Nowa seria książek „Skrzywdzone prawdziwe historie od wydawnictwa AmberPobieranie 19 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar19 Kb.Warszawa, 19.06.2012

Nowa seria książek „Skrzywdzone – prawdziwe historie” od wydawnictwa Amber

Wydawnictwo Amber, czołowy wydawca światowych bestsellerów na polskim rynku, wprowadza do swojej oferty nową serię książek, przedstawiających autentyczne historie ofiar przemocy ze strony najbliższych. W ramach cyklu „Skrzywdzone – prawdziwe historie” znajdą się tytuły, które wstrząsnęły opinią publiczną w krajach macierzystych i zapoczątkowały publiczną dyskusję na temat przemocy wobec dzieci i dorosłych, stając się niekwestionowanymi liderami rankingów książkowych.

Książki wybrane przez Amber do specjalnej kolekcji „Skrzywdzone – prawdziwe historie” to wspomnienia, których autorami są ludzie okrutnie doświadczeni przez los. Wszystkie tytuły cechuje wysoki ładunek emocjonalny przekazany przez autorów, którzy swoje wstrząsające historie potrafili po latach przelać na papier. Ze względu na fakt, iż książki dotyczą najczęściej krzywd jakich doświadczyły małe dzieci ze strony swoich najbliższych, głównie matek, każda z nich wywołała duże poruszenie w krajach, w których zostały wydane po raz pierwszy. Historie opisane w tytułach zebranych w serii są rozdzierającą serce, przerażającą opowieścią osób poniżanych, bitych, zastraszanych i wykorzystywanych seksualnie. Wszystkie stanowią jednak przykład, że nawet najgorsze wspomnienia i przeszłość mogą zostać przezwyciężone, co potwierdzają dalsze losy ich autorów.

Na rynku dostępne są już dwa tytuły z serii – „Płacz niemymi łzami” autorstwa Joe Petersa oraz „Chłopiec, którego nikt nie kochał” Casey Watson. W najbliższym czasie Wydawnictwo Amber planuje wydanie kolejnych tytułów z serii – pod koniec lipca ukażą się „Tylko nie mów mamie” Toni Maguire oraz bestseller brytyjskich rankingów - „Sprzedana” Sophie Hayes. Na początku sierpnia wydana zostanie książka Julie Gregory – „Mama kazała mi chorować”, która rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w 21 krajach.

Zestawienie tytułów z serii „Skrzywdzone – prawdziwe historie”:


  1. Płacz niemymi łzami” – Joe Peters. Na rynku od 29 maja.

„Płacz niemymi łzami” to wstrząsająca historia chłopca, który torturowany i poniżany przez matkę oraz sadystycznych braci stracił nagle ojca, swojego jedynego sprzymierzeńca. W wyniku śmierci ojca mały Joe stracił również mowę. Okrucieństwa jakie przeżywał codziennie nasiliły się kiedy matka poznała mężczyznę, który gwałcił chłopca za jej przyzwoleniem. Książka stała się bestsellerem nr 1 „The Sunday Times”.

Ta wstrząsająca książka mimo wszystko niesie nadzieję: katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzi i odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację.


  1. Chłopiec, którego nikt nie kochał” – Watson Casey. Na rynku od 14 czerwca.

Casey Watson - autorka książki podejmuje trudne wyzwanie. Do swojej szczęśliwej rodziny przyjmuje Justina, chłopca, który w swoim krótkim życiu mieszkał w 20 domach dziecka i u kilku rodzin zastępczych. Dom Casey Watson mógł stać się jego własnym. Jednak w zamian za przyjacielskie podejście, ciepło i miłość, Casey i jej najbliższych czekają ataki furii i niszczycielskiego szału, wyzwiska i agresja ze strony chłopca. Mroczna przeszłość Justina sprawia, że trudno jednak jest go pokochać i zjednać sobie. Książka stała się bestsellerem The Sunday Times na kilkanaście tygodni.

Casey Watson przez dwa lata pracowała jako szkolny psycholog. Od sześciu lat prowadzi razem z mężem dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Pomaga im uporać się z traumą i zaznać normalnego życia.


  1. Tylko nie mów mamie” – Toni Maguire. Premiera – koniec lipca.

„Tylko nie mów mamie” to prawdziwa historia dzieciństwa Toni Maguire, zawarta w dramatycznej i wzruszającej opowieści.

Pierwsze lata życia Toni były beztroskie, u boku matki i kochającej babci. Wszystko zmieniło się, kiedy z wojska wrócił jej tata. Po przeprowadzce do rodzinnej wsi ojca w Irlandii, dla autorki książki zaczął się prawdziwy koszmar. Mała Toni zwierza się mamie, że tatuś robi z nią brzydkie rzeczy. Ona jednak nie chce słuchać.

Książka została wydana w 12 krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała 1. miejsce na listach bestsellerów i przez wiele tygodni pozostawała w pierwszej dziesiątce zestawienia. Dziś autorka wykorzystuje ku przestrodze swoje tragiczne doświadczenia i wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych dzieci molestowanych przez rodziców i opiekunów, pomagając im uporać się z przeszłością.  1. Sprzedana” - Sophie Hayes. Premiera – koniec lipca.

Mając dwadzieścia cztery lata, Sophie pojechała do Włoch, aby odwiedzić swojego dobrego przyjaciela. Po spędzeniu romantycznego weekendu uwierzyła, że spotkała miłość swojego życia. Kiedy oznajmiła ukochanemu, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoje prawdziwe oblicze. Poinformował ją, że będzie dla niego pracowała - na ulicy.

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli zarobiła za mało, była okrutnie karana. Nie mogła uciec - Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Czuła, że nie żartuje. Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Znalazła jednak siłę, by wyrwać się z objęć przerażenia i przemocy. Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła. Ku przestrodze, żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy. „Sprzedana” to najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 roku w Wielkiej Brytanii – książka stała się bestsellerem nr 1. Od stycznia znajduje się w Top 10 „The Sunday Times”. Zajęła również 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith. Obecnie trwają rozmowy na temat ekranizacji wspomnień Sophie Hayes.  1. Mama kazała mi chorować” – Julie Gregory. Termin wydania – początek sierpnia.

Autobiograficzna książka Julie Gregory to pierwsza relacja ofiary i bezprecedensowy opis przeżyć dziecka maltretowanego przez matkę. Julie Gregory odważyła się przedrzeć przez koszmarne wspomnienia, odbywając bolesną wędrówkę w poszukiwaniu prawdy o utraconym dzieciństwie. „Mama kazała mi chorować” wybrana została książką roku przez „The Sunday Times”, stała się światowym bestsellerem, sprzedanym w milionie egzemplarzy w 15 krajach.

Julie Gregory jest dziś uznanym ekspertem w dziedzinie zastępczego zespołu Münchhausena. Bierze udział w międzynarodowych konferencjach, występuje w radiu i telewizji, prowadzi wykłady dla placówek medycznych i instytucji prawnych, udziela porad instytucjom i stowarzyszeniom zajmującym się ochroną dziecka.

Więcej na temat aktualności wydawnictwa Amber można znaleźć na stronie www.wydawnictwoamber.pl oraz profilu wydawnictwa na Facebooku.

***

Wydawnictwo AMBER zostało założone 28 lutego 1989 roku przez Zbigniewa Fonioka, pracownika naukowego PAN. Od 1991 roku kierują nim wspólnie Zbigniew Foniok (Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny) i Małgorzata Cebo-Foniok (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Literacki), członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Obecnie Wydawnictwo AMBER wydaje ok. 250 tytułów rocznie. Do kluczowych gatunków z oferty AMBER należą proza światowa, sensacja, kryminał, literatura kobieca, fantastyka (np. Tolkien, czy Gwiezdne Wojny), romanse historyczne, literatura młodzieżowa, literatura historyczna oraz autobiografie.Kontakt dla mediów:

Piotr Pocztarek, CORE PR

Tel. 22 402 96 10, tel. kom. 501 375 881

Email: Piotr.Pocztarek@corepr.pl

Jędrzej Kruszyński, CORE PR

Tel. kom. 513 154 685Email: Jedrzej.Kruszynski@corepr.pl


: images -> stories
stories -> Nowość w ofercie Soudal Specjalistyczne masy akrylowe już na półkach sklepowych Firma Soudal – wiodący na świecie producent pianek montażowych, mas uszczelniających
stories -> Wiadomości numer 6 (97), Czerwiec 1999 r. Oddział Świętokrzyski Państwowego Instytutu Geologicznego w służbie regionu O
stories -> Poniedziałek wtorek środa
stories -> Program mediatravel 2009
stories -> Rady ministróW
stories -> Tomasz Pawłowski op
stories -> Numer 113 kwiecień 2011 Co nowego w Unii Europejskiej 1 Informacja Specjalna 3 Inne informacje 4 Informacje o age 6 Publikacje 7 Propozycje projektów 7
stories -> Urząd gminy boćKI
stories -> Urząd gminy boćKI
stories -> Rodzaje ksiąg metrykalnych przechowywanych w Archiwum Państwowego w Koszalinie. Urząd Stanu Cywilnego
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy