Strona główna

Kolejna odsłona „MĄdrośĆ z natury”


Pobieranie 14.9 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar14.9 Kb.

Materiały dla mediów, grudzień 2012

Kolejna odsłona

MĄDROŚĆ Z NATURY” - bajki o miłości, szacunku, przyjaźni, tolerancji i cudach naturyWydanie w alfabecie Braille’a 

Pierwsze wydanie bajek i audiobooka "Mądrość z Natury" Michała Zawadki ukaże się w grudniu 2012 również jako pozycja edukacyjna dla dzieci niewidomych i niedowidzących w alfabecie Braille'a. Projekt jest realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych zaś nakład książki - 1000 egzemplarzy - będzie rozpowszechniany w placówkach zajmujących się edukacją osób niepełnosprawnych.

Autor, w swojej premierowej książce, przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Morały bajek uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata. Zwierzęta - niestrudzeni sprzymierzeńcy, tłumacze emocji oraz rodzinnych i przyjacielskich więzi - są narratorami i bohaterami bajek jednocześnie.

W „Mądrości z Natury” znalazło się ponad 400 encyklopedycznych faktów ze świata natury, niezwykłe ilustracje Tomasza Soina - do oglądania i kolorowania oraz kompozycje muzyczne Tomasza Filipczaka. Na audiobooku towarzyszą im znane aktorskie i lektorskie głosy oraz nastrojowa kołysanka „Senny bal”, zaśpiewana przez Roberta Janowskiego. W nagraniach muzycznych znajdziemy brzmienia od bossanovy i rocka po jazz i funk.

W nagraniu audiobooka udział wzięli:


JOANNA JABŁCZYŃSKA - „Zwierzaki dzieciaki - rzecz o rodzinie”
PIOTR ADAMCZYK - „Dom - rzecz o trosce”
ROBERT JANOWSKI - „Mały świat wielkich cudów - rzecz o dostrzeganiu”
KRYSTYNA CZUBÓWNA - „Pokaz mody - rzecz o roztropności”
KAROLINA GRUSZKA - „Modne zwierzaki - rzecz o tolerancji”
MACIEJ STUHR - „Wielkie sprawy - rzecz o umiarze”
CEZARY PAZURA - „Ogon - rzecz o przyjaźni”

Plany i dalsze przekłady „Mądrość z Natury”:

● j. angielski: Maciejka Mazan

● j. hiszpański: Gerardo Beltrán Cejudo / Katarzyna Popek Bernat

● j. portugalski: Jose Carlos Dias

● język chiński - obecnie współpraca z Ekspertem ds. Konsularnych oraz Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej; niezależnie projekt został zaproszony i będzie prezentowany 30 stycznia 2013 r. na targach książki w Taipej;

● język francuski - współpraca z Domem Polskim w Paryżu i Państwem Piotrem i Marią Witt, zaplanowana premiera dla Polonii w Paryżu na Boże Narodzenie 2012 roku;

● udział książki na VI Międzynarodowym Kongresie Tłumaczy Północ-Południe w Las Palmas; 23-26.01.2013 (prezentacja dr Katarzyny Popek-Bernat, Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW)

Mądrość z Natury” wspiera działania UNICEF – złotówka (1pln) z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazana na cele statutowe organizacji.

***
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 r. Ustanawiając ten dzień, ONZ zwraca uwagę na problemy tej grupy społecznej i pragnie podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

Polska podpisała Konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych  w marcu 2007 r. i ratyfikowała  6 września 2012 r. Konwencja jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym całościowo ujmującym prawa osób niepełnosprawnych. Została przyjęta w grudniu 2006 r. na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i weszła w życie 3 maja 2008 r. Do połowy marca 2012 r. podpisały ją 153 państwa, a jej stronami jest 112 krajów.

Dokument podkreśla, że osoby niepełnosprawne mają prawo do uczestnictwa w życiu społecznym, edukacji i pracy. Konwencja zawiera przepisy zakazujące dyskryminowania niepełnosprawnych i zobowiązujące każde państwo do wprowadzenia rozwiązań specjalnie do nich adresowanych. Dokument podkreśla znaczenie, jakie mają dla niepełnosprawnych samodzielność i niezależność. Zwraca uwagę na potrzebę ich udziału w procesach decyzyjnych, a także znaczenie jak najszerszego dostępu  np. do opieki zdrowotnej, edukacji, informacji i komunikacji.

Zgodnie z Konwencją pojęcie "osoby niepełnosprawnej" obejmuje osoby, które - oprócz długotrwale naruszonej sprawności fizycznej, umysłowej, intelektualnej lub w zakresie zmysłów - mają także problemy z pokonywaniem różnych barier, wynikających np. z postaw innych ludzi i środowiska. W Polsce jest ok. 5,5 mln niepełnosprawnych. Najczęstszą przyczyną niepełnosprawności są schorzenia układu krążenia, narządów ruchu i neurologiczne.

***
Materiały prasowe i graficzne o książce „Mądrość z Natury”:


http://www.madroscznatury.pl/materialy-prasowe/
Zapowiedź książki:
http://www.youtube.com/watch?v=1slG3525nos&feature=player_embedded

***
Tytuł: "Mądrość z Natury"


Autor: Michał Zawadka; Ilustracje: Tomasz Soin; Kompozytor: Tomasz Filipczak
Wydawca: Mind&Dream Michał Zawadka; Miejsce i rok wydania: Warszawa, październik 2012
Format: 241 x 171 mm ; Liczba stron: 68; oprawa: zintegrowana, grzbiet prosty
Rodzaj nośnika: CD

WYDANIE PIERWSZE;


ISBN 978-83-935065-0-7
(c) Copyright by MICHAŁ ZAWADKA 2012
(c) Copyright by TOMASZ SOIN 2012
(c) Copyright by TOMASZ FILIPCZAK 2012
(c) Copyright by MIND & DREAM 2012***
INFORMACJE DODATKOWE: Katarzyna Starosta, BUSOLA PR

gsm: /+48/ 880 498 843; kasiastarosta@madroscznatury.pl


MATERIAŁY PRASOWE:

http://www.madroscznatury.pl/materialy-prasowe/
Strona©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość