Młody Sherlock Holmes” z cyklu Niemy Movie w Kinie Praha – z muzyką i dubbingiem na żywo! Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie”Pobieranie 25.02 Kb.
Data17.06.2016
Rozmiar25.02 Kb.

Informacja prasowa Warszawa, 29 grudnia 2015

Młody Sherlock Holmes”z cyklu Niemy Movie

w Kinie Praha – z muzyką i dubbingiem na żywo!
Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” czyli kino (nie)całkiem serio. 19. stycznia o godz. 20.30 odbędzie się pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. Bilety już w sprzedaży!
We wtorek, 19. stycznia o godz.20.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” w Kinie Praha. Zapraszamy na pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. W roli głównej wystąpi jeden z najsłynniejszych komików kina niemego – Buster Keaton.
Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.
Zespół „Niemy Movie” prezentuje nieme filmy z muzyką i dubbingiem na żywo. Bogaty repertuar cyklu przypadł do gustu publiczności i organizatorom wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach. Projekcje zespołu „Niemy Movie” są skierowane do odbiorców w każdym wieku i nie jest to pusty slogan. Umożliwia to szeroki repertuar oraz bogactwo środków wykorzystanych w poszczególnych filmach. Muzyka ilustrująca obraz jest różnorodna - ścieżka dźwiękowa satysfakcjonuje zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej i elektronicznej.
Zespół „Niemy Movie” gra i mówi do niemych filmów na żywo, jednak trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię. „Niemy Movie” podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustruje grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, zespół nie waha się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.
Członkowie zespołu „Niemy Movie”:

Wojtek Błażejczyk - gitara, małe instrumenty - gitarzysta, absolwent kompozycji i reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, obecnie jest tam asystentem

Jakub Bruszewski - gitara basowa, pad, pętle - basista kilku warszawskich zespołów, perkusjonalista, nauczyciel j. angielskiego - czasem człowiek, absolwent KJS na UW.

Maciek Zych - saksofon, EWI (electronic wind instrument), instrumenty klawiszowe - absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Reżyserii dźwięku

Maciek Więckowski - tekst i dubbing - aktor teatralny i dubbingowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.

Janek Jędrzejczyk - instrumenty klawiszowe, odgłosy - pianista, realizator dźwięku, muzyk kilku warszawskich zespołów, absolwent filozofii.
PROGRAM: „Niemy Movie”:

wybrany wtorek miesiąca, godz. 20.30

Ceny biletów:

22 zł - ulgowy

25 zł – normalny
19 stycznia, godz.20.30

Młody Sherlock Holmes”, reż. Buster Keaton, 1924r., 44 min.

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.
16 lutego, godz.20.30

Upiór w operze”, reż. Rupert Julian, Edward Sedgwick, Ernst Laemmle, Lon Chaney, 1925r. 1h 33 min.

Paryską operę nawiedza tajemnicza postać w masce. Upiór przemieszcza się ukrytymi korytarzami, żąda wpływu na obsadę przedstawień, uwodzi i porywa utalentowaną gwiazdę wieczoru, morduje każdego, kto stanie na jego drodze. Kim jest, co nim kieruje, czy pod maską upiora kryje się ludzka motywacja? Odpowiedzi na te pytania poszukają w podziemiach opery doświadczony detektyw i narzeczony porwanej dziewczyny.
22 marca, godz.20.30

Nosferatu”, reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1922r. 92 min.

Film ten uważany jest nie tylko za wybitne dzieło niemieckiego ekspresjonizmu oraz jeden z pierwszych i jednocześnie najlepszych horrorów, ale również za obraz o niezwykłej symbolice, przesłaniu i tajemnicy rodzącej po dziś dzień wiele niesamowitych spekulacji. Scenariusz oparty został na powieści „Dracula” autorstwa irlandzkiego dziennikarza - Brama Stokera. Jest to historia grupki śmiałków, którzy stawiają czoła pochodzącemu z Transylwanii wampirowi Nosferatu. Wcielający się w postać wampira Max Schreck wywiązał się ze swojej roli tak dobrze, że pojawiły się plotki, iż on sam jest krwiopijcą...
19 kwietnia, godz.20.30

Zaginiony świat” reż. Harry O. Hoyt, 1925 r., 1h 4min

Ekranizacja prozy Artura Conana-Doyle’a. Córka zaginionego przyrodnika donosi o odnalezieniu w dżungli żywych dinozaurów. Na ratunek badaczowi wyrusza szalony podróżnik, doświadczony myśliwy i młody dziennikarz, ale wyprawa ratunkowa zamienia się w walkę o przeżycie wśród wielkich gadów. Mimo to, największe ze zwierząt zostaje przewiezione do Londynu jako żywe trofeum… Dżungla pulsuje odgłosami zwierząt. Na tym tle rozgrywają się interakcje między bohaterami, romans, rywalizacja, zderzenie ludzkiej dumy z nieposkromioną przyrodą.

17 maja, godz.20.30

Dzisiejsze czasy”, reż. Charlies Chaplin, 1936r. 1h 27 min.

Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków – przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę.
7 czerwca, godz.20.30

Alicja w Krainie Czarów”, reż. W. W. Young, 1915r. 52 min.

Film „Alicja w Krainie Czarów” to ekranizacja prozy Lewisa Carolla. Dziewczynka imieniem Alicja zasypia, gdy siostra czyta jej na głos książkę. Jego bajkowa atmosfera jest niekiedy zdradliwa, szczególnie, gdy gra w krykieta za pomocą flamingów trwa w najlepsze, ale Królowa Kier grozi wszystkim ścięciem głowy.

*Program cyklu „Niemy Movie” może ulec zmianie.


Zapraszamy na cykl Niemy Movie” w Kinie Praha!

PROGRAM SKRÓCONY: „Niemy Movie”

wybrany wtorek miesiąca, godz.20.30

Ceny biletów:

22 zł - ulgowy

25 zł – normalny
INFORMCJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10
KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email: kasia@kinopraha.pl

tel. 728 875 350WWW.KINOPRAHA.PL

©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy