Strona główna

Już 1 lipca do polskich kin trafi sequel filmu animowanego Auta, którego głównymi bohaterami są samochody: Zygzak mc queen oraz jego przyjaciel Złomek. Czemu o tym piszemy? Otóż w drugiej części


Pobieranie 7.25 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar7.25 Kb.
Już 1 lipca do polskich kin trafi sequel filmu animowanego Auta, którego głównymi bohaterami są  samochody:  Zygzak MC Queen oraz jego przyjaciel Złomek. Czemu o tym piszemy? Otóż w drugiej części, każdego miłośnika włoskiej motoryzacji czeka niespodzianka. Akcja filmu rozgrywa się w różnych częściach świata - nasi bohaterowie zagoszczą również w słonecznej Italii.
Producentem filmu, podobnie jak poprzednio, jest studio Pixar znane z takich produkcji, jak: „Toy Story”, „Iniemamocni”, czy „Gdzie jest Nemo”. Dystrybutorem natomiast jest Disney Pictures. Kolejna cześć hitu z 2006 roku jest realizowana w technologii 3D. Fabułą filmu jest udział sportowego Zygzaka McQueena w serii wyścigów odbywających się na całym świecie. Będą to m.in.: Japonia, Austria, Francja, Wielka Brytania oraz  Włochy.  Główne postacie zostaną wplątane w międzynarodową intrygę szpiegowską. Jak skończy się cała się historia, przekonamy się dopiero na początku lipca.  

Już dziś wiemy jednak, że w filmie pojawi się kilka mocnych, włoskich akcentów. Oprócz znanych z pierwszej części mieszkańców Chłodnicy Górskiej :  Luigiego  (Fiat 500) oraz Guido (ISO Isetta), w filmie pojawią się nowi bohaterowie. Będą to: Wujek Topolino (Fiat Topolino) oraz jego żona Mama Topolino.


Wybór przedwojennego Fiata nie jest  zupełnie przypadkowy, gdyż Topolino po włosku oznacza to samo, co „Myszka Mickey” (czyli jeden z najbardziej znanych  bohaterów bajek Walta Disneya). Włoskie małżeństwo to wujek i ciocia Luigiego. Wujek Topolino jest specjalistą w sprawie ogumienia. Prowadzi w miejscowości  Santa Ruotina sklep z oponami, w którym nauczył  Luigiego swojego fachu. Jego żona – Mama Topolino, ma niezwykły talent kulinarny i prowadzi najlepszą w okolicy … stacje paliw  :) .
Mała miejscowość, w której mieszkają, znajduje się w okolicy miasta Porto Corsa, gdzie odbędzie się jeden z wyścigów, w którym weźmie udział Zygzak Mc Queen. Podczas wyścigu główny bohater, będzie musiał zmierzyć się między innymi z bolidem we włoskich barwach - Franceskiem Bernoulli (Ferrari F1). Dodatkowo pojawi się wiele ról drugoplanowych i  epizodycznych, wśród których znajdziemy auta przypominające: nowego i starego Fiata 500, Iso Isetta, Maseratti Quattroporte, Alfa Romeo Spider, Ferrari 430 czy Piaggio APE. 
Oprócz tego cała sceneria w obu miastach, przesycona jest wieloma wyszukanymi detalami. Wyspa w kształcie Fiata Topolino,  Fontanna z rzeźbą przedwojennego Maserati Tipo 26, czy płaskorzeźba w kształcie scudetto na fasadzie kościoła, to jedne z wielu akcentów wywodzących się wprost z włoskiej motoryzacji. To zapewne nie wszystkie niespodzianki, które przygotowali dla nas autorzy, więc warto iść do kina i zobaczyć ten film w całości.  
Publikacja:http://forzaitalia.pl/index.php/news/648-cars-2.html


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość