Strona główna

Katalog przydatnych stron internetowych dla seniorów


Pobieranie 35.8 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar35.8 Kb.

Katalog przydatnych stron internetowych

dla seniorów




Autorzy: Trzeci@ki ze Szkoły Podstawowej nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Piszu



kwiecień 2013r.





Portale Internetowe:


  • Onet.pl www.onet.pl

  • Wirtualna Polska www.wp.pl

  • O2 www.o2.pl

  • Interia.pl www.interia.pl

Internetowe wydania gazet i magazynów informacyjnych ogólnopolskich:


  • Gazeta Wyborcza www.gazeta.pl

  • Rzeczpospolita www.rzeczpospolita.pl

  • Dziennik  www.dziennik.pl

  • Internetowy dziennik PAP www.pap.pl

  • Przegląd sportowy www.sports.pl

  • Polityka www.polityka.pl

  • Wprost www.wprost.pl

  • Newsweek Polska www.newsweek.pl

  • Przekrój www.przekroj.pl

  • Tygodnik Powszechny tygodnik.onet.pl

Telewizja w internecie:


  • Telewizja Polska (program pierwszy, drugi, regionalny, kultura)  www.tvp.pl

  • Telewizja Internetowa portalu wp.pl www.wptv.wp.pl

  • TVN www.tvn.pl

  • Polsat www.polsat.com.pl

Radio w Internecie:


  • Polskie Radio (jedynka, dwójka, trójka, bis)  www.polskieradio.pl

  • Radio Zet www.radiozet.com.pl

  • Radio RMF FM www.rmf.fm 

  • Radio TOK FM www.tok.fm

  • Radio Józef www.sielskiefale.pl



Informacja:

  • Polskie Książki Telefoniczne www.pkt.pl

  • Panorama Firm www.pf.pl

  • Poczta Polska www.poczta-polska.pl

  • Wikipedia – powszechna encyklopedia redagowana przez internautów www.pl.wikipedia.org

  • Encyklopedia PWN www.encyklopedia.pwn.pl

  • Słownik języka polskiego www.sjp.pwn.pl

  • Słownik ortograficzny so.pwn.pl

  • Tłumacz języków www.portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html

  • Międzynarodowa informacja o bibliotekach www.europeanlibrary.org (anglojezyczna)

Komunikacja:


  • Mapa Polski i polskich miast www.mapa.szukacz.pl

  • Rozkład jazdy PKP www.pkp.com.pl, www.rozklad.pkp.pl

  • Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Polsce według miast, rozkład PKS  www.rozklad.mortin.pl

Zdrowie:


  • Encyklopedia zdrowia www.zdrowie.med.pl

  • Zdrowie, uroda, odżywianie www.zdrowie.com.pl

  • Fundacja Promocja Zdrowia www.promocjazdrowia.pl

Kultura:


  • Portal Kultura.pl – zawierający wiele informacji ze świata filmu, muzyki, książki, wydarzeń kulturalnych www.kultura.org.pl

  • Culture.pl – Instytut Adama Mickiewicza www.culture.pl

  • Polska Sztuka www.polskasztuka.pl

  • Dziennik Teatralny – repertuar i informacja o teatrach w całej Polsce www.teatry.art.pl

  • Serwis Teatralny www.teatr.win.pl

  • Filmweb.pl – informacja o filmach, premierach, repertuar kin z całej Polski www.filmweb.pl


Strony Internetowe skierowane do osób starszych:


  • Senior.pl www.senior.pl

  • Forum Klub Senior Cafe www.klub.senior.pl

  •  Intersenior www.intersenior.pl

  • Serwis Seniorzy www.seniorzy.pl

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku www.utw.pl

  • Być Seniorem www.bycseniorem.pl/

  • Przez Pokolenia www.przez-pokolenia.pl

Rozrywka:


  • Kartki okolicznościowe www.kartki.pl, www.ekartki.net.pl, www.kartki.wp.pl, www.kartki.makii.pl, www.hallmark.com(anglojezyczna)

  • Teksty piosenek www.eteksty.pl

Strony artystów:


  • np. www.czerwonegitary.pl, www.kaczmarski.art.pl, www.marekgrechuta.net

Dla dzieci:


  • np. www.dzieci.wp.pl, www.misie.com.pl

Galerie zdjęć:


  •  np. www.onephoto.net, www.fotogalerie.pl 

Gry online:


  •   www.gryonline.wp.pl, www.kurnik.pl


Krzyżówki:


  •   www.krzyzowki.interia.pl, www.zyrafa.pl/krzyzowki

Kuchnia:


  • Kuchnia kuchnia.gazeta.pl

  • Kuchnia Polska www.kuchniapolska.prv.pl

  • Mniam Mniam – szkoła gotowania  www.mniammniam.pl

  • Gotowaniewww.gotujmy.pl

  • mojeGotowaniewww.mojegotowanie.pl/

  • Maciej Kuroń – przepisy www.kuron.com.pl

  • Restauracje www.restauracje.com.pl

Turystyka, podróże:


  • Horyzonty – klub podróży www.horyzonty.pl

  • Podróże.pl www.podroze.pl

  • Bilety lotnicze www.lataj.pl, www.aero.pl

  • Polskie szlaki www.polskieszlaki.pl

  • National Geographic  www.nationalgeographic.pl

  • ABC podróżnika www.abc.onet.pl

  • Przewodnik po Warszawie www.warsawtour.pl

  • Zamki i warownie zamkipolskie.com

Pogoda:


  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej www.imgw.pl

  • Twoja pogoda www.twojapogoda.pl

  • Prognoza pogody www.pogodynka.pl

Przyroda:


  • Parki Narodowe Polski www.parki.pl 

  • Atlas zwierząt www.atlas-zwierzat.pl 

  • Salamandra – serwis przyrodniczy www.salamandra.org.pl

Prawo, pieniądze:


  • Przepisy prawne www.abc.com.pl

  • Gazeta Prawna www.gazetaprawna.pl

  • Podatki.pl – serwis poświęcony regulacjom dotyczącym rozliczeń z US www.podatki.pl

  • Banki Internetowe www.banki-internetowe.pl, www.bankiinternetowe.pl

  • Polski portal finansowy www.bankier.pl

  • eGospodarka – poradnik dla firm www.egospodarka.pl

  • Prawne aspekty społeczeństwa informacyjnego www.prawo.vagla.pl

Mieszkanie, dom:


  • Dom i wnętrze  www.domiwnetrze.pl

  • Murator  www.muratordom.pl

  • Dom – gazeta.pl www.gazetadom.pl

Kwiaty, ogrodnictwo:


  • e-ogrody www.e-ogrody.com

  • Portal ogrodniczy www.superogrod.pl 

  • Forum ogrodniczo działkowe www.forumogrodnicze.info

Urzędy Miasta, samorząd: 


Na stronach urzędów możemy znaleźć wiele informacji na temat naszego miasta, funkcjonowania    urzędu, dokumenty i formularze oraz wiele wskazówek nt. załatwiania formalności w urzędzie.  Swoje witryny Internetowe maja na ogół urzędy miasta, urzędy gmin, urzędy dzielnic.
Np.:

  • Urząd Miasta Warszawa www.um.warszawa.pl

  • Urząd Dzielnicy Wola www.wola.waw.pl

Odnalezienie strony naszego urzędu jest proste. Należy wpisać w wyszukiwarce szukany urząd np.  urząd miasta Łódź lub urząd marszałkowski województwo małopolskie. W wynikach wyszukiwania pojawi się link do poszukiwanego urzędu.  Instytucje rządowe:

  • Kancelaria Prezydenta RP www.prezydent.pl

  • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów www.kprm.gov.pl

  • Sejm RP www.sejm.gov.pl

  • Senat RP www.senat.gov.pl

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej www.men.gov.pl

  • Ministerstwo Gospodarki www.mg.gov.pl

  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego www.mkidn.gov.pl

  • Ministerstwo Obrony Narodowej www.mon.gov.pl

  • Ministerstwo Ochrony Środowiska www.mos.gov.pl

  • Ministerstwo Skarbu Państwa www.msp.gov.pl

  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych www.msz.gov.pl

  • Ministerstwo Sprawiedliwości www.ms.gov.pl

  • Ministerstwo Zdrowia www.mz.gov.pl

  • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej www.mps.gov.pl

  • Rzecznik Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl

  • Najwyższa Izba Kontroli www.nik.gov.pl

  • Narodowy Bank Polski www.nbp.pl

  • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl

  • Główny Urząd Statystyczny www.stat.gov.pl



Źródło: www.upc.pl/akademia- e-seniora


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość