love on My Mind, Sophisticated Lady (She's a Different Lady), Our Love, Someone That I Used to Love. Na początku lat 80-tych, jej kariera załamała się ze względu na problem artystki z narkotykami. Jednak już w 1987 Natalie Cole, powraca w wielkim stylu albumem Everlasting, który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc takie przeboje jak Jump Start, I Live for Your Love i remake utworu Bruce’a Springsteena - Pink Cadillac oraz pamiętny When I Fall in Love z repertuaru Nat „King” Cole’a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca - Unforgettable... with Love. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki, przynosząc aż siedem nominacji do Grammy m.in. w kategoriach Album of the Year, Record of the Year and Best Traditional Pop Vocal Performance. Płyta tylko w Stanach osiągnąła rekordowy nakład 5 milionów sztuk.
2000 rok przynosi inne wielkie wydarzenie w karierze artystki. Natalie Cole publikuje autobiograficzną książkę Angel on My Shoulder, która opisuje jej walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono pamiętny film The Natalie Cole Story.

Zamknięcie pewnego etapu w życiu, idzie w parze z kolejnym sukcesami artystycznymi.W 2002 roku ukazuje się kolejna ważna płyta w jej karierze Ask a Woman Who Knows, która zawierała doskonałe jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Nina Simone i Sarah Vaughan. Płyta była doskonale przyjęta przez krytyków i fanów artystki. W 2007 roku ukazał się dwudziesty, studyjny album Natalie Cole Leavin’. Tym razem Natalie Cole wykonywała standardy muzyki pop, z repertuaru takich artystów, jak: Neil Young, Fiona Apple, Kate Bush, Sting, czy Aretha Franklin.
Na pierwszym od 4 lat koncercie w Polsce zaprezentuje utwory z nowej, nadchodzącej płyty!

Good Music Productions, ul. Łyżwiarska 12/1, 02-505 Warszawa, tel.: +48/22/ 827 00 77, fax +48/22/ 827 14 13, info@goodmusic.pl
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość