Strona główna

Nagroda „Banking Technology 2012” dla Alior Banku Alior Bank jako jedyny polski bank otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie „Banking Technology Awards” w kategorii „Best Internet Banking Services Provider”


Pobieranie 8.41 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.41 Kb.


Informacja prasowa


Warszawa, 10 grudnia 2012 r.
Nagroda „Banking Technology 2012” dla Alior Banku
Alior Bank jako jedyny polski bank otrzymał w tym roku prestiżową nagrodę
w międzynarodowym konkursie „Banking Technology Awards” w kategorii „Best Internet Banking Services Provider”. Nagrodę przyznano w uznaniu za innowacyjne rozwiązania zastosowane w Alior Sync – pierwszym wirtualnym banku nowej generacji.

Podczas 13. edycji jednego z najważniejszych konkursów w sektorze usług finansowych na świecie – „Banking Technology Awards”, Alior Bank otrzymał nagrodę w kategorii „Best Internet Banking Services Provider”. Międzynarodowe jury nagrodziło wprowadzenie na rynek banku Alior Sync,
w tym szczególnie doceniono innowacyjne przeniesienie produktów oraz usług dostępnych dotychczas jedynie w tradycyjnym oddziale do w pełni wirtualnej bankowości internetowej i mobilnej. W imieniu Banku prestiżowe wyróżnienie odebrał Krzysztof Czuba, wiceprezes Zarządu kierujący Pionem Bankowości Nowoczesnej. Obok Alior Banku na liście nominowanych w tej kategorii znalazł się także hiszpański bank e-la Caixa.
To już drugie wyróżnienie dla Alior Banku przyznane na arenie międzynarodowej, doceniające nowatorski model Alior Sync’a. W tym roku otrzymaliśmy już, jako pierwszy polski bank, nagrodę
w konkursie Global Banking Innovation Awards. Tym bardziej, cieszy nas fakt, że ponownie zwrócono uwagę na nasze rozwiązania -
powiedział Krzysztof Czuba, wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Innowacyjność jest wpisana w DNA Alior Banku. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, zamierzamy w dalszym ciągu wprowadzać nowe standardy w bankowości elektronicznej- dodał Krzysztof Czuba.
Organizatorem prestiżowego konkursu jest magazyn „Banking Technology”, który corocznie przyznaje wyróżnienia za efektywne rozwiązania zastosowane w sektorze IT. Od 13 lat nagroda „Banking Technology Awards” stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień w branży finansowej.
W tym roku jury oceniło ponad 100 projektów, nagrody trafiły do zwycięzców w 16 kategoriach.
W gronie tegorocznych laureatów oprócz Alior Banku znalazły się m.in. takie banki jak: Barclays, Citi, Deutsche Bank, HSBC oraz Santander.
To już kolejna nagroda przyznana przez jury Alior Bankowi w konkursie Banking Technology Awards. W 2009 roku międzynarodowe grono ekspertów wyróżniło zbudowane od podstaw środowisko teleinformatyczne Alior Banku przyznając nagrodę w kategorii „IT Team of the Year”.
Na początku października br. Alior Bank otrzymał także nagrodę przyznawaną przez międzynarodowe jury w konkursie „Global Banking Innovation Awards” w kategorii „Przełomowe rozwiązanie” (Disruptive Innovation) za wprowadzenie na rynek Alior Sync, pierwszego wirtualnego banku nowej generacji.

Alior Sync to pierwszy wirtualny bank nowej generacji oparty na najnowocześniejszych technologiach, którego usługi dostępne są 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej, wirtualnego oddziału oraz mediów społecznościowych. Bank zapewnia w pełni wirtualną obsługę oraz oferuje finansowe i pozafinansowe produkty i usługi, które ułatwiają konsumentom życie. Z usług Alior Sync skorzystało już ponad 150 000 klientów.


Więcej informacji o nagrodzie dostępnych jest na stronie Magazynu Banking Technology.

***
Kontakt dla mediów:


Dariusz Kozdra, United PR – d.kozdra@unitedpr.pl, kom 600 200 538

Julian Krzyżanowski, Menedżer ds. PR, Alior Bank - julian.krzyzanowski@alior.pl, kom 782 892 258©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość