Strona główna

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 21–27 listopada 2014, Kraków Etiuda&Anima krótko


Pobieranie 10.7 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar10.7 Kb.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

21–27 listopada 2014, Kraków

Etiuda&Anima krótko:
Pokażemy Ci wszystko. Odważne dokumenty, urzekające animacje, przejmujące fabuły. Filmy dobre, bo krótkie.

Etiuda&Anima dłużej:
Wybieramy najlepsze krótkie animacje, fabuły i dokumenty. Oceń uczestników dwóch międzynarodowych konkursów: ETIUDA – na najlepszą studencką krótkometrażówkę i ANIMA – na najlepszą animację. Zobacz na własne oczy, jak laureaci Oscarów tworzą animacje na żywo.

Alternatywnie, artystycznie, angażująco. Na najwyższym poziomie od 21 lat.Etiuda&Anima najdłużej:
Nie będziesz miał dość. 351 filmów przez 7 dni. 82 artystów o nieograniczonej wyobraźni. Zobacz artystycznie bezkompromisowe i nieskalane komercją filmy. E&A to najstarszy i największy festiwal w Polsce prezentujący twórczość studencką i animowaną. Etiudy niepokornych młodych twórców, animacje największych wizjonerów, dokumenty prawdziwsze niż życie. Kino w wersji live: animacje na żywo, muzyczne improwizacje do niemych filmów, warsztaty prowadzone przez sławy.

Odśwież swoje pojęcie o kinie i eksploruj jego najciekawsze zakamarki: krótkie metraże, dokumenty animacje, found footage, video-art.

Gwarantujemy filmowe wrażenia, jakich jeszcze nie zaznałeś.
Potrzeba dzielenia się fascynującymi odkryciami ze zmarginalizowanych obszarów kina legła przed dwiema dekadami u podstaw powstania festiwalu Etiuda&Anima. Ta bezinteresowna motywacja pozostaje aktualna. E&A to jednak przede wszystkim festiwal, na którym każdy powinien dokonywać prywatnych odkryć, szukać osobistych satysfakcji, czerpać radość z kontaktu z prawdziwymi artystami kina, którzy tworzą swoje filmy nie podlegając presji komercyjnego sukcesu.

- Bogusław Zmudziński, dyrektor artystyczny
Formuła konkursu ANIMA, zestawiająca obok siebie filmy uznanych realizatorów z produkcjami studenckimi młodych artystów animatorów to świetna okazja do porównań. Jakie są punkty styczne dzieł Starych i Młodych? Które elementy z kanonu światowej animacji są przez młodych realizatorów kontynuowane, a które odrzucane? Czy najnowsze dokonania Wielkich i Uznanych wytrzymują zderzenie z energią młodych twórców? Czy mistrzowie dalej nas zachwycają i skutecznie unikają zastygnięcia w pomnikowej pozie na swych spiżowych postumentach?

- Mateusz Solorz, koordynator konkursu ANIMA
Konkurs ETIUDA jest podróżą do krainy różnorodnego kina. Kina, które nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, eksperymentuje z narracją i stylem. Kina młodego i odważnego, które proste i krótkie historie zamienia w małe dzieła sztuki filmowej. Seanse festiwalowych krótkometrażówek studenckich to procesja nieujarzmionego filmowego zapału, frenetycznej pasji tworzenia i chęci twórczej ekspresji, której marszrutę wyznacza artystyczne nienasycenie.

- Barbara Szczekała, PR manager, selektor konkursu ETIUDA


International Film Festival Etiuda&Anima

Stowarzyszenie Rotunda, Ul. Oleandry 1, 30-060 Kraków, Polandph.: +48 12 633 35 38, fax: +48 12 633 76 48, e-mail: biuro@etiudaandanima.com, www.etiudaandanima.com


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość