Strona główna

Obecny skład zespołU


Pobieranie 7.95 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar7.95 Kb.
LISTOPAD powstał w 2007 roku, powołany do życia przez wokalistę – Marka Środzińskiego, oraz ówczesnego perkusistę – Sebastiana Koziatka. Miesiąc później dołączył do nich gitarzysta Michał Węglicki. W 2008 roku na miejscu perkusisty zasiadł Marcin Prążyński. Zespół współpracował również z kilkoma basistami (m. in. Arturem Kojderem, czy Przemysławem Bąkiem), a od 2011 roku niezmiennie współpracuje z Piotrem Łukomskim.

OBECNY SKŁAD ZESPOŁU:

Marek Środziński – wokal

Michał Węglicki – gitara

Marcin Prążyński – perkusja

Piotr Łukomski – gitara basowa

W 2008 roku LISTOPAD rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu „Kręgi w czasie zatoczone”. Krążek wyszedł na światło dzienne 20 czerwca 2009 roku, pozwalając zespołowi zyskać większą grupę odbiorców. Zdobył bardzo dobre recenzje, w tym Magazynu Gitarzysta, czy Teraz Rock, oraz na wielu portalach internetowych. Otworzył również drogę do ogólnopolskich koncertów, podczas których LISTOPAD promował swoją twórczość.

„Kręgi w czasie zatoczone” to liryczna podróż przez ciemne zakamarki ludzkiej duszy i zmagania z depresyjną rzeczywistością, w której jednak nie może zabraknąć, ginącej jako ostatnia – nadziei. Dotyka mrocznej strony ludzkiej osobowości, strony niezwykle wrażliwej.

Muzycznie, album ten wypełniają silne rytmicznie kompozycje, mocne riffy okraszone niebanalnymi solówkami, oraz melodyjne partie wokalu.

Między koncertami, LISTOPAD rozpoczął pracę nad nowym materiałem. Okres komponowania, aranżowania, wyboru utworów mających znaleźć się na nowej płycie trwał 2,5 roku i wymagał od zespołu ogromnego zaangażowania i wytrwałości, w szczególności dlatego, że LISTOPAD jest grupą, za którą do tej pory nie stoi żadna wytwórnia, ani agencja koncertowa.

W lutym 2012 roku zespół rozpoczął nagrania drugiego krążka. Praca nad albumem trwała 3 miesiące. Premiera albumu to 1 czerwca 2012 roku.

Najmłodsze dziecko LISTOPADa nosi tytuł „Życie O.S.T.”, czyli w wolnym tłumaczeniu Oficjalny Soundtrack z życia. Jest to płyta zrealizowana znacznie bardziej profesjonalnie od pierwszej. Uproszczone, aczkolwiek dużo bardziej chwytliwe partie instrumentalne, energiczne melodie, udoskonalona produkcja i nastawienie zespołu oraz ekipy realizatorów na fachowość – tak w kilku słowach można podsumować dokonanie zespołu.

Lirycznie, album jest koncepcyjny – opowiada o życiu w Polsce, jego wadach, zaletach i codzienności.

W połowie maja 2012 roku LISTOPAD wypuścił na światło dzienne teledysk „Wszyscy Śnięci”, który można obejrzeć na oficjalnym profilu grupy na YouTube:www.youtube.com/listopadpl.

LISTOPAD stawia na progres, doskonalenie się z czasem. Koncerty promujące drugi album mają na celu przysporzenie zespołowi większej rzeszy odbiorców, oraz znalezienie wydawcy.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość