Maj 2013 baczyński polska 2013, 67 min reżyseria: Kordian Piwowarski scenariusz: Kordian Piwowarski muzyka: Bartosz Chajdecki zdjęcia: Piotr Niemyjski obsada: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega, Marta KlubowiczPobieranie 50.46 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar50.46 Kb.
maj 2013

BACZYŃSKI
Polska 2013, 67 min.
reżyseria: Kordian Piwowarski

scenariusz: Kordian Piwowarski

muzyka: Bartosz Chajdecki

zdjęcia: Piotr Niemyjski

obsada: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka,

Ewa Telega, Marta Klubowicz, Daniel Dobkowski

„Baczyński” to film poetycko-biograficzny, który wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych. Zagadkowy i wieloznaczny jak poezja i życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Każdy odbierze go po swojemu, zinterpretuje na własne potrzeby, będzie miał inne refleksje, odczucia.

Z jednej strony to opowieść o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, by się spełnić i tworzyć. Z drugiej - o bezsensie wojny i sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Podróż przez ostatnie lata życia wielkiego poety zamyka klamrą współczesne wydarzenie - slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Baczyńskiego. Narrację filmu budują wiersze poety, relacje świadków wydarzeń sprzed lat, którzy znali go osobiście, oraz wypowiedzi młodych ludzi zafascynowanych jego twórczością.

„Baczyński” jest pierwszą filmową próbą odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Ile w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo? Reżyser filmu, Kordian Piwowarski, poszukując klucza do motywacji tytułowego bohatera, znalazł człowieka nierozerwalnie związanego ze swoją twórczością. Postawa i decyzje Baczyńskiego były odzwierciedleniem tego, co pisał w wierszach, a sedno jego twórczości stanowiły lęki, pragnienia i wątpliwości, które nim targały. Poezja nadała sens jego życiu i śmierci, uwieczniła go jako legendę.gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne
DZIAŁ EDUKACJI FILMOWEJ


maj 2013


MŁODZIEŻOWY KLUB FILMOWY

program edukacyjny dla uczniów

szkół podstawowych,

gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychMŁODZIEŻOWE CENTRUM KULTURY

Słupsk, al. 3 Maja 22, tel. 0-59 843 54 34

kinorejs@wp.pl www.kinorejs.emcek.pl

od 8 maja 2013

cristiada
For Greater Glory: The True Story of Cristiada

Meksyk 145 min.
reżyseria: Dean Wright

scenariusz: Michael Love

muzyka: James Horner

zdjęcia: Eduardo Martínez Solares

obsada: Andy Garcia, Catalina Sandino Moreno,

Oscar Isaac, Eva Longoria, Peter O'Toole
Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką.
Film opowiada historię prześladowań, jakich doświadczyli katolicy w lewicowym Meksyku. W 1926 roku prezydent Meksyku, Plutarco Elias Calles, zaczął wprowadzać antyklerykalne przepisy uderzające w Kościół katolicki. Calles był masonem i socjalistą nazywanym „antychrystem”. Za jego rządów zamknięto szkoły katolickie i większość kościołów oraz zarządzono przymusową rejestrację wszystkich księży. W odpowiedzi powstała „Krajowa Liga Obrony Wolności Religii”, która zorganizowała akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa polegającego m.in. na bojkocie wszystkich państwowych przedsiębiorstw i instytucji. Dwa miliony Meksykanów podpisały petycję do władz z żądaniem anulowania antykatolickich zapisów konstytucji. Wówczas wybuchło powstanie, które przeszło do historii pod nazwą cristiady, a jej uczestnicy zasłynęli jako cristeros, czyli chrystusowcy. W ciągu kilku lat w walce z socjalistami zginęło ok. 90 tysięcy ludzi.

gimnazja, szkoły ponadgimnazjalnemaj 2013

POLSKA ANIMACJA

DLA DZIECI


PROSZĘ SŁONIA
MAŁY WESTRN (1960), Witold Giersz / SMF; 5'25"

Klasyka polskiej animacji Witolda Giersza. Pełna błyskotliwych gagów i zaskakujących zwrotów akcji parodia prawdziwego westernu.


PROSZĘ SŁONIA (1978), Witold Giersz / SMF; 63’

Obsypana nagrodami, pełnometrażowa wersja kultowego serialu z końca l. 60-tych.


JACEK I PLACEK
JACEK I PLACEK (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF; 72’

Pełnometrażowa adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego o przygodach dwójki niesfornych i bardzo leniwych braci bliźniaków, którzy zrobią wszystko, aby tylko nie musieć pracować.


MINIATUROWE PEREŁKI
BAŚNIE I WAŚNIE „Bitwa morska” (1964), PIESEK W KRATKĘ „Sam jak pies” (1968), DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA „Złoty szlak” (1969), KOCHAJMY STRASZYDŁA „Szalejący reporter” (1970), PRZYGODY PANNY KRESECZKI „Obrazy” (1973), POMYSŁOWY DOBROMIR „Drukowane kwiaty” (1974), TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA „Porwanie” (1976), WĘDRÓWKI PYZY "Za progiem..." (1977), 2 KOTY + 1 PIES „Złota rybka” (1988)
ZESTAW ANIMACJI XXI WIEKU
PAMIĘTNIK FLORKI (2011), ZIELONA KREDKA (2010), HIP-HIP & HURRA: „Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” (2010), EDWARD, PSIE SERCE (2011), KAKTUS I MAŁY: „Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?” (2012), MAMI FATALE: „Pod fatalna banderą” (2011), MOTYL ALFRED (2012)

szkoły poDSTAWOWE17 – 23 maja 2013

mambo, lula i piraci
Marco Macaco

Dania 2012, 80 min.
reżyseria: Jan Rahbek

scenariusz: Thomas Borch Nielsen, Jan Rahbek

muzyka: Jonas Severin Kristensen

w polskiej wersji językowej: Jarosław Boberek,

Katarzyna Pakosińska, Zbigniew Zamachowski
Nowy film twórcy przebojowych „Disco Robaczków”, z którymi w 2010 roku pląsało w Polsce ponad 600 tysięcy widzów. Pełna gorących hitów z Karaibów, rozśpiewana i roztańczona komedia dla całej rodziny.
Piosenkarka Lula i dzielny strażnik plaży Mambo próbują powstrzymać złoczyńcę Carlosa, który zamierza przejąć władzę na wyspie prezydenta Małpiozo i nękać jej mieszkańców podrzędnym disco 24-godziny na dobę. Mambo i Lula, wspierani przez załogę piratów-melomanów, rzucą wyzwanie Carlosowi i udowodnią całym tropikom, że nie ma mocnego na człekokształtnego, a muzyka pochodzi od małpy!

Szympańską zabawę w kinach zapewnią mistrzowie dubbingu - Katarzyna Pakosińska („Renifer Niko ratuje brata”), Zbigniew Zamachowski (seria „Shrek”) oraz Jarosław Boberek (niezapomniany król Julian z „Madagaskaru") w roli Prezydenta Małpiozo. Piosenki napisał Marek Robaczewski, autor pamiętnych adaptacji przebojów lat 70. z „Disco Robaczków".


Kino REJS dysponuje materiałami edukacyjnymi i scenariuszami lekcji.


szkoły podstawowe


24 – 29 maja 2013

wielki gatsby
The Great Gatsby

Australia, USA 2013
reżyseria: Baz Luhrmann

scenariusz: Baz Luhrmann, Craig Pearce

muzyka: Craig Armstrong

zdjęcia: Simon Duggan

obsada: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire,

Carey Mulligan, Joel Edgerton, Isla Fisher

Adaptacja klasycznej powieści F. Scott Fitzgeralda, nazywanego kronikarzem epoki jazzu, opowiada o niespełnionej miłości parweniusza do kobiety z wyższej sfery. Młody makler giełdowy, Nick Carraway przybywa do Nowego Jorku i zamieszkuje blisko milionera Jay'a Gatsby'ego. Mężczyzna jest zafascynowany Gatsbym i jego wystawnym stylem życia. Wkrótce dowiaduje się, że jest on od lat zakochany w Daisy, która czuje się nieszczęśliwa w swoim małżeństwie z Tomem Buchananem. Nick staje się świadkiem obsesji i marzeń swoich przyjaciół zniszczonych przez pogoń za pieniędzmi i próbą spełnienia amerykańskiego snu.


„Wielki Gatsby” to najbardziej oczekiwany film nadchodzącego sezonu. Obraz Baza Luhrmanna zainauguruje tegoroczną, 66. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
W kinie REJS do wyboru wersja 3D bądź klasyczna.


szkoły ponadgimnazjalne


maj 2013

droga na drugą stronę
Polska, Rumunia 2011, 73 min.

reżyseria: Anca Damian
Film nawiązuje do prawdziwych zdarzeń, które miały miejsce w naszym kraju. 11 lipca 2007 pewnemu sędziemu w sklepie został ukradziony portfel z kartami kredytowymi. Opis złodzieja to brunet o smagłej cerze. Policja śpieszy się by zadowolić sędziego i jak najszybciej aresztować domniemanego sprawcę: Claudiu Crulica, lat 33, obywatela Rumunii. Claudiu Crulic twierdzi, że w czasie, gdy popełniono przestępstwo, był w Mediolanie. Zatrzymany stara się skontaktować z władzami Rumunii. Oświadcza, że rozpoczyna strajk głodowy. Claudiu Crulic umiera po czterech miesiącach strajku głodowego w polskim areszcie.

Przypomnienie bulwersującej historii z pierwszych stron gazet stanowiło wyłącznie punkt wyjścia. Postać rumuńskiego mężczyzny została potraktowana, jako uniwersalny symbol buntu, straceńczej walki jednostki z systemem i niemożliwej do zaspokojenia żądzy wolności.Świteź

Dania, Francja, Kanada, Polska, Szwajcaria 2010, 21 min.

reżyseria: Kamil Polak
Film Świteź jest adaptacją romantycznej ballady Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Opowiada historię tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Świteź to apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei Film przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową. Całość tworzy niezwykle ekspresyjny i unikalny estetycznie efekt. Świteź jest nowoczesnym połączeniem literatury, malarstwa, muzyki i animacji.

gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne


22 – 26 maja 2013

WATCH DOCS

prawa człowieka w filmie

22 maja /środa/ godz. 10.00

TONIA I JEJ DZIECI

Polska 2011, 55 min.

reżyseria: Marcel Łoziński

Tonia Lechtman była żarliwą komunistką, która po wojnie chciała budować w Polsce nowy, wspaniały świat. Aresztowana, więziona i torturowana, nie wyrzekła się oddania sprawie. Film to w równym stopniu opowieść o tragicznej wierze matki, co o trudnej, lecz ocalającej, wzajemnej miłości jej dzieci.


23 maja /czwartek/ godz. 10.00

WIERA GRAN

Polska 2011, 67 min.

reżyseria: Maria Zmarz-Koczanowicz

Dokument Marii Zmarz-Koczanowicz i Agaty Tuszyńskiej – pomysłodawczyni filmu i jego scenarzystki – to hołd oddany utalentowanej żydowskiej śpiewaczce, której karierę złamały oskarżenia o kolaborację.


24 maja /piątek/ godz. 10.00

PORZĄDNA DZIEWCZYNA

USA 2011, 48 min.

reżyseria: Ann Fessler

Dokument Ann Fessler odkrywa wstydliwą i nieznaną szerzej kartę z historii Stanów Zjednoczonych. W latach 50. i 60. XX wieku zajście w nieślubną ciążę skazywało na ostracyzm społeczny nie tylko kobietę, ale też jej najbliższą rodzinę. Miliony brzemiennych dziewczyn było wydalanych ze szkół, wyrzucanych z domów przez własnych rodziców i umieszczanych w specjalnych ośrodkach.
  • seanse bezpłatne

  • ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc dla grup szkolnych

  • istnieje możliwość umówienia się na pokazy dodatkowegimnazja, szkoły ponadgimnazjalne

: index.php -> content -> download
download -> Od 25 września 2013 kongres le Congrès Izrael, Niemcy, Polska, Luksemburg, Francja 2013, 120 min reżyseria: Ari Folman scenariusz: Ari Folman zdjęcia: Michał Englert muzyka: Max Richter obsada: Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Paul Giammatti, Kodi
download -> Kwiecień 2013 baczyński polska 2013, 67 min reżyseria: Kordian Piwowarski scenariusz: Kordian Piwowarski muzyka: Bartosz Chajdecki zdjęcia: Piotr Niemyjski obsada: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega, Marta Klubowicz
download -> Tajne przez poufne burn after reading
download -> 2 3 kwietnia godz. 1800, 2000
download -> 18 lutego poniedziałek 13. 00
download -> Słupsk, 8 sierpnia 2013 r. Plast-Box zwiększa dostawy do niemieckiej sieci Aldi
download -> Szanowni Państwo, zbliża się kolejny – pełen atrakcji – filmowy rok w kinie “Millennium”
download -> 30 sierpnia 1 września 4 5 września
download -> W dni robocze (od 25 do 27. 11. 2009 r.)
download -> Regulaminkonkurs u
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy