Strona główna

Młodzież poznała charakter rzeki Narwi przeprawiając się ścieżką edukacyjną Waniewo Śliwno w Narwiańskim Parku Narodowym


Pobieranie 3.4 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar3.4 Kb.
W dniach 26 – 31.05.2014 r. uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach terenowych do Białowieży. Wśród wielu atrakcji młodzież zwiedziła Drohiczyn i Świętą Górę Grabarkę. Podziwiali jedyną w Polsce kopalnię kredy w Mielniku. W kolejnym dniu gościli w Białowieskim Parku Narodowym w Hajnówce i Supraśli – gdzie zobaczyli pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę prawosławia.

Młodzież poznała charakter rzeki Narwi przeprawiając się ścieżką edukacyjną Waniewo – Śliwno w Narwiańskim Parku Narodowym.Dużym zaciekawieniem cieszyła się wizyta w Bohonikach w meczecie, w którym spotkali się z przodkiem Tatarów, będący obecnie imamem w meczecie, a także wizyta w stadninie koni arabskich i angloarabów w Janowie Podlaskim. W drodze powrotnej gościliśmy w Białymstoku, Augustowie, Olsztynie i na polach Grunwaldu.

Podczas wycieczki młodzież pracowała z kartami zajęć, które wzbudziły ogromne zainteresowanie i aktywność uczniów. Ponadto podczas wyjazdu realizowano element projektu profilaktycznego „Postaw na profilaktykę”, podczas którego młodzież wykonywała plakaty i kręciła filmy o tematyce profilaktycznej. Podsumowaniem projektu był piknik profilaktyczny, którego organizacja była możliwa przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Obornikach.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość